Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

In Delta voiam sa ajungem si noi asta vara...speram ca vara viitoare sa fie cu mai mult noroc! ;) La all inclusive sunt prețuri mari intr-adevăr. Dar mi-a scris si Helbi ca merita, noi ne gândeam la ceva mai simplu, ca ne place fara all inclusive. Inteleg insa si de la tine Silvi, ca nu prea e ok la particulari? Mi-ati facut pofta cu supa de pui cu galuste la Bucatarie, asta fac azi :) Calul Silviei șchioapătă si voia sa călărească azi. S-a dus pana acolo sa vada cat e de grav...era cam suparata. Cica a alergat dupa un alt cal, nou, ce a venit ieri si dupa aceea a început sa șchioapete.

 

Depinde ce va doriti si ce asteptari aveti. Delta nu are apa curenta, sistem de calalizare, etc. Daca vrei conditii super si sa vezi tot ce ofera delta alegi un resort mare care are ambarcatiuni, organizeaza excursii, partide de pescuut sau vanatoare, bird watching etc  ...

Daca vrei sa traiesti cateva zile ca in delta, ca localnicii, atunci te duci la parcilulari. Dar eu una mai mult de o zi nu rezist.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles Silvi, mersi mult. O sa studiez oferta prin primavara si vin atunci cu întrebări directe :). 

 

Mada, eu zic așa: Eva e destul de mare sa înțeleagă acum lucruri, nu mai e bb. Ii poti explica frumos ca nu poti lua pe avion lapte, ca veți găsi acolo si il testați, pe fiecare, pana găsiți ce ii place. Ii poti explica si ca prințesele nu se dau cu fundul de pământ la orice greutate întâmpina ci inteleg ca nu totul li se cuvine si se multumesc in multe situatii cu ce este. 

Daca nu merge cu asta, atunci as incerca sa o dezvăț încet încet de lapte, sau sa variez gama de produse de care e atașata. As incerca cu lapte praf, pe care il poti lua cu tine de ex...sau stiu eu, o soluție. 

Imi dau seama ca nu e usoara niciuna din alternative, eventual găsești alta, dar sa spui ca nu poti merge in calatorii pt ca nu poti sa iei lapte pt Eva care e mare totusi. 

Tin pumnii sa găsești o soluție. 

 

Kari petrecere frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa stau si eu la gura sobei, trantita pe o canapea, ca motanu` asta rafatat in fata focului [:D]  Afara e frig, gri si ploua mocaneste. Noi ne incalzim cu un pahar de sampanie, ne jucam si ne simtim bine. Mai mult decat perfect! [nebu] Soacra ne-a facut papa bun bun de pranz, ba si tortul ala super delicios cu portocale si cioco.. yummy!! [pofticios] Sophia a facut cupcakes cu Nana si acum il alearga pe Grandad prin casa. Weekendul asta e scary .. buhuhuu... i-a luat soacra lu` Miss numai prostioare si jocuri de Halloween. [vampirel] Nick acum coase la un hand puppet!  [:-)))] Mai tarziu Sophia vrea sa se imbrace in costumul ei sa i-l arate lu` Nana. Bine ca nu i l-am uitat acasa in Londra. Culorile toamnei in parkland sunt superbe, abia astept maine sa iesim la plimbare. Azi nici o sansa, prea toarna cu galeata. Aseara am ajuns tarziu aici, aproape pe la 8, am stat ingrozitor de mult in traffic jams pe autostrazi. Dar ne-am scos, ne-a asteptat soacra cu mancare calda, focul facut in soba si am stat la povesti pana la 1. Azi dimineata desigur ne-am trezit toti tarziu. Ei pe la 9.30-10, eu la 11!! Ce bine a fost!!!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In Delta am fost o singura data, 24 de ore la hotel de 4 stele, si e cam cat pot suporta eu. Am facut si o plimbare cu salupa, am mancat peste, peste si iar peste (si cativa tantari, ca era bufet in aer liber, intr-o manaaveam farfuria, in alta furculita, si nu-i prea puteam alunga [:-)))] ). Mai mult de-atat nu cred ca rezistam.

 

Acum tocmai am scris ca mai mult de o zi nu as rezista. [:D] Deci mai sunt si altii ca mine.

Mie imi place delta doar asa: sa merg de la tulcea la sulina sau sf gheorghe cu o nava acoperita dar care sa ofere priveliste ok. Acolo sa mananc un storceag, niste icre si un peste la gratar. Sa ma plimb putin si gata, inapoi la tulcea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Brrrrrr...dar stiu ca sunt si pensiuni in Delta..alea nu au baia in casa?E naspa sa te duci in gradina,fara apa curenta la fund...eu stiu ca pensiunile au cam toate dotarile.

 

Pai da, pensiunile adevarate au baie, dar apa vine dintr-un bazin, nu e chiar ok. Apa porabila nu exista decat imbuteliata. 

Si majoritatea pensiunilor nu sunt autorizate, daca ii intreaba cineva nu recunosc ca fac turism. Deci nu iti dau factura, bon si nici nu poti sa reclami nimic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi i-am promis Crinei Disneyland...si nu ne-am tinut de cuvant. Acum imi e teama ca pana se face si sorasa putin mai mare trece ea de varsta potrivita. Oricum ideea noastra era sa mergem cateva zile in Paris si o zi la Disneyland. Mie mi-a placut foarte mult parisul si as fi vrut sa ajung si cu ei, ca singura n-a fost prea distractiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...