Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

seara  buna la toa alumea

 

 

 

Asta e si visul meu. Sa ma plimb pe dunare, pe canele, prin stuf, sa admir enotii si dropiile, ratele salbatice si zeci de specii de zburatoare (ma rog, fara tantari), sa culeg raci... sa mananc ciorba de peste facuta de pescari cu apa din Dunare. 

 

 

imi dai voie sa nu trec mai departe fara sa spun ceva? acuma ai cu cine sa-ti implinesti visul.  [il]  (ptr ca eu nu m-as duce sa stau in delta nici dac am-ar plati cineva. sa fac un concediu asa lung, o zi doua sa vad balta...... dar atat. )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mihaela, sanatate cumnatului tau. 

 

 

Otilia, eu gatesc de nevoie , nu din placere. cateodata inscriu rateuri, bine ca nu-s prea dese ca ma concedia familia cu totul.  [:-)))]

 

 

vizita de astazi a fost o placere. oameni minunati, emigranti ca si noi, dar din Peru. traiesc amandoi de peste  20 de ani in Germania. si mancarea  a avut succes, cornulete am dat si la pachet, de salata de vinete am uitat sa le dau cutia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa malaud...am terminat ciorba aia,a trecut testul(am invitat la mine o vecina din radauti face fata asta niste mancaruri........ea a zis ca-i buna(si-a mai dres-o dupa gustul ei)...dar cata munca.....de frica sa nu se branzeasca am amestecat smantana cu oua si apoi,in vas am turnat cu polonicul toata oala de zeama,fierbinte,timp in care invarteam cu mixerul.Ca sa se omogenizeze bine.Apoi am tranferat dracia inapoi in oala,la foc mic si am pus legumele blenduite.....tot cu mixerul la foc mic am amestecat,apoi am pus doi gogosari in otet...apoi gata.Asa cum a zis vivi...

 

M duc sa duc gunoiul acus.

 

si incerc sa caut un film bun....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt gata cu citirea. sa ma plang putin, ca n-am la cine.... de barbatul meu cel pretios. musafiri trebuiau sa ajunga la 13 jumate. pe la 11 la fulgerat pe el ca nu-i destul de curat in casa.

ieri, in timp ce eu eram la servici ia scos pe copii la munca casnica. de sila de mila au facut ce le-a spus ta'su. pe furis m-au sunat sa se planga de rele tratamente aplicate cu succes de tatal lor.  [:-)))]  [:-)))]

revin la astazi la ora 11. nu e destul de curat in casa, victor  a dat aiurea cu mopul, habarnuare sa tina un bat in mana, iar luiza a sters praful doar in vazduh. basca sub pat sunt mormane de praf.  [:-)))]  m-am gandit cateva clipe daca sa ma infurii sau sa-l las sa-si faca damblaua. apoi i-am spus zambind, ca daca termina pana la 12 jumate e ok, poate sa faca. 

era ceasul 13 si 20 cand au telefonat prieteni ca erau jos si intrebau de numele de familie. si el inca nu terminase.  [:-)))]  si evident ca nici eu nu eram gata, din cauza lui am intarziat cu treburile mele la bucatarie. ca ma scos afara de trei ori sa dea cu mopul. 

 

 

dar, au trecut toate. am avut un timp excelent. 

 

 

 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 

mada, toti copii au faze si perioade cand nu te intelegi cu ei. sunt normale si fac parte din dezvoltarea lor. cum spunea si mihaela, poti sa vb cu Eva si sa-i spui unde mergeti si ce urmeaza sa se intample. poate ai succes si te intelege. si chiar daca nu, pana la urma vei gasi o solutie sa impaci lucrurile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara și de la mine!

 

M-am întâlnit azi cu o doamnă dragă :), apoi am târguit câte ceva, după care m-au furat niște prieteni. Am ajuns târziu acasă și m-am apucat de un sufleu de conopidă (conopida o aveam fiartă). Acum am băgat sufleul la cuptor, sper să iasă (cuptorul ăsta al nostru nu prea are putere, e pe gaz și nu știu de ce nu se încălzește foarte bine).

 

În rest motanul a pus stăpânire pe scaunul meu nou, e al lui acum :). Ieri nu l-am lăsat să se suie pe el și m-a mușcat de picior după care a fugit :). Așa că azi am cedat, am pus un pled pe scaun și s-a tolănit.

 

Silvi, ziceai de Deltă, eu n-am fost decât la Periboina, între Deltă și mare, n-am văzut practic cam nimic din ea. Tot îmi promite al meu că mergem și rămân cu promisul. 

 

Mădă, eu la ciorba rădăuțeană pun gălbenușurile și smântâna la final, după ce am făcut ciorba. În felul ăsta riști mai puțin să se taie.

 

Mă duc să văd ce face sufleul.

 

Noapte bună!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva be alapte inainte de culcare.In special cand mergem in concedii unde nu tot timpul ii place mancarea.Au fost concedii in care nu a mancat nimic doar lapte.Laptele e pentru ea alpha&omega.Si nu bea orice lapte,asta e problema.

 

Pai e simplu Mada la voi. Ori alege Disney si va bea ce lapte gasesti ori sta acasa, bea lapte si viseaza sa ajunga acolo cand se intarca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari,cand vii?

 

De uitat poti sa te uiti dar e greu pentru tine.Ca si cu mine langa mine si gasesc greu.....am tzatze mari i in rest sunt mai mica si din cauza tzatzelor ......stii tu.Ira de alea parte peste parte rar am vazut....

 

Una peste alta am facut o baie fierbinte cu spuma....de la Eva cu miros de capsuni si cirese.Chiar ce spuma sau sare de baie cu efecte terapeutice si/sau benefice pentru piele si psihic stiti?E caraghios sa folosesc bidoanele cu clopotica sau elsa....plus ca daca se pride Eva,aia sunt.Face scandal si-mi zice ca ea nu foloseste samponul meu nici cremele mele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv nu stiu ce mi-a venit cu intrebarea despre parintii Emei. Mi-am dat seama din prima ca nu prea e delicat, am vrut sa sterg. Dar scrisesem si am lasat-o asa, mi-am asumat-o.

De fapt, stiu ce m-a apucat. Ai mei, pana la 6 ani cand am intrat la scoala ma luau sa stau cu ei doar cand eram bolnava si in concedii. Atat de mult imi doream sa stau cu ei... incat imi doream sa fiu bolnava sau dormeam in masina, pe bancheta din spate atunci cand veneau la bunici. Speram ca daca dorm acolo, ma vor lua cu ei.

Cred ca traiam adesea un sentiment de abandon, desi bunicii erau minunati, de la ei am cele mai frumoase amintiri.. Am ramas cu emotia asta si o retraiesc ori de cate ori ma regasesc, sau mi se pare mie ca ma regasesc, in situatia vreunui copil. 

 

Kari cand vii in Ro?

 

Azi l-am sarbatorit pe bunicul la cea de-a 70-a aniversare.

12108059_10203992258920897_4616991273987

 

Ne-a pus muzica la vinyl si am dansat. 

 

12038154_10203992258880896_6075791755750

 

We frumos in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...