Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Neata.....SUNT FERICITA!!!!

 

De ce?Mi-am gasit ...SUTIENE!!!!!!!!!!!

 

 

Mai pe scurt.Dimineata voiam sa plec prin ors.Deschid sertarul cu lenjerie si vad gramada de ţâţofixuri  negre,crem rosii...toate cu sârme.

 

Mentionez ca aveam dureri in sanul stang pana sub brat.Am fost la eco,la doctor,nimic.Toti mi-au zis sa nu mai port sutiene cu sarme....sanii mei sunt mari si grei si sarmele alea se infing pur si simplu,indiferent de firma sutienului.

 

M aenervez,iau un maieu portocaliu pe mine,blugi si geaca si plec racheta anuntand jumatatea(care a venit mai devreme cu trei zile) ca plec sa-mi iau....sutiene.

Dar ai un sertar plin......timid de sub patura.Gura,nu e bun nicunul.

 

Si plec.Vazusem un magazin outlet cu lenjerie intima undeva langa piata cntrala.Ma opresc pusca acolo,intru hotarata....

 

Haine peste tot,zeci de sutiene ....

 

Dintre salea cu haine iese un cap de copilas...apoi apare si restul..un baietas la vreo 25 de ani,micut.

Pot sa va ajut cu ceva,doamna?

Eu nervoasa.Da,vreau sutiene fara sarme,pentru mine.Si fac exact cum a zis ala cu "pieptul inante,fundul inapoi.)Departe de afi socat,copilasul zice:aici am masurile care sunt bune pentru dvs.Va rcomand doua modele.Sunt aceeasi fima,dar difera putin forma cpei.Estimez ca aveti nevoie de 80-85 cu cupa D sau E,astea sunt lucrate din material mai putin elestic pentru sustinere.In mod normal purtati 75 dar garantez ca astea or sa va vina.

Casc ochii mari si iau unul alb si unul negru si merg sa le probez.Copilasul se aseaza tacticos pe scaun si aranjeaza retsul sutienelor.

 

Bai frate...comode si faine,ceva extraordinar.stateau ţâţele mele ţanţoşe si nu simteam decat usurare.

 

Am luat vreo trei,deocamdata.Sunt divine si asa bine ma simt.....

 

 

Mai poftiti pe la noi..zice copilasul.O sa aducem si compleuri sa stiti,toate-s din Italia..

 

Zau ca ma intreb si acum de unde se pricepe asa bine pustiul.Nici barbatu-meu nu stie ce mi se potriveste.

 

Am iesit pusca.

 

Next stop dupamaiza sa caut maieuri.

 

 

Ca veni vorba,s epoate sa ma doara sanul de la sarmele alea?Daca nu a iesit nimic la ecograf si la 

 

altele?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza! 

 

Azi la noi e mohorât, a si plouat. Se întețește si vântul spre dupamasa, va scutura toate frunzele si gata si toamna...poate iesim la o plimbare scurta. Mancare am de ieri dar mai trebuie sa fac, ca Silvia rămâne acasă. Am in plan si un salam de biscuiti. 

 

E randul ei saptamana asta cu W pana venim de la job, de saptamana viitoare incep eu ture multe de dupamasa.

Diana va sta cu el luni si marti, in luna Noiembrie si Decembrie, sa pot face eu altceva, marti lucrez numai de dupamasa ca am gimnastica in apa seara. 

Lui Ovi i s-a terminat concediul, e randul nostru :). 

 

Ceasuri: in bucatarie si noi avem trei, toate electronice: unul la frigider, unul la microunde, unul la cuptor :). In rest nu avem ceasuri decat la mobile si computere, care se schimba automat. Ah da, eu si Ovi avem ceasuri de mana, cu limbi :)). Dar au si data, deci e mai mult de rotit, caci desigur uit la fiecare sf de luna cu 30 dd zile, sa o fac. 

 

Mianna drum bun inapoi, Ella drum bun si tie. 

Tuturor o duminica frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Mădă, sârmele se înfig indiferent de cât de mari sunt sânii. Eu am sâni mici și dacă cumpăr sutiene cu balene le scot imediat ce ajung acasă, mă deranjează fff rău. Durerea ta de sân poate fi și de la sârme, monitorizează cum te simți după câteva zile de purtat sutienele astea noi.

 

Alinuk, La mulți ani bunicului! [s] [s] Ce frumos ați petrecut :).

 

Referitor la ceasuri care ticăie, nici eu nu le suport.

 

Mă duc să văd ce fac de mâncare.

 

O duminică frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici macarve soare si placut. Zic "macar" pentru ca tocmai au anuntat ca trenul vine cu o intarziere de 20 de minute. 

 

Gara nu mai arata ca dupa razboi (cum arata ultima data cand am fost pe-aici), ci ca si cum un Dorel ar fi muncit cam juma de ora. Aduca acum nu mai ocolim vreo 50 de metri printre pietre si moloz. Au facut o gaura-n gard. Dupa ce treci prin ea, dai tot de pietre si moloz, da' macar nu mai ocolesti.

 

Citesc ca e vorba de un program de reabilitare a liniei Brasov - Simeria, tronsonul Sighisoara - Coslariu. Care a inceput in februarie 2013 si e planificat sa se termine in octombrie 2017. No bun, da' oare-i penalizeaza careva daca gata o gara mai repede?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu imi plac ceasurile ticaitoare, spre deosebire de prietenul meu. Lui i se pare ca ala e tot farmecul, sa fie acolo rotitele care se intorc, sa le auda, sa le stie... Eu aud tic-tacul si daca e vreun ceas mic, de mana, intr-un buzunar de haina, in camera alaturata - mai ales la tara, unde noaptea e liniste liniste [:)]

 

Aici azi e caaald, cald si senin.

11221574_974892799220535_190054712754940

 

11015468_974892745887207_511462904800709

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa il vad acum vreo luna, dupa vreo 20 de minute am renuntat - mi s-a parut comun si plictisitor.

 

Am mai citit pe IMDB ca multi au avut aceeasi impresie, dar mie mi-a placut de la inceput, adica mi-a placut ritmul incet, detalierea.. [:)]

 

Ma uitam cu prietenul meu la un film de actiune, eu cascam la momentele cand se bateau / impuscau aia cate cinci minute. Il intreb "tie chiar iti place sa te uiti la cum se bat astia? Nu mai bine ziceau "vedeti ca astia s-au batut, x a castigat" si sa move on?" [:-)))] Si el cica nu, ca nu i se pare plictisitor.. si ma intreaba "dar tu ce ai vrea sa iti detalieze, daca nu actiunea?" Si sincer, ce imi place mie sa vad, sunt oamenii.. cum vorbesc, cum relationeaza, cum reactioneaza, cum arata [:)] Deci filmul chiar mi s-a potrivit, din perspectiva asta [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...