Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutare, salutare..

 

nu pote omu sa tina pasu cu voi [soricel]

 

Rox, l-am vazut pe Pat, intr-o poza placuta de ziki [il] ..

 

parca Ziki avea niste dileme si niste poze frumoase, Ioana era in dilema cantarului. Pe tine tre sa te tin din scurt: breee copii nu-s la fel. am si io doi, si ii folosesc pe post didactic: aceeasi parinti, unul are cu vreo 20 kile mai mult la aceeasi varsta, Cm cred ca-s la fel.

io nu ii dau la unu mai mult decat la celalat, dar sunt atenta per total la ce mananca.

si, da observa copii si sunt tristi. asa ca indifernt cat tratez io cu naturaletze, nr 1 al meu, ca la el e nivelul de sus i-a marturisit in vara lu Sormea ca lui ii place smantana dar ma-sa ii da numai iaurt. [alcool]

 

Daniela, sa iti fie de bine prajitura aia aleasa. Gata compania de toamna? aratul e pe rol acu [batcap]  Cand zici hop, iar o iei de la capat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anu asta din cele trei veniri in ro, mi-a placut Valea Oituz, cea mai putin turistica si muntii in general, crestele mai putin turistice, Delta, are un farmec de neintelnit si pe litoral mi-a placut, dar nimic spectaculos.  La copii le-a placut mult la Marea Neagra: rasaritul si valurile .

Noi am fost anu asta si in Italia la Mare si da, acolo mi-a placut, egal ca erau plaje de localnici sau turistice. Noi am fost in zona Pisei.

 

acu sa trec la realitate, vise vise..

 

io invat cot la cot cu R la Mathe is D la cartof.

 

mai mai, unu da din cap si zice tot ca mine, dar e varza la mathe si altu da din clantza si cand ii spui sa scrie test (da, le-am luat dupa net sa ii demontrez ca nu stie ) tot el se da cu fundu de pamant, ca il pun in situatii grele [bla]

 

deci, daca ii las singuri pe maidan ii adun de sub pamant [zid] ..

 

dar,

 

am scapat de Cruella. [zirea]

 

Doamne ce relax sa mergi la sedinta cu parintii si sa iti fie teama sa respiri. [ascuns]

 

asa ca dupa ce o ora a vb invatatoarea io mi-am strans vreo 15 intrebari: cand e testul X, cand sunt zilele de project, cadt e serbarea craciunului [afro]

 

ceilalti parintii au fost fara intrebari [buca] . totul e perfect.

 

chiar doua mamici s-au legat de mine cand am intrebat daca ora de la Projectul de citit ramane fest joi la ora 10, ca imi e peste mana ora, de ce nu e vineri sau prima ora,,,ca ce ele au timp..si nu trebe si io sa particip..bine bine dar io vreau sa particip sa ma vada copilul prin scoala si io pe el [vampirel] . Asa ca odata pe luna, nu scap de mine, mi-am blocat deja calendaru de la servici intre 9 jumate si zece 45.

 

ba da, una a intrebat daca li se schimba maturile, ca s-a vaitat fii-su (care era de serviciu sapt asta cu maturatul) ca-s vechi si proaste maturile.

si, da acu dupa vacanta de Toamna dupa ce clasa va fi varuita se schimba si maturile.

 

in scoala la copii, nu exista portar, nu exista decat un administrator si o femeie de servici, care spala pe jos si baile. Gunoiele, maturatul & co si le gospodareste fiecare clasa. Copii primesc pe sapt un serviciu: de dus gunoiul, de deschis ferestrele, de sters tabla, se fac servicii pt fiecare copil din cei 20. nu ramane unul inutil [fum]

 

de fapt unde e intrebarea mea: io cand fac cu altii scolarizari sau cand merg io la alte scolarizari, sedinte pai bai frate intreaba aia orice nelamurize, credeam ca asa sunt nemtii in general..sau poate doar unde-s pe bani [mai] ?

ba chiar comentau la intrebarile mele pana invatatoarea le-a spus ca asa isi structureaza si ea anumite puncte..

 

in fine, am platit cei 10 E anual pt intrarile copiilor la musee si lista privata am pus-o invatatoarei la sf. Nu stiu cum sunt copii vostri dar D dupa testu de la mathe stia ca daniele a gresit raspunsul X, ca Marc la toate exerciile cu rest i-a rezultat restul 0. [soc]

 

asa ca am rugat-o sa il treaca in prima banca sa isi vada doar de foaia lui. [8)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Update: am depus in final cererea marti pt asigurare iar Secretara imi spune sa nu mai cumpar Roller scumpe..auzi la ea, sau copii astia sunt niste furaciosi si la inchisoare cu ei.

 

Luni am sunat la secretariat pt Dulapul lu R si secretara cand a auzit ca vreau numele profesorului, a spus ca suna ea la astra..ha ha si joi a venit numarul si parola prin posta.

 

si,

 

vineri iar am sunat la secretara cu info ca am auzit io ca la alt liceu se da si numarul doi de carti. (dar nu i-am spus ca-i privat, iar ea nu a cerut numele liceului, ma rog privat e mult spus platesti vreo 100e lunar) ca cica liceului nu are bani de nr 2 dar imi da adresa de email. a profului responsabil cu administrarea cartilor.

 

asa ca i-am scris un email oficial. tre sa imi raspunda. Ce nu m-am prins daca e tipa sau tip, asa ca i-am scris cu Buna ziua [alcool]

 

Maine copilul meu de clasa a 5-a pleaca 3 zile in excursia de cunostere. ieri am fost neaparat in oras si i-am luat o lanterna buna ca fac expediatii inclusiv noaptea cu cei doi profi ai lor si cei 4 copii de clasa a 10-a care-i insotesc. la 8:15 tre sa il las la gara. Mierucri la intoarcere o sa ii zic sa vina singur din gara, urca in tramvai e direct, ca nu ma mai trambalesc dupa el la 13, nici telefon nu are voie, 5 e e limita de bani. cheia i-o inghesui in geanta.

 

in nota de la scoala, cica nu exista vreme proasta, ci doar haina nepotrivita.

 

sa nu va spun ca isi ia si ursul cu el, urs pe care il are de la doi ani [bib] 

 

asta noapte am avut iar un musafir, cel care i-a spart capu lu D in vara. ma rog am ramas in relatii ok, totul s-a reglat. si pe 05.11 ii trimit io pe ei la tanti [biz]

 

 

Rox, io nu m-as suparat. io le rupa din start daca e culegerea mea, de obicei rezultatele la noi sutn pe o anexa, chiar a trebui la scoala la R sa precizez ca Rezultatele de la un caiet sunt la mine si nu le predau la scoala. pt ca nu-s nativa in germana si am io nevoie de ele [fal]

ete na parca nu puteam sa cumpar un nou exemplar..dar asa ca ideei

 

 

inca o sapt si apoi vacantaaaaaa [bicic]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

didi, ma mir ca ai avut probleme cu patronul de la puflene resort, il cunosc bine. O fi avut o zi proasta, cine stie. Apoi sa stii ca daca nu ti-a placut aici, conditii mai bune poate doar la green village sf gheorghe sa gasesti.       

 

Eu ieri am avut musafiri, invitati de sot fara sa stiu eu. Am aflat la 3 jumate ca vin la masa prietenii astia la 6. Imi sunt tare dragi si au o bebelina de 8 luni de-a dreptul minunata asa ca m-am suparat pe sot si l-am bagat la bucatarie. Nu stie sa gatesca nimic, dar a facut tot ce i-am zis si ne-am  descurcat onorabil: friptura de pui, carnaciori proaspeti, cartofi cu rozmarin, placinta cu branza si placinta cu gutui.

 

Azi ei au fost la ziua revoltei. Crina a venit cu tot felul de prostii de la tombole.

Si am fost cu totii sa admiram culorile toamnei pe dealuri. Nu ma chinui acum cu pozele: va pun maine un link- daca reusesc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi ei au fost la ziua revoltei. Crina a venit cu tot felul de prostii de la tombole.

Si am fost cu totii sa admiram culorile toamnei pe dealuri. Nu ma chinui acum cu pozele: va pun maine un link- daca reusesc.

Cum, măi, Silvi la ziua revoltei  [:)] ?

Ce de mâncare ați făcut în 2 ore și jumătate!! Io-s mai lentă în bucătărie și nici nu-mi place să mă încurce cineva  [:)] . Să vă fie de bine plimbarea.

 

Didi, ce bine că ați rezolvat cu dulapul și bine că ați scăpat de Cruella! La noi sunt câteva zile frumoase și al meu este (ai ghicit) pe câmp :).

 

Am dormit strâmb și mă doare gâtul când întorc capul. Și m-am trezit dintr-un vis, conduceam o mașină decapotabilă  [:D] . Curios lucru, eu nu prea îmi aduc aminte ce visez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, ziua revoltei :))). Sa va fie de bine, adica sa le fie! :)

 

daniela, masina decapotabila, auzi :). 

 

Didi ma bucur ca s-a rezolvat cu Cruella. 

 

Noi am fost in parc, cat Silvia a fost la cai. A si călărit pana la urma dar e inca șchiop calul ei...

W a socializat cu câini si oameni, e cuminte la plimbare, curios. Am cules si pere, la noi e plin de pomi peste tot si nimeni nu culege roadele :). 

 

Viviana de ce iti pare rau ca e duminica?

 

Maine o noua saptamana, sa fie cu spor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...