Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am citit despre asta pe aici, dar nici nu am cautat in mod expres. Inteleg din articol ca este vorba de arsenicul ce se gaseste natural in orez, nu? Ma cam baga in ceata indicatiile de 'consum moderat'  [fri] Sau e ca cianura din migdale, si trebuie mancat zilnic/ mult ca sa fie nociv? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E arsenicul care in zonele unde creste orezul exista in cantități mari si ajunge in planta, inclusiv in boabe. 

 

Se recomandA consumul cu moderație, la copii cat de rar iar la Adulți de 2-3 ori pe saptamana. Asta am auzit la radio. 

 

Tot in engleza, de la Agenția Naționala suedeza de alimente: http://www.livsmedelsverket.se/en/food-and-content/oonskade-amnen/metaller/arsenik-i-ris/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna la toata lumea

 

 

mada, da e foarte posibil sa te doara sanii sau sub sani de la sutienele cu sarme. ptr ca sarma apara pe muschi si muschi dor defapt. 

de cateva ori am imbracat sutien cu sarma. un adevarat blestem. imi amintesc ca eram odata la o nunta si vai si valeu ce ma deranjau sarmele alea. m-am dus la toaleta, era stramt si abia daca aveai loc.... m-am dezbracat si pana am reusit sa scot sarmele....  [:-)))]  aratam ciudat la fata cand am iesit, s-au uitat cateva cucoane la mine cam ciudat.  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare de tot asta cu ziua revoltei. silvi  [flo2]

o sa adopt si eu ziua asta, ca tare imi place.  [pk]

 

 

Viviana, faci mancare buna. ce gospodina perfecta esti.  [flo2] (intreaba pretiosul daca exista in Bucuresti mustarii, unde este must si pastrama.) 

 

 

mihaela, o sa ma uit pe linkul ala indata. maine il dau in primire barbatului sa-l studieze. 

 

 

didi, bine ca ai scapat de cruella. ce de aventuri la voi acolo. si cum mai sa fie scump un roller de 50 de euro? pai alea de 200 cum sunt? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...