Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Rox,

 

tu nu ai pacatuit maica?! io da, chiar daca am fost elev in secolul trecut [fri]

 

poza era pe FB, Pat al tau in corul bisericii catolice. Pe Pisica mica nu am zarit-o [ups]

 

Silvi, pe ala mic sau ala mare il cunosti tu bine?! [flirty]

 

io nu ii stiu de nici un fel, dar mi s-a parut oricum interesant la ei..

as putea sa le scriu niste minusuri..mai defect profesional, ca intre lupii mei, sunt miel [nebu] 

 

ai fost tare cu ziua revoltei..bai ce am ridicat din sprincene..maiculita ce rasfatz pe Crina [jamaica]

 

Da Mianna, ciorba alba de peste e storceagul [hippi]

 

ach si o invidiez pe Viviana si ciorba ei de peste.

 

si e si ieftina. Am cumparat in sept si io un cap, 4 lei am dat pe el si am facut o oala mare. astia ai mei nu au mancat nici unul [fum]  treaba lor.

 

Cruella, mda..dar asa sunt la noi invatatoarele doar pe doi ani. E lege, locala.

 

si ei au mai multe invatatoare, R a avut 6 invatatoare anu trecut.

 

se pare ca regula asta tre sa le salveze si pe invatatoare sa nu inebunesca cu acceasi razgiati [haibat] .

o invatatoare a batut un copil acu vreo 3 ani. tipa  nu a mai primit clasa e invatatoare secundara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

intreaba pretiosul daca exista in Bucuresti mustarii, unde este must si pastrama

 

Exista, da' nu stiu daca n-a trecut deja vremea mustului. Eu merg in fiecare toamna la restaurantul Nicoresti pentru must si pastrama, dar pe la sfarsit de septembrie sau prima saptamana din octombrie. In noiembrie nu cred ca mai gasiti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca Diana se plictisește, a început sa se uite dupa facultăți. 9 are pe lista, nu stie ce sa aleagă: de la sociolog, lingvist, jurnalist sau fizioterapeut, plus inca ceva ce tine de psihologia angajării, aia care sunt HR la firme. Sau agent imobiliar, dar acolo mai trebuie sa completeze cu mate, un nivel, si nu prea o încânta. Plus ca e vânzare, ea nu se simte buna la agasat clienți.

 

Am eliminat pe rand din ele in funcție de salar si de cat de mare e cererea pe piața muncii in 5-10 ani. Si ea tinde spre lingvist (unde e si cerere si salar bun) ori jurnalist (salar bun dar cerere mica, deci greu de pătruns, trebuie sa fii brici). 

 

ca lingvist poate lucra si ca traducător (ea face si cursul de traducător de suedeza-romana acum) sau copywriter. Dar e un job static. Ea ar vrea ceva mai cu acțiune, mișcare. 

Si iar am ajuns la jurnalism-media, caci e complex nu e numai jurnalism. 

 

Daca ei ii e greu, apoi eu cum sa o îndrum? Voi ce alte criterii ati avea in considerare? In afara de "sa-ti placa", salar si cerere pe piața muncii? 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca s-a schimbat ora, nu a mai fost Patricia in bratele lui 'Morfoleu' la 8 seara de ...juma de an. Bineinteles ca in Ro se culca la 10 ca abia pe la 8 se dezfierbintea (ca nu pot sa zic ca se racorea) si mai putea sa stea cu fetitele la bloc sa se joace.

 

De cateva zile ma simt ca Nils Holgerson pentru ca peste satul nostru trec gaste salbatice. Sunt cateva rezervatii si balti foarte populate in zona si cred ca pe acolo isi fac veacul. Singura problema cu ratele astea upgraded este cand zboara noaptea si in linistea aproape deplina se aude gagaitul lor, e cam spooky. 
 
Noi am avut un weekend plin. Ieri am facut diverse prin casa si apoi am mers sa vizitam o zona apropiata, cu dealuri si serpentine. Din pacate ammers prea tarziu si am stat putin ca ne asteptau niste prieteni la un restaurant romanesc. E nou deschis resto si ne-am simtit bine acolo. La plecare insa Patri s-a lovit si si-a julit pielea de pe deget un pic si Julia era surescitata de nesomn (de obicei ii respect ora de culcare si cand suntem pe undeva dar nu am reusit deloc ss o adorm). Asa ca am plecat cu ele urland si plangand pe doua voci.
 
azi am avut in vizita o prietenuta a Patriciei si pe mama ei si am stat la taclale vreo patru ore juma, apoi am mers la cumparaturile saptamanale exact cand se inchideau magazinele [:D]
 
tot azi este The 7 years itch day :)))) adica, ziua in care ne-am cunoscut acum 7 ani. Pe asta o serbam noi ca ziua noastra, nu cea de la nunta. Din motive de vacanta scolara (a se citi aglomeratie maxima pe sosele si la cazare) amanam sarbatorirea de azi pana pe 7 nov. 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, eram cu indivizii spre tenis... Am vazut doar rezultatul! Rapid, nu? :)

Dap :) Super meci!

Inca sunt ofticata pentru semifinala US Open... Era de batut Penetta si atunci :(( Nu stiu de ce a jucat Simo atat de prost atunci... 

Preferam sa o fi batut atunci.... ar fi fost o noua finala de grand slam... E adevarat, nicci turneul campioanelor nu-i de colea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tare de tot asta cu ziua revoltei. silvi  [flo2]

o sa adopt si eu ziua asta, ca tare imi place.  [pk]

 

 

Viviana, faci mancare buna. ce gospodina perfecta esti.  [flo2] (intreaba pretiosul daca exista in Bucuresti mustarii, unde este must si pastrama.) 

 

 

mihaela, o sa ma uit pe linkul ala indata. maine il dau in primire barbatului sa-l studieze. 

 

 

didi, bine ca ai scapat de cruella. ce de aventuri la voi acolo. si cum mai sa fie scump un roller de 50 de euro? pai alea de 200 cum sunt? 

Cand ziceai ca vii in Ro? 3 nov? In ce oras vei fii, Bucuresti? [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

 

Rox,

 

tu nu ai pacatuit maica?! io da, chiar daca am fost elev in secolul trecut [fri]

 

poza era pe FB, Pat al tau in corul bisericii catolice. Pe Pisica mica nu am zarit-o [ups]

 

 

 

 

 

Didi... nu :). pe bune, n-am facut-o vreodata. nu stiu de ce?

aaa, acolo deci! matza era in spatele lui frate-su [;)]

 

Ioana, la multi ani impreuna!

 

ultima saptamana inainte de vacanta piticilor.. recunosc ca de abia astept sa ma trezesc cu 30 de minute mai tarziu :)))

 

Mianna, v-a dat drumul la caldura aseara???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.Acum beau a treia cafea.Am dus copilu` la scoala,si acum astept sa merg sa o iau  si sa mergem in parc,chit ca e inourat.

 

Care e faza cu orezul?

Ca la gradinita la masa le dadeau...Eva nu manca,dar acolo erau de toate varstele.

 

Acum,recent,a inceput sa manance orez brun fiert simplu si tras in unt la sfarsit.Asta impreuna cu pachetele de piept de pui cu bacon..infasurat..stiti voi.Dar doar orez brun,nedecorticat sau nu stiu dar e maro inchis,fierbe greu si daca il lasi prea mult parca e grau de coliva.ASa ca îl face sotul meu si Eva mananca si fara carne.Am observat ca daca ii dau orez brun nu se constipa,dimpotriva.

 

Azi am luat ţâţofixul E.Minunat.Nici nu simt ca am ceva pe mine.Absolut fantastic.Mâine merg să mai iau încă 3 bucăţi,erau si crem, gri şi un roz prăfuit.Sper să aibă mărimea mea şi la alea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...