Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Zi de toamna mohorata...

 

In primul rand La multi ani celor ce-si serbeaza astazi ziua numelui [flo2]!

 

Kariguld, multumesc [flor]! Si tu esti de apreciat, nu numai pentru bucatareala!

Viviana, am notat si eu reteta de ciorba. Sigur o sa fie foarte gustoasa.

 

Laura78nico, btw de colega agasanta...da-i un disregard ca sa nu-i spun flit pe romaneste...las-o in plata lui DD. In fiecare colectiv va exista cate unul mai cu motz si daca fac cate o "margica" striga-n gura mare ca sa fie mai apreciati fata de ceilalti. Am avut multe experiente cu asemenea specimene... [batcap].

 

Am admirat peisajele de toamna si mi-am inchipuit ca lenevesc  in fata semineului soacrei lui Strumphi [il]. Ma bucur ca impartasiti momente din fericirea voastra!

 

Chiar daca locuiesc langa balta, nu pot sa spun ca sun fun peste, mananc foarte rar.

 

Aseara dra si-a scos singura dintele care i se clatina... [pk] drept urmare dimineata a gasit sub perna rasplata Zanei Maseluta   [:)].

 

In rest nimic interesant, de-ale treburilor casnice...timp pentru altele nu prea am...

 

O zi buna tuturor [flo2] !

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sa malaud...am terminat ciorba aia,a trecut testul(am invitat la mine o vecina din radauti face fata asta niste mancaruri........ea a zis ca-i buna(si-a mai dres-o dupa gustul ei)...dar cata munca.....de frica sa nu se branzeasca am amestecat smantana cu oua si apoi,in vas am turnat cu polonicul toata oala de zeama,fierbinte,timp in care invarteam cu mixerul.Ca sa se omogenizeze bine.Apoi am tranferat dracia inapoi in oala,la foc mic si am pus legumele blenduite.....tot cu mixerul la foc mic am amestecat,apoi am pus doi gogosari in otet...apoi gata.Asa cum a zis vivi...

cind fac ciorba cu smintina, daca nu am smantana de gatit, intr un castron "desfac" smintina cu zeama adaug DOAR galbenusul, si adaug acest maclavais likid, mestecand continuu DUPA ce am stins focul, ba kiar las ciorba vr citeva minutele inainte sa pun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața.

 

Ieri v-am zis că mă durea gâtul că am dormit strâmb. Azi noapte m-am întors de pe o parte pe alta și am rămas înțepenită, mă durea de mă tăia în zona cervicală. Nu puteam să mă mișc, nu puteam să mă ridic (că doar atunci când te ridici în mod normal, ridici întâi capul). Am aplicat o schemă de ridicat prin rostogolire și împingere în cot, a fost oribil. Încă mă doare, pot să mișc capul stânga-dreapta doar câțiva centimetri. Trebuia să ies în oraș cu treburi cu mașina, dar nu mă încumet, că nu pot întoarce capul aproape deloc.

 

Referitor la storceag, nouă un chelner ne-a zis că e același lucru cu borșul de pește, doar că are usturoi :D.

 

Ioana, am râs de ce sărbătoriți voi acolo, auzi ”The Itch Day” :)))) La cât mai multe sărbătoriri!

 

O săptămână frumoasă, mai trec eu pe aici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am reinviat :)

Bine ,reunosc,am reinviat de cateva zile insa am fost extrem de ocupata cu pregatirile pt ziua lui Robert asa ca n-am avut timp nici sa mor,basca  pc-ul virusat de Edy care nu ma lasa sa citesc nicio pagina iar de pe telefon nu puteam sa dau nicio apreciere nimanui lucru care ma oftica maxim.

Citesc din urma si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine

 

Ce bine e sa pleci dimineata  la munca pe lumina [pk]

 

A fost fain ieri in vizita, am facut pe drum 2 ore la dus si 3 ore la intors  [zirea] inainte de tunelul care desparte sudul de nordul tarii era coada de 5 km, asa ca am mers pe trecatoare...in jurul Zurich-ului iar nebunie mare, asa ca am luat-o prin oras...acolo se gasisera sa faca instructie la dirijarea circulatiei, asa ca iar era nebunie  [batcap] dar cum stiu scurtaturile, am scapat repede...acasa am mai repetat cu Marcia o ora la franceza, iar la ora 8.30pm eram la nani...ce bine mi-a prins un somn lung...

 

Daniela, imi pare rau de gatul tau...o patesc si eu din cand in cand si nu e bine deloc  [ups]

 

O zi faina sa aveti ! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...