Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cea mai buna supa de peste am mancat-o in Islanda....era din somon...si iute...din pacate nu am reteta, ca as face si eu...

Marcia e si ea inebunita dupa supa...ieri ne-a dat matusa elvetianului supa de dovleac...la ei se mananca des supa asta....mie nu-mi place....sau de brocolli...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Azi e ziua revoltei la profesori, aici...e greva si stau acasa. Tin si baiatul acasa ca e racit, tuseste.

Ieri am fost la petrecere de Halloween pentru cei mici, la sala de gym a lui Eric. Ce s a mai distrat... Jumate erau spidermani, jumate printese. Ne am indopat cu pizza si prajituri si am fugit dupa baiat deci presupun ca am ars caloriile...

Azi am de facut sarmale cu varza acra si un pic de afumatura si mergem la pediatra sa vada ce i cu tusea asta.

 

Didi, cate probleme la scoala, dar si tie iti place sa te implici.

 

Mihaela, sunt f bune criteriile de selectie pt facultatea Dianei. Eu regret ca nu m am facut traducator, interpret, jurnalismul e greu, fizic vorbind, ca meserie. Poti sa ii spui ca spre jurnalism se poate indrepta si din alta directie, cu lingvistica sau altceva.

 

La cap. culinar, de storceag nu stiu nimic, smantana lichida nu iau pt ca are prostii in lista de ingrediente, cumpar doar smantana clasica, naturala, fara aditivi.

 

Mianna, dar cum e posibil mai sa nu va dea caldura inca? Mai e vremea lui Ceasca? Sau nu vrea asociatia. Si eu inghet la 21.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

link tot nu pot sa pun.

 

mihaela, am sarit cred postarea ta despre Diana si alegerea facultatii. am vazut acum ca a scris Fleurdelise... eu am terminat jurnalism, dar mi-am ales dubla specializare, a doua fiind limbi straine. e mai greu asa dar ai mai multe optiuni, asa am facut si psiho-pedagogia si mi-am luat si atestatul sa pot preda, si mi-am luat si autorizatie de traducator - interpret. dar, idea este ca nici un alt coleg din redactie, la momentul cand m-am angajat eu ca redactor nu terminase jurnalism, si se descurcau foarte bine. unii au facut studii intre timp, altii nici acum si fac tot meseria asta. poti sa scrii, sau sa faci radio/tv daca ai condei, daca ai multa rabdare, ambitie, talent nativ, o curiozitate extrema si un gram, dar sa fie doar un gram, de nesimtire [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, am vazut pozele frumoase. Ce serioasa statea Crina in aia cu frunza in mana :) Seamana cu tine in poza aia. Si v-am admirat si impreuna- tu ai 'stralucirea' aia de mamica cu burtica [il]. 

 

Ce provenienta are numele tau de familie? Ca nu suna a lipovean, nici turc sau grec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...