Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

Viv dap,s-a desumflat maseaua ,vizitez medicul la 2 zile acum,nu zilnic ca saptamana trecuta.

Iri mi-a obturat canalul,maine ma duc sa-mi puna lucrarea provizoriu sa vedem daca ma mai umflu sau nu.

Marchez inca o noapte nedormita de asta data din cauza  fierii,phhhh,stiti vorba aia cand de... cand de...

 

Daniela,Aminna  [asia]  multam de urari.L-am sarbatorit 3 zile ca-n povesti sambata cu familia,duminica cu prietenii,ieri cu echipa.Am invartit la oale si tavi de numa' numa' dar si satisfactia a fost pe masura.Aseara ne-am dus cu tavile de prajituri(felie de lapte) exact cand au terminat antrenamentul,a fost o chiraiala si o veselie in vestiar de ziceai ca-s grupa mica nu ditamai calanii de 100kg  [greutati]

 

Sanatate lui Eric,bine ca v-ati dus la medic ca la cum se manifesta el nu cred ca va dadeati seama de gravitatea situatiei.

Le-am facut si eu programare lui Edy la ortopedie infantila ca se plange de dureri in calcaie si Mariei la oftalmologie,si pt ca ma duc cu bilet de trimitere (o consultatie costa 400lei!!!) am gasit loc liber abia in noiembrie  [V]

 

Vivi iti inteleg furia , mai ales partea cu rosul pe dinauntru.

 

Ruf am treaba mama,trei zile de invartit in cratiti + 2 de sarbatoare ,plange casa si geme cosul de rufe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu n-am treaba dar paranoicul de R. e cu "vai de mine sa n cumva sa gasesc spalat sau dat cu aspiratorul c E SARBATOARE".....parca astea sunt problemele fundamentale ale lumii...eu ma oftic rau cand aud prostii de astea....degeaba tinem sarbatorile si gandim de rau pe altii,de exemplu...

 

Niciodata n-am suportat babismele si prostiile si rahaturile alea cu deochiu` sau mai stiu eu ce....eu nu cred in de astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu sa nu speli de sarbatori cred ca se referea la vremurile de demult, cand spalatul implica foarte mare efort fizic, timp. 

Si ideea centrala a unei sarbatori religioase sau a zilei de duminica este sa nu faci efort fizic, sa mergi la slujba, sa petreci timp cu familia, sa iei masa in familie etc.

Or, in ziua de azi, rufele de spala la masina, deci munceste masina, nu omul [:D] Efort fizic nu se face, mergi cu familia la biserica, treaba consta doar in intinsul rufelor cand se termina masina...

Deci... nu stiu ce sa ma cred....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, ma bucur ca esti mai bine. Mai ai fierea si gata o sa fii foarte bine - tii regim, iei antibiotic?

 

==

Daca ma duc si vorbesc cu inamicul  se va intoarce la clasa si o va face muci. Nu tipa, nu urla, vorbeste calm si egal, dar o va batjocori asa putin in gluma, exact cum a facut ieri.

 

Acuma ma gandesc ca ceva ulei fierbinte pe ceafa ar  fi taman potrivit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, eu nu prea le am cu Biblia. Am citit mai de mult, dar nu am aprofundat.

In Biblie scrie ca Dumnezeu s-a odihnit in ziua a 7-a, nu? Ziua a 7-a care poate fi oricand: luni, marti, miercuri, joi, vineri, sambata, duminica - la arabi e vineri.

 

Scrie undeva in Biblie ca trebuie sa ne odihnim si de ziua sfintilor? Sau sa ne rugam la ei?Eu cred ca dimpotriva nu ar trebui sa o facem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ruf am treaba mama,trei zile de invartit in cratiti + 2 de sarbatoare ,plange casa si geme cosul de rufe.

 

Stiu, stiu...si la noi tot asa. [:)]

Dar daca crezi ca faci un pacat ca speli sau eu stiu ce altceva mai faci, cu siguranta ca intelegi ca nu se intampla nimic daca faci o pauza.

Iar daca nu crezi ca faci un pacat...da-i drumul la treaba. [:)]

Viviana, eu zic sa nu te amesteci si sa-i dai Silviei credit, adica sa ai incredere ca va intelege si gestiona cu folos intamplarea. Lumea e plina de oameni ca profesorul respectiv sau ca si colegii de clasa.

Sunt curios: daca ii spui Silviei ca te duci sa vorbesti cu profu'...ea e de acord?

Astazi Tora merge la scoala la Ana pentru un motiv oarecum similar, i se pare ca de ceva vreme Doamna are ceva cu Ana. Eu nu-i impartasesc punctul de vedere, Ana greseste si si-o ia, doar ca e f. sensibila la reactiile Doamnei. Poate ca Tora are alte instincte...noua ne place mult Doamna asta, asa ca nu cred in vreo conspiratie...o sa vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, eu nu prea le am cu Biblia. Am citit mai de mult, dar nu am aprofundat.

In Biblie scrie ca Dumnezeu s-a odihnit in ziua a 7-a, nu? Ziua a 7-a care poate fi oricand: luni, marti, miercuri, joi, vineri, sambata, duminica - la arabi e vineri.

 

Scrie undeva in Biblie ca trebuie sa ne odihnim si de ziua sfintilor? Sau sa ne rugam la ei?Eu cred ca dimpotriva nu ar trebui sa o facem.

 

Tora vorbea odata cu preotul nostru si se "plangea" ca nu-si poate face treaba de sarbatori...si omul ala zambind ca de obicei zicea ca acuma n-o fi chiar foc daca mai faci ce e necesar...ca Duminica e intr-adevar pacat mare sa muncesti. Dar tot el zicea ca graba asta nu ne duce nicaieri...nu avem timp sa ne bucuram de viata. Si cand ne dam seama, e prea tarziu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...