Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gogonate murate si pinguini iuti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 787
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața și de la mine!

 

Tora și Rufus, să fiți fericiți mulți, mulți ani de aici înainte!

 

Silvi, doctorul tău e în Constanța? Îmi poți spune și mie numele lui? Dacă nu aici, pe privat. Mulțumesc [flo2] .

 

Eu am ajuns azi noapte de la Cluj, cu trenul. Care a avut evident întârziere o oră, apoi o jumătate de oră am tot sunat la taxi, că fiind duminică noaptea era cam pustiu. După ce-am ajuns acasă am constatat că uitasem să fac ceva pentru birou, deci am terminat cu totul la ora 3 noaptea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic de sleepover: a venit mamica si prietenuta si au luat-o pe P pe la 18.30, ca fusesera la shopping in zona noastra si sa nu ma mai duc eu la ele. P si-a facut singura bagaj: pijama, periuta de dinti si i-am mai zis eu sa ia de rezeva chilotei si sosete, ca sa le schimbe dimineata. Si bineinteles niscai papusi si dvd sa se uite la desene. 

 

Pentru ca stiu ca nu mananca orice (spre deosebire de prietenuta care la sleepover la noi a mancat sarmale!!! Eu le facusem lor snitele si cand a vazut sarmale in farfurie la mine a vrut si ea si a ras rapid vreo 3; si e frantuzo-galeza!) i-am dat Patriciei la ea cate ceva dar am rugat-o pe mamica sa o imbie intai cu ce au ei de mancare. Nu prea a mers... In fine, nu a murit de foame ca era prea entuziasmata :). S-au uitat la desene, s-au jucat si dupa ce le-a dat stingerea la 22 au mai vorbit- mi-a zis mamica. De

dimineata au mancat si au topait in trambulina pana am mers noi sa o luam. Nu a plans, nu a cerut acasa, nu s-au certat ;) deci declar victorie.

 

acum o asteptam pe prietenuta la noi de Scaroween :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri in loc sa vizitam castele am ajuns sa vizutam case. Pentru noi, adica. Inca nu e clar ce se va intampla cu contractul de munca a lui B, noua ne-ar conveni sa fie prelungit in forma actuala inca un an intreg. Dar la un moment dat va trebui sa ne mutam si am mers in prospectare. Am fost in 3 cartiere noi (ca sa putem folosi o impoteca gen 'prima casa') si am vazut case faine dar cam mici. Si cele mai marisoare sunt scumpe >250.000 lire. Stiam sa ne asteptam la case mici, gen dormiorul matrimonial de 9-10 m patrati, dar speram totusi la constructiile noi sa se mai fi imbunatatit treaba. In fine, e plan cu bataie mai lunguta, cam un an cred, asa ca acum doar ne-am facut o idee de zona, accesibilitate etc. Daca nu am fi nevoiti sa ne mutam mai aproape de Cardiff, casa in care stam e absolut perfecta! Dar cum nu mai pot sa fac naveta 120 km/ zi cu 2 copii, mutarea va fi cam necesara.

 

De fapt am ajuns si la un castel :). Spre deosebirile de castelele lu' Strumphi, astea de aici sunt majoritatea in ruina. Si asta era la fel. Insa pe B il durea capul si nu a vrut sa iasa in vant, P cand a auzit ca nu vine B a zis ca nu merge nici ea si nu am mai mers nici eu... Nu e graba ca e aproape de noi. Pe o raza de 40-50 km cred ca avem vreo 6-8 castele unde putem merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna tuturor!

 

Tora, la multi ani fericiti! va doresc amândurora multi ani bucurosi impreuna, plini de soare si lucruri bune!! [s] [s]

 

Ioana, spor la cautat case. si la gasit, mai ales!!

 

Didi, am citit saptamana trecuta printre picaturi aventurile cu Roller-ul, scoala si asigurarile. imi pare rau, sper sa nu se mai intample!!

 

eu am revenit dupa o saptamana plina, acum intru in lucrurile lasate la serviciu.... deci timp de stat ioc.

copchiii.. la scoala, la activitati. nimic nou.... sau asa zic, pe moment.... :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tora & Rufus, cat mai multi ani fericiti impreuna  [flo2]

 

In sfarsit, am reusit sa citesc si EU din urma. Si dupa CE am vazut casuta pusa de Michelle, tot stau si ma gandesc cum sa FAC sa casting potul cel mare la loto  [:-)))]  [:-)))] . desi nu joc  [fal]

 

 

Ioana, felicitari domnisoarei pentru primul ei sleep over!! 

Strumphi, cand eram in Romania si admiram pozele tale de aici, imi spuneam ca doar in Londra gasesti asemenea minunatii de peisaje. Da de unde, am zile cand dupa CE duc copiii LA scoala ma plimb pur si simplu gura casca pe strazi. Chit ca stau intr-un orasel mic si muncitoresc, asa faine mi se par unele cartiere, cu casele lor cochete, pur englezesti, cu verdeata muuulta si gradini ingrijite, e asa relaxant sa le privesc.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, cum e Madridul toamna? Mordorul ala e langa stadionul Santiago?

 

 

e amestecat. frig dimineata - 5-6-7 grade, la pranz sau dupa-amiaza daca ai noroc sunt 22 de grade. dar arde soarele altfel, din cauza mediului uscat, sambata am stat in tricou la pranz, seara era de geaca, ploua, duminica iar a fost amestecat, luni in ziua nationala intai a plouat cu caini si pisici apoi s-a facut atat de cald ca mureai.. din astea.

 

Mordor-ul nu e chiar aproape de Bernabeu, dar nici departe -  cam 4-5 km pe Castellana (care e "coloana vertebrala" a Madridului).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...