Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Help! Gene tocate. Solutii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Xio...asa o fi considerat, insa testat, nu a functionat...si vb de tratament de luni de zile si nu doar eu....si acum logic vorbind, cica ajuta la indesire...de unde nu e, ce sa scoata? ochii doar [:)]

Eu sunt de acord cu tine!Total!!!! [:D]

 

Upersonal cred ca e mai mult placeb la chestia asta cu ricinul,insa poate or fi si la care functioneaza...insa numarul e mic si foarte mic)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu sunt de acord cu tine!Total!!!! [:D] Upersonal cred ca e mai mult placeb la chestia asta cu ricinul,insa poate or fi si la care functioneaza...insa numarul e mic si foarte mic)

 

Pai cred ca depinde si de unde il iei, cum il folosesti...

Este foarte des folosit in produsele cosmetice, se mai numeste castor oil, deci implicit il folosesc muuulte persoane :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca depinde si de unde il iei, cum il folosesti...

Este foarte des folosit in produsele cosmetice, se mai numeste castor oil, deci implicit il folosesc muuulte persoane :)

Luat de la naturiste, presat la rece...folosit 3 luni, zilnic pe gene si sprancene, o data la 2-3 zile pe scalp....deci, ca la carte, dupa indicatii. Nic...nici nu am parul mai des, nici genele nu imi matura obrazul cand clipesc, nici sprancenele nu-s mai dese ...hidratate da, dar nu dese.Deci la mine si la alte cateva persoane nu a functionat pt indesire, ca pt asta e recomandat in special. Pt hidratare da....dar mult mai bine functioneaza celelalte uleiuri si sunt si mult mai usor de aplicat, se pot aplica si mai des, nefiind asa dense. 

 

Astea cu parul, gene, sprancene, piele, unghii sanatoase in general sunt date de alimentatie....daca alimentatia e saraca in vitamine, fibre, acizi grasi si ce mai trebuie pt sanatatea acestora poti sa pui mama mastilor si mama uleiurilor, nu ai cum...ajuti putin la suprafata, dar goar atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Luat de la naturiste, presat la rece...folosit 3 luni, zilnic pe gene si sprancene, o data la 2-3 zile pe scalp....deci, ca la carte, dupa indicatii. Nic...nici nu am parul mai des, nici genele nu imi matura obrazul cand clipesc, nici sprancenele nu-s mai dese ...hidratate da, dar nu dese.Deci la mine si la alte cateva persoane nu a functionat pt indesire, ca pt asta e recomandat in special. Pt hidratare da....dar mult mai bine functioneaza celelalte uleiuri si sunt si mult mai usor de aplicat, se pot aplica si mai des, nefiind asa dense. Astea cu parul, gene, sprancene, piele, unghii sanatoase in general sunt date de alimentatie....daca alimentatia e saraca in vitamine, fibre, acizi grasi si ce mai trebuie pt sanatatea acestora poti sa pui mama mastilor si mama uleiurilor, nu ai cum...ajuti putin la suprafata, dar goar atat.

 

E, asta cu indesirea nici eu nu o cred, stiam ca nr de fire e scris genetic.., nu?!.. dar ma gandeam ca se refera la INGrosare , de unde sa rezulte efect de indesire...

Eh, nu e un produs scump, gen ulei de argan, tocmai de aia te gândești ca nu au motivatie ascunsa financiara sa il recomande atata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie mi-au crescut firele de par, acolo unde cazusera, dupa ce mi-am facut masti pt par timp de cateva saptamani, iar parul are un aspect sanatos. Am folosit ulei de masline extravirgin, galbenus de ou si vit A 30 de picaturi.

 

Aa,;pai pentru par oricum e ca o pedeapsa sa folosesti ricin :( ca e atat de gras si de cleios, ca il scoti in 5 samponari... si ce-ai facut?! Dar cosmeticiana mea zice ca e miraculos la gene si sprancene... acum, fiecare cauta pana gaseste ce i se potriveste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aa,;pai pentru par oricum e ca o pedeapsa sa folosesti ricin :( ca e atat de gras si de cleios, ca il scoti in 5 samponari... si ce-ai facut?! Dar cosmeticiana mea zice ca e miraculos la gene si sprancene... acum, fiecare cauta pana gaseste ce i se potriveste

 

Pai, ce sa fac ? Continuu sa-mi fac masti pt par, dandu-mi cu ele si pe fata, inclusiv pe ochi, gat si decolteu.  Chiar si ochii arata mai inviorati dupa combinatia asta. Sunt f incantata de rezultate.   [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...