Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Oare orhidee portocalii exista? Daca as avea promit ca le-as ingriji ca la carte.

 

da! in Sainsbury`s mereu le vad  [il]  O sa imi iau si eu una in weekend! pe langa una pitica alba cu roz si una mai mare purple  [biz]  dar nu le arunc nici pe astea, promit! O sa incerc sa le salvez, sa vad daca imi iese/ma pricep!  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dubla. Spun chestii atat de inteligente incat simt nevoia sa le postez de doua ori, sa nu va văduvesc de asemenea perle si pilde.

 

Daca tot m-am dublat va zic ca azi am fost cu mâțele in parc si am luat-o special pe drumul lung ca sa pozez casele care imi plac mie mult. Daca as avea vreo 300.000-500.000 mi le-as cumpara ;)) Asta imi place cel mai mult. Are si copaci impunatori in fata si soare.

post-96777-2200378_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am cumparat peste. Chiar acum fac un bors infricosator.

 

Restul l-am portionat sa-l bag in congelator. Daca pisica tot se freca de mine ce gandii eu in mintea mea de femeie simpla de la tara sa-i pun si ei o bucatica in microunde sa nu i-l dau crud.

 

Nu numai ca a pocnit de m-am cautat de gauri de glont, dar doamne, cum arata cuptorul ala. Lasa ca zburase tot pestele din farfurie te miri pe unde dar s-a si dezintegrat peste tot, peste tot. Am sters la el pret de un sfert de ora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cu banii aia pe strada mea nici juma de casa nu cumperi  [fri]  [:-)))]

 

Hai ca voiam sa te intreb daca tu/voi vreti cu adevarat sa fiti proprietari in UK/strainezia, ca tot ai intrebat daca stim cum e cu prima casa? 

 

Nu stiu cum e cu prima casa, la noi nu a fost cazul,  casa noastra a fost luata cu banii jos, dar voiam sa iti aduc la cunostinta ca Inheritance tax e de 50%!!! Think about it, daca merita! Daca de exemplu cresc preturile cum au crescut pe strada noastra, aproape dublat in 5 ani de zile, atunci poate ca da, dar e Londra si preturile caselor mereu sunt foarte foarte mari si e mereu cerere, dar oferta nu prea. s-ar putea sa se mai puna ceva frana acum la preturi de cand cu bedroom tax, dar ... we shall wait and see. 

 

Ca tot vorbeai capitolul trecut de suprafata caselor din UK, nu stiu cum e pe la altii, dar noi stam intr-o casa victoriana si camerele sunt destul de mari. Camera Sophiei e cea mai mica si are cred in jur de 16m patrati. Dormitorul nostru e al 2 lea si are in jur de 22 si camera din mansarda, care are si baie en suite o fi avand vreo 30?! Nu stiu sigur. Plus bucataria e de 10 m lungime si vreo 5 latime, iar lounge ul e spatios si asta, cam 10 lungime si 6 latime, sper ca nu ma insel, nu le-am masurat cu ruleta niciodata, doar ochiometric [:D] Cel mai mic spatiu la noi in casa e baia de la parter, e sub scari si am doar chiuveta mica si buda, dar e numa buna pe cand intri pe usa si nu mai poti sa urci scarile ca tii picioarele prea incrucisate  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...