Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vazut acum seara un reportaj despre copiii din Cristhiania. Născuți in anii 70, de vârsta noastră. Motto-ul era: ati facut un loc de joaca pt voi, Adulții, dar care n-a fost deloc un loc de joaca pentru noi, copiii...

 

Toti marcați de viata libertina in droguri, beții si sex ce au dus-o parintii lor, nereușind sa iasa niciodata din cat de mult au fost afectați psihic, sa aibă o viata normala, sa lase in urma. Răniți pe viata, acești Adulți crescuți de niște copii...foarte trist. 

Unde anume este Cristhiania? Si ce s-a intamplat in comunitatea de acolo? De ce atata libertinaj? Care este pe scurt povestea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la mine

 

Ploua si e frig, dar in weekend se va face frumos....sa speram, pt ca duminica avem musafiri; vin prietenii nostri la gratar...i-am tot amanat, din cauza testelor Marciei...

 

Nici mie nu-mi plac UGG-urile...dar modelele astea noi sunt chiar dragute (par mult mai finute decat modelele vechi)...

Marciei ii plac copiile pe care le are, spune ca sunt ft comode si usoare..are 2 perechi acum si doar cu ele se incalta...chiar si pe ploaie...pt zapada are alte cizme...iar pana sa vina frigul, poarta doar pantofi sport.

 

Ioana, eu am ornamente pt pom diverse culori...la inceput l-am facut argintiu cu albastru...in ultimii 2 ani l-am facut mov/lila...iar anul asta il fac portocaliu  [:)] am luat ornamentele dupa Craciunul de anul trecut, cand preturile erau mici...

Si mai am diverse lumanari, o intreaga colectie de fapt...diverse modele, culori...si diverse suporturi pt ele, inclusiv o sanie de lemn...asa ca umplu sufrageria cu ele...unele sunt doar de decor, pt ca mi-e mila sa le folosesc...dar am mereu lumanari pe care le folosesc...imi place sa stau in sufragerie si sa arda lumanrile...

 

O zi faina sa aveti ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

...in ultimii 2 ani l-am facut mov/lila...

 

 

deci am citit de 2 ori ca l-ai facut movila :)))) ma gândeam daca e vreun stil eclectic sau ceva... :))))

 

 

la Simona e 4-4, dupa ce a pierdut avantajul unui break.. ma duc la Mirela sa ii zic sa introduca un emoticon cu mancat de unghii.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neata Ioana, prajitura cimitir e asta: DSC_0819.JPG DSC_0818.JPG si briose IMG_00037.jpg :)))) prajitura e una simpla (care iti iese cel mai bine, poate fi turta dulce, negresa, chec de oricare...), "orneala" e de baza. pentru fanii Lego... e piece of cake [:D]. daca n-aveti lego are BBC pe sectiunea food idei bune. http://www.bbc.co.uk/food/recipes/halloween_cake_10801

 

Rox, arata infiorator de bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum seara un reportaj despre copiii din Cristhiania. Născuți in anii 70, de vârsta noastră. Motto-ul era: ati facut un loc de joaca pt voi, Adulții, dar care n-a fost deloc un loc de joaca pentru noi, copiii...

 

Toti marcați de viata libertina in droguri, beții si sex ce au dus-o parintii lor, nereușind sa iasa niciodata din cat de mult au fost afectați psihic, sa aibă o viata normala, sa lase in urma. Răniți pe viata, acești Adulți crescuți de niște copii...foarte trist. 

Am vazut cândva pe Travel o emisiune  despre Christiania.Era prezentat ca un loc idilic,ceva ne maipomenit unde oamenii se simt liber sa traiasca cum vor lipsiti de constrangerile pe care le au cei care trăiesc  in afara" orasului liber."

Era prezentat ca un loc in care oamenii spuneau ca se simt  liberi sa faca ce vor ,sa traiasca asa cum simt.Totusi exista reguli locale care interzic furtul, violenta, armele, cutitele, vestele antiglont si drogurile puternice. Pe langa afinitatea sa pentru consumul de canabis, Christiania este de asemenea cunoscuta pentru dragostea locuitorilor sai pentru meditatie si yoga, iar in strainatate este considerat un exemplu al stilului de viata progresiv si liber.

Mi s-a parut putin prea frumos ca sa fie adevarat,asa ca am studiat destul de serios :) problema si nu mi se pare deloc un loc asa idilic cum se prezinta sau nu mai este ceea ce a fost.Si intr-adevar cred ca celor care au crescut acolo dar vor sa plece in lumea reala.:)le este extrem de greu sa se adapteze.

Si acolo viata nu mai este la fel de usoara si idilica cum "au vazut-o" cei din anii '70.

 

Tot cautand pe net informatii am găsit si alte persoane care nu vad numai partile frumoase din Christiana.

 

http://www.manager.ro/articole/analize/analizele-managerro-un-teritoriu-bizar-in-inima-europei-experimentul-christiania-13023.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu port cizme decat ft rar (am cateva perechi [zirea] ), pt ca iarna ma imbrac mai mult in pantaloni, deci folosesc ghetute...am insa cizme dintr-un material elastic, pe ele le folosesc cand ma imbrac in fusta...la job am pantofi, asa ca ma schimb...chiar si vara schimb pantofii cand ajung la birou, pt ca la condus am pantofi comozi si cu toc mic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...