Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Neata.A crapat o teava astanoapte..la vecinul de la doua case....bai sarea apa ca arteziana.

Berbecii de la RAGC au venit,au oprit apa si au plecat.

 

Acu` tre sa sun iar sa-i balacaresc eventual sa ma duc si sa trag pe vreunul de mot.Problema e ca ala la care a crapat are probleme in fiecare luna si refuza sa schimbe teava.Oare ce bucurie sa-i fac s avad cum reactioneaza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunteti optimisti sau pesimisti? http://www.topexperti.ro/teste-psihologice/Cat-de-optimist-sunteti_20

 

Eu sunt asa: "Sunteti cu adevarat optimist. Tendinta dvs. naturala este sa priviti viata cu incredere si sa treceti usor peste probleme si dezamagiri. Optimismul este o stare sanatoasa, dar nu uitati ca atitudinea dvs. va poate conduce la ceva de genul "a musca mai mult decat se poate mesteca". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, stai chiar laga scoala 3? Fain, din bloc direct la scoala (cand era Silvi in generala, normal). Asa suntem si noi cu fetele acum, fix langa scoala. Cred ca pe la si 55 iesea din casa :)))

Pe acolo circula tramvaiul 1, nu? Si 46 mi se pare... Dar cred ca te-ai obisnuit cu zgomotul tramvaielor... Dincolo unde am stat pana asta-vara, eram pe Turda, la strada, se auzeau tramvaiele (41), dar nu deranjant, chiar deloc. Nici nu realizam cand treceau, deci nu mi se parea galagie deloc.

Cand am vrut sa vindem, a venit un agent sa zica aoleu, vai e dezavantajos pus, nu se aude tramvaiul toata ziua?? Eu zic: nu, habar nu am cand trece... chiar asa era.

Cel mai nasol moment a fost inainte de 1 dec. 2007 (primul an cand am locuit acolo) cand, pe la 5 dimineata au facut repetitie cu tancurile pentru defilare  [fri] Huruiau alea ingrozitor, m-am trezit nauca de cap si credeam ca a inceput razboiul  [batcap] Dupa aia am realizat. Andreea (5 luni, doar pe ea o aveam atunci) nici nu s-a clintit. Pe urma era interesant, urmarean toate tancurile cand se retrageau..

In anii urmatori insa, nu mi s-a mai parut asa scarry, de trezit tot ma trezeam, dar fara spaima... Fetele, la fel, dormeau de rupeau, nu aveam nici o treaba...

Chestia asta insa, am tinut-o la secret la vanzare, nu m-am apucat sa spun... dar dupa criza au fost din ce in ce mai putine tancuri si alte masinarii, iar anul trecut Arcul de Triumf a fost in renovari, si parada s-a tinut pe la Pta Constitutiei, n-a mai fost nici o miscare pe la noi. Anul asta se pare ca va fi la fel, ca Arcul tot in renovari e...

 

Aici unde stam acum, e mai retras, nu se aud tramvaie... e verdeata, e destul de liniste... E gara cam aproape, se mai aude cand si cand cate un tignal, dar asta e, chiar nu ma deranjeaza. In orice caz, casa perfecta nu exista [:D]. E important cand tragi linie, sa dea cu +.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristhiania e un cartier in Copenhaga, conceput in 1971, cand Flower power era la moda. Acolo s-au mutat toti cei care nu puteau conviețui in societatea restrictiva, si-au facut cartierul asta ca sa poată sa se drogheze, sa bea, sa faca ce vrea fara sa fie controlați. Adulții de azi, foștii copii de atunci, povesteau ca viata era cu totul speciala. Parintii erau liberi sa faca ce voiau, lucrau ce doreau, mai mult manufactura. Aveau baruri, restaurante, majoritatea trăia din asta, vindeau droguri. Copiii erau liberi si ei. Nu au spus nimic de scoli, nu stiu cum au facut școală. Nu aveau reguli, restricții, nimic. Dar nici parintii nu erau părinți, erau in lumea lor. 

Dintre cei care mai trăiau (in reportaj au fost prezenți 4 dintre foștii copii), dintre părinți, doar un tata a acceptat sa fie prezent. Un tata ce rămăsese singur cu un baiat de 3 ani, era adeptul Flower power si s-au mutat acolo. Si tatal si fiul locuiesc in continuare acolo. Fiul povestea cat de înspăimântat se trezea nopțile si plângea, tatal lui il adormea si apoi pleca...ori era cu cate o femeie in alta camera si el auzea gemete si zgomote ciudate, era foarte speriat. Cum tatal lui era mereu drogat, era ciudat. 

Tatal confruntat, a zis ca el era mereu prezent pt copilul lui...ca se juca cu el tot timpul, ca erau vecini care il anunțau daca plângea...si el venea imediat de la restaurant...ca nu au fost decat putine nopți cand el nu era...

Băiatul in schimb spunea ca tatal nu se juca cu el, probabil asta era fantezia lui, fiind drogat. Ca era mereu singur chiar daca tata era prezent. In poze era mereu trist, iar tatal râdea. Ca nopțile erau cele mai crunte, tatălui era mai deloc acolo cand se trezea urlând...

 

Celelalte trei persoane sunt femei. Una dintre ele, primul copil nascut acolo, parintii ei puseseră bazele Cristhianiei. Mama avea 20, tatal 19, filmaseră nașterea ei, avea multe poze...din păcate parintii ei au murit tineri, n-au rezistat drogurilor. 

 

In tot cazul, cutremurator reportaj...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in urmatorii 7-8 ani bradul nu va arata ca cele din revista, elegant si bicrom, ci o tarcatura cu toate culorile pe el si probabil supraincarcat pentru ca Patri si apoi Julia vor fi contributoarele principale. La fel il faceam si eu pana prin clasa 6-7 asa ca le las placerea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...