Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Da langa scoala 3. Am priveliste in curtea scolii si in curtea gradinitei de pe holul blocului.  Cat am mai sprijinit eu usa liftului spionand-o pe fii-mea cand statea atarnata cu capul in jos pe bara de fotbal!

Caci din pacate geamurile le am pe fata - adica nu pe ten.

 

Acuma trece numai 1. 46 intoarce la Dr. Felix si intra in pasajul Victoriei.

 

Cat au muncit la Buzesti toate tramvaiele treceau pe Titulescu. Erau vreo 6.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hehe, si noi am reusit performanta sa ne mutam dintr-o intersectie aglomerata intr-una si mai aglomerata. dar imi place. numa' praful e deranjant.. dar m-am obisnuit :)))

fiind la 500 de metri de spital sunt ambulante zi si noapte.... dar si cu asta te obisnuiesti. cred ca m-as simti tare ciudat intr-o casa... fara zgomote :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu le poti avea pe toate, asa este. Si liniste (foarte retras), si cu acces facil la scoli, gradinite, spitale, mijloace de transport... Cum ziceam.. la o adunare finala sa dea cu +.

Asta am observat si eu, cu zgomotele te obisnuiesti foarte repede, intra in "zgomotul de fond" si aia e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Măi, eu cu zgomotele nu mă pot obișnui :). Știu, sunt defectă la cap :). Când stăteam în Cluj am luat o garsonieră în chirie, într-un bloc lângă linia de tramvai. Stăteam la etajul 3. Am urât apartamentul ăla :). Mă culcam la 12 noaptea, după ce treceau tramvaiele, mă sculam în crucea nopții, când pleca primul tramvai. A fost groaznic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand m-am mutat in UK, primele nopti nu le-am dormit, deloc! Din cauza de avioane! Doamne, da` la cate avioane trec pe cerul Londrei e jale. Pe vremea aia Nick statea in sud, foarte aproape de centru si casa era foarte aproape, vreo 20 m de un bulevard foarte circulat si precum aici e trafic non stop, pe langa avioanele de pe cer, nu ma lasau sa dorm traficul, zgomotele, ambulantele, politia...  [smulgpar]

 

Acum m-am obisnuit si cu avioanele, nu le mai aud, dar acum stam in nord, pe o strada cu sens unic, cam la vreo 100-150 m de un bulevard foarte circulat, dar e multtt mai bine decat era la casa din sudul Londrei. Mai aud cateodata cand e foarte liniste noaptea ambulante/politii, dar ma intorc pe partea cealalta si adorm la loc. [:D] 

 

Asta vara cand am fost in Ro, am dormit o noapte la sora mea, care sta in Cotroceni. La cat era de cald si precum nu are aer conditionat, am dormit cu geamul deschis. Adica nu dormit, ca degeaba am incercat si foit toata nopatea: alarme de masini, caini, tramvaie in nu stiu ce depou, muzica de la barurile de pe la Victoriei pana la 4 dimineata, nebunie curata. Si eu si Nick ne-am trezit chiauni dimineata aia si am plecat spre mama cu trenul. Cand am ajuns la mama liniste si pace, mai auzeam cate un cocos pe la 3 dimineata, dar nu se compara cu nebunia din Bucuresti. Dar cred ca te obisnuiesti si cu zgomotele astea, precum eu cu avioanele. Sora mea dimineata ne intrebase cum am dormit si eu zic ca nu am dormit deloc din cauza de ... de... si ea casca ochii mari la mine? Cand? cum? nu am auzit nimic?!  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...