Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Simona pierde...

Imi pare rau de munca ei. Se pare ca nu e de competitii.

E 1-3.

Nu stiu ce se intampla cu ea in ultima vreme... Pierde in conjuncturi ciudate, dupa ce are conducerea, pierde cu jucatoare slab cotate fata de ea.... :(((

Daca s-ar rari situatiile astea din jocul ei, ar castiga si grand slamuri si alte turnee mari. Ca de putut poate, dar are situatii din clacheaza.

Uite si in semifinala US cu Penetta... a pierdut aiurea, italianca era de batut. Dar nu ca a pierdut e buba, ca se intampla sa si pierzi. Mai dar nu a jucat nimic, nimic-nimic. 6-1 6-2 a batut-o aia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu folosesc de ani de zile dopurile pentru urechi, pentru a putea adormi / dormi. nici eu nu suport zgomotele, am fost foarte multumita ca in locuinta in care ne-am mutat acum doi ani chiar e liniste in comparatie cu vechea locuinta. e drept, vecinii de vis-a-vis sunt de-o cumintenie exemplara, am vedere catre un cimitir. iar strada e la ceva distanta, zgomotul traficului e partial blocat de un alt bloc. mie mi-a dat clar cu + atunci cand am gasit apartamentul in care locuiesc acum. singurul dezavantaj ar fi ca e ultimul etaj, dar nu am probleme cu plafonul. iarna am caldura cat vreau de la centrala termica, vara - traiasca aerul conditionat, am 3, cate unul in fiecare camera.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Si mie mi-a fost greu sa ma obisnuiesc cu tramvaiele. Ma trezeam la 4 odata cu ele. La culcare mi-a fost mai usor.  Sforaitul acopera in general alte zgomote. [:D]

 

Acuma nu le mai aud. Urechile mele s-au adaptat. Si vara cand sunt geamurile deschise si ma uit la televizor in timp ce altii simt nevoia sa dea sonorul mai tare eu zburd. Mie mi-a cescut capacitatea de a separa cele 2 zgomote si a-l estompa pe cel deranjant.

 

Si la mine pe strada trec salvari in ritm ametitor facand un zgomot asurzitor. ei bine atat de tare m-am obisnuit ca nu le mai "aud"

 

Asta este foarte periculos. Pentru ca asta vara eram pe trecerea de pietoni, aveam verde, fii-mea nu se misca eu am ridicat din umeri si am inceput sa traversez. M-a tras inapoi si Salvarea a trecut la milimetru de mine. Pur si simplu nu am auzit-o! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, de la wifi, acoperire, si haine spalate din care a iesit mirosul de alge si sare de ocean  [:)]

 

Ne-am intors din Donegal.. a fost foarte, foarte misto!

Am vizitat, ne-am plimbat, am vorbit la gura focului peste 4 ore, in ultima seara, cu gazda si cu un cuplu de cehi, a fost chiar o oaza de liniste si de reincarcat baterii. Am decis sa ne intoarcem si in vara, sa fie ziua mai lunga, si sa stam si mai mult.

 

Am fost si in Londonderry, in Irlanda de Nord, unde pe panouri e si o a treia limba-dialect oficial: Ulster-Scot, pe langa engleza si irish. Nu prea seamana cu nimic, decat poate cu gaelica scotiana amestecata cu engleza. Sa-mi spuna Dark mai multe  [il] .

In Irlanda asta de Nord totul e amestecat. Lirele lor sterline sunt emise de Bank of Ireland, dar nu pot fi folosite in Anglia, ca nu sunt siguri vanzatorii daca sunt nefalsificate. Apoi, eu plateam in Euro pentru ceva cu pretul in Lire, ei primeau si inapoi imi dadeau rest in Lire. Bineinteles, limita dintre cele doua teritorii nu e clara, si iar am trecut pe drum de la 90/ora la 40/ora... din km in mile. Nu scrie nicaieri "welcome to ...ceva", nimic. Trebuie sa te prinzi tu, sa te simti. In schimb, roamingul a fost foarte pe faza, daca l-as fi sunat pe Mr.Ziki ar fi trebuit sa platim amandoi.

 

Nu se simtea in schimb tensiunea din jurul Belfastului, nu erau afisate steaguri de UK imense, cu fast si ostentatie, ca pe acolo. Aici in schimb erau foarte mandri de mostenirea lor scotiana, de "plantatia" din secolul al XVII-lea. Bineinteles, sunt doua parti ale povestii. Daca intrebi un oirish, iti spune ca plantatia de scotieni pe teritoriul lor a fost cea mai joasa lovitura sub centura din partea coroanei. Daca ii intrebi pe cei din Ulster, spun ca a fost pozitiv, ca sunt mai bogati cultural, si cu radacini variate  [:)]

 

Londonderry e un oras frumos, cochet, unde mai totul e din caramida rosie, si unde multe locuri sunt marcate de luptele locale recente dintre IRA si protestanti. Au si un pod al pacii, si multe statui cu copii care isi dau mana peste teritorii...se vede clar efortul de a trece peste trecutul greu incercat si de a gasi o normalitate.

 

In Donegal, in schimb, e liniste (uneori prea liniste!) si pace. Oi colorate, stanci, apa, mult verde, case singuratice in varfuri de munte, si oameni atat de frumosi, de prietenosi, de blanzi, de haiosi.... Par ahtiati de vorba, de povestit, de hahait.. De-aia imi si place  [:D]

 

Va mai citesc si revin  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE!

 

Din 31.10.2015 banca Millennium Romania SA isi inceteaza activitatea bancara si participarea la sistemele de plati nationale (SENT si ReGIS) si internationale, urmare a procesului de fuziune prin absorbtie de catre OTP Bank Romania SA.

Din aceeasi data, si The Royal Bank of Scotland plc, Edinburgh-Sucursala România isi inceteaza activitatea bancara, BIC-ul ABNAROBU devenind inactiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem insa petrecere vinerea ce vine, cu colegii. Party din acela cu tema, de data asta e cu Nobel, banchetul de dupa decernarea premiilor, are loc cam in aceeasi perioada. Nu stiu cu ce ma imbrac  [fri] . 

Mihaela, du-te imbracata in muncitor sovietic, pionier comunist, ceva. Aluzie la ce scrie tipa care a luat Nobelul pentru literatura.  [:)]

 

Rufus, asa sunt eu si acum, ca Ioana. Fug de ai mei, nu dau semne de viata, dar cand ma prind, stam numai si radem, si povestim ore in sir ca nemancatii, dupa care, invariabil, ma gandesc "aaah, ce frumos e sa vorbesti cu parintii, ce dor imi era!"... Cine sa ne mai inteleaga?

 

Ioana, succes cu casuta viitoare!! Cred ca Michelle ti-a dat sfaturi bune, pe unele le adaptezi tu la realitatea Welsh. Sper sa vii cu multe detalii cand o fi sa fie, s-ar putea sa va calcam pe urme, intr-un viitor, sper, apropiat  [:)]

 

Mai scriu despre Donegal, sa stiti, pun si poze...

 

Viviana, am visat azi-noapte ca eram colege de serviciu (un serviciu incert, ca parca nu lucram nimic anume), stateam una langa cealalta si chicoteam pe infundate de o colega de vizavi  [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ATENTIE! Din 31.10.2015 banca Millennium Romania SA isi inceteaza activitatea bancara si participarea la sistemele de plati nationale (SENT si ReGIS) si internationale, urmare a procesului de fuziune prin absorbtie de catre OTP Bank Romania SA. Din aceeasi data, si The Royal Bank of Scotland plc, Edinburgh-Sucursala România isi inceteaza activitatea bancara, BIC-ul ABNAROBU devenind inactiv.

 

wow! Mi se parea mie ca RBS au un site cam criptic asta vara, cand ma uitam sa vad ce dobanzi au la depozitele in lire... astia au fost absorbiti sau si-au luat jucariile si au plecat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...