Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Asa, pana sa citesc din urma va povestesc programul meu sexy.

Acum o ora am ajuns de la spital.

 

pe la ora 18, domnita, pentru ca incepusera sa o doara amigdalele, a intrat intr-o pasa care i-a doborat nivelul psihic pana la piciorul broastei. 

Ma gandisem sa o duc maine dimineata la ORL-ist, dar data fiind situatia si prevazand o noapte stricata pentru ea si mine deopotriva ne-am carat la Grigore Alexandrescu.

 

Eh, aflasem de la Tora  [pup] (multumesc mult Tora pentru tot) de o doamna dr. f. buna care s-a nimerit sa fie si de garda.

Am stat vreo 2 ore pana ne-a venit randul.

 

in fine ca sa o scurtez, dracul nu e chiar asa de negru, continua cu Ospen si in functie de nr. de leucocite dupa hemograma de maine va face si gentamicina injectabil.

 

Dupa ce se face bine se pare ca o va opera. Cat de curand.

Ca daca a inceput asa...

 

===

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Inainte de culcare, mi se închid ochii uitandu-ma la un film, musai sa ii închid de tot si sa dorm. 

 

Kari covasit vine din maghiara, murati in saramura. Tii minte castraveții cu saramura si pâine? Ei bine, se numesc covasiti. 

Drum bun!

mi-am facut păcate si ti-am facut bărbatul baiat, înțelesesem ca pruncul e bolnav. :) sper sa ma ierți, dar bărbații astia tot prunci sunt. 

 

Mianna la noi pasta de măceșe era atat, pasta de măceșe. :) nu am auzit denumirea aceea in maghiara, niciodata. :) noroc cu tine ca învăț si eu cuvinte noi :). 

 

Diana e pe mare, pe vapor. A început ziua vomand pe masina pe drumul spre Budapesta, apoi a fost ok, a zburat, a mers cu trenul, acum cu vaporul. Maine mergem impreuna sa luam prânzul in oraș. Avem povesti :). 

Ceea ce povestiți voi de copiii mari, la noi nu se potriveste. Ea nu mai locuiește cu noi, dar abia asteapta sa vorbim (zilnic, stiu mereu ce face, ce i se întâmpla, inca sunt prima, sau poate in unele cazuri a doua dar stiu oricum de la ea, care afla), sa ne vedem, sa trec pe la ea. Vine si la noi dar mai rar. Ne ajuta cand avem nevoie, e săritoare si a rămas fata iubitoare si cu suflet mare. Avem o relatie așa cum mi-am dorit. 

 

Unde m-as întoarce in copilărie? Cu tantika a mea m-as întoarce, in dudul in care mi-am petrecut vacantele de vara, la serile in care adormeam in zgomotul mașinii de cusut la care draga mea tantika broda. La câinii mei dragi de atunci, mai ales la Musi. La toate vacantele mele de vara intre 5-6 ani si 14. 

Si la verile de la Felix, dar astea au venit dupa cele de mai sus, eram deja adolescenta. 

 

Mai voiam sa scriu ceva dar am uitat...somn usor. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost cu Julia la control si in final am ajuns sa ii faca vaccin Patriciei [batcap]. Doua mai precis, unul in fiecare brat. A plans si a tipat de mi se incretiSe pielea pe mine si era sa incep sa plang si eu cu ea in brate. Am cumparat apoi un set mic LEGO si unul cu Peppa Pig ca recompensa. Maine mai merg sa caut bostani ca sa scobeasca sa punem la usa, sa stie copiii ca primim cu Halloweenul.

 

Hurry up cu bostanii! Noi abia am gasit la Tesco, mai erau doar cativa...

Am luat doi mari si doi mici  - aia mari nu sunt comestibili, cei mici da, asa ca voi face ceva bun din ei duminica. Ce e usor de facut? Pumpkin soup? Altceva ce ar mai fi (pentru pseudo-bucatarese ca mine)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah da, Ziki multzam de idei, sa vad daca gasesc ceva sa se potrivească, nu am nimic sa meargă nici ca si costumație de pionier nici de comunist...caut pe net. 

Daca nu, habar n-am. Imi pare rau acum ca nu am cumparat un sari cum voiam, dar am zis ca nu afla ce sa il port...

Si multumesc de povesti, am readmirat pozele citind poveștile, au mers de minune! 

 

Of Viviana, ce păcătoase de amigdale! Eu am suferit enorm din cauza lor, la 12 ani insa am scăpat de ele. Tocmai avusesem hepatita A si nu ma mai lăsau sa iau antibiotice orale (care vb aia erau deja apa de ploaie dupa 10 ani in care luam in fiecare luna, nu exagerez deloc). Mi-au ciuruit pulpele cu penicilina vreo 2-3 luni si am zis ca nu mai pot, nu mai voiam biata aceea. A fost ceva extraordinar sa le scot, am reînviat. 

Ii doresc Silviei sanatate si sa scape de ele cat de repede.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de amigdale, Viv, cat au chinuit o pe Silvi anul asta! Chiar ca e imperios necesar sa le scoata.

Dap, eu ma gandeam sa le scoata in vacanta de iarna.

[:-)))] Mi-a zis copila: da sigur, mi-am stricat vacanta de vara sa mi-o stric si pe aia de iarna.

 

Probabil ca daca face operatie in noiembrie o sa piarad o teza sau 2, dar putin imi pasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...