Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Corina, la mine era spre rosu (am scris gresit rosu), cam cum sunt macesele...ma simteam ft obosita, dar nu am vomat si nici nu am avut dureri...chestia cu oboseala li s-a parut alor mei suspecta, asa ca m-au dus la medic pt control...si au iesit analizele imediat, asa ca m-au si internat la spitalul de boli contagioase, parca era Colentina...si au informat si scoala atunci....

eu am tinut regim, dar a fost ok...mancam supa de legume pasata, branza de vaci (facuta in casa), pui sau vaca fierte sau pe gratar...asta in primele luni, ca dupa aia ma mai infigeam la dulciuri [:D] aveam o prietena nemtoaica (mama nemtoaica, tatal vitreg roman), care imi dadea mereu dulicuri aduse din Germania...si bineinteles ca mancam, desi cioco nu aveam voie....dar prajeli nu am mancat astia 2 ani....eu zic ca am facut bine..

eu am fost singura din clasa care a avut hepatita, de unde am luat-o, habar nu am....

giardia am avut si eu si fratelo...pfuuu....tin minte ca am fost la un medic, Paunescu il chema parca, si ne-a dat o bautura facuta din propolis....a trebuit sa bem 1 litru..bleahhh....avea un gust...dar dupa am scapat de paraziti..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi pare rau de Silvia...

Dar profesorii (unii din ei, desigur) sunt restantieri rau la comportament. Nu stiu cum sa se impuna in fata unor elevi, mai ales daca-s mari. Si aleg calea cea mai proasta sa o faca. Pentru ca au puterea in mana. Stii...puterea aia pe care unii aleg sa o foloseasca prosteste. Sa nu uitam ca in vremuri nu foarte indepartate (ca sa nu le zic recente) mancai si bataie la scoala.

Tot de la Ioana inteleg ca in facultate are profesori cu alta mentalitate (nu toti, desigur).

Aia insa au alte bube: nu vin la cursuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, parca UPS sau DHL...dar de ce nu trimiti cu posta normala? fratelo asa imi trimite mereu ce are de trimis...sunt mult mai ieftini...si daca pui cu semnatura de primire, e totul ok...

[pup] Cu posta romana! Nu ma gandisem!

Am calculat si m-ar costa un colet de 5 kg 150 lei.

La Fedex era 81 euro/kg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

 

nepotzelul tau e stangaci, nu?

 

 Nu am apucat atunci Sa scriu: R al meu e stangaci, precum Mine .. Dar pe mine nu m- Au lasat. E cel Mai normal lucru, nimic spectaculos.

 

imi aduc aminte Perfect La examenul de admitere din cibernetica : am Stat langa o stangace: germina dupa DC. Parca era extraterrstru Pt Mine si ce cursuri frumoase avea:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.se vede ca-s nevorbita, da? [soricel]

 

ieri in  gara noi am ajuns primii, nu ma intrebati cum, probabil ca nu am stat la semafoare [pk] 

 

si toti parintii care veneau, vreo 4 cred ca m-au intrebat daca-s profa lor [:)] ..nope, aflau singur raspunsul cum deschideam gura, fie si in soapta, accentul se auzea [trombon]

 

Ochiometric ce am observat: copilul meu e cel mai inalt din clasa (stiam ca-i cel mai in varsta) si parintii erau cam tot peste 50 de ani [hc]

 

io si turcoaicele [8)]

 

-----------------------------------------

ca sa se mai descreteaca fruntile [fum]

 

R imi povesteste ca vineri vin niste indivizi si ii verifica cat de bine vb scriu limba. un test normal. Si, R imi spune ca cei de la el din clasa vb bine germana mai putin de doua fetite..si io il intreb: dar ele ce limba vb? nu stia daca au alta limba materna sau asa vb ele mai putin bine (sunt gemene) si iar il intreb pe copil: dar ce inseamna ca nu vb bine..cum vorbesc: si el raspunde..vorbesc asa ca tine [soc] . Ete na am ajuns si etalon la copii [hot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

 

nepotzelul tau e stangaci, nu?

 

 Nu am apucat atunci Sa scriu: R al meu e stangaci, precum Mine .. Dar pe mine nu m- Au lasat. E cel Mai normal lucru, nimic spectaculos.

 

imi aduc aminte Perfect La examenul de admitere din cibernetica : am Stat langa o stangace: germina dupa DC. Parca era extraterrstru Pt Mine si ce cursuri frumoase avea:)))

Da, nepotelul meu din america e stangaci. A avut probleme la preschool ca scria cifrele in oglinda si nici cu cititul nu s-a descurcat mai bine.  A fost nevoie sa faca scoala de vara. Acuma in clasa I se pare ca e pe drumul cel bun.

A fost simpatic cand si-a facut el un calendar si mama-sa i-a zis ca le-a scris pe toate invers si el a ripostat: uite, nu toate, 8 nu e invers. [:)]

 

Si fino-nepotica mea e tot stangace. Insa ea nu are absolut nicio problema. Nici cu scrisul nici cu cititul.

Poate devine ambidextra pentru ca atunci cand coloreaza foloseste stanga pentru pagina din stanga si drepata pentru pagina din dreapta  (dar nu si la scris).

Cand a fost la mine si a scris cu pana de porumbel inmuiata in cerneala s-a descurcat destul de bine sa nu intinda cerneala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

 

Am reusit in sfarsit sa citesc tot...oare imi mai aduc aminte si ce vroiam sa va spun? [:)]

 

Ralu mai primiti urari? [:D] La multi ani Robert!

 

Corina, sper ca Lori sa fie bine! [flo2]

 

Si multa santate si lui Eric de Fleur!

 

Daniela ma bucur ca acum te simti mai bine cu gatul.

 

Viv, urata rau treaba cu proful, dar imi place cum te lupti,  cred in curand ma voi alatura tie. Educatoarea cea noua alui Mihai il cam intimideaza...abia astept sa merg la consiliere parinte-educator sa vedem ce are sa-mi spuna...

 

 

Va multumesc mult de sfaturile referitoare la colega mea, voi tine seama de ele si va tin la curent cu ce se va mai intampla.

 

Didi, am admirat un baiat care pleaca in excursie.

 

Miha_ si Diana bafta cu alegerea facultatii!

 

Strumf, frumoase pozele de la socrii.

 

Mada, tu cu cine te lupti?

 

Acum joaca Simona...consult des flash score...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...