Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ieri mi-am sarbatorit sotul din dotare si n-am avut timp sa va citesc. Iar seara m-am uitat la gimnastica. Ne-am luat si noi revansa...oarecum. pacat ca nu concuram si la finalele pe aparate.

 

Kari, drum bun!

 

Viviana, cand am citit ca vrei sa-i scoti amigdalitele in vacanta la asta m-am gandit si eu: vacanta de vara in spital si cu distractia anulata si  acum si cea de iarna [:D]  sanatate cu carul!

 

Ella, multumesc! Felicitarile au fost de incalzire, ieri am facut o coronita din frunze...sa vezi acolo chin. Si ms. ca mi-ai dat ideea cu UGG urile. Chiarnu stiam ce gen de incaltari sa-mi iau ptr tinutele mele burtoase. O sa caut marti la constanta.

 

Ioana, stii cum de zice: arati ca pomul de craciun [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] noi ne incadram perfect. Bradul nostru are toate culorile si stilurile. O lasam pe Crina sa se distreze cum vrea. Si decoratiunile sunt aceleasi, dar mai cumparam si ceva nou, in fiecare an.

Anul asta o sa imi lipseasca brazii de la munca. In fiecare am facem 3 brazi mari, fiecare cu alta tema si de obicei eram "sefa" brazilor.

 

Din pacate noi aruncam mancare ptr ca luam chestii noi care nu ne plac, luam prea mult, etc. Mancare gatita aruncam ptr ca C si tasu nu mananca mancare reincalzita, si cum nu pot sa aproximez la fix portiile aruncam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nope,nu arunc ca nu fac multa.De ce mancarea,care banuiesc ca e buna,nu o di la vreun om al strazii?sau unor copii sarmani?sunt multi pe la biserici.

 

Eu iau strictul necesar ca nu arunc la propriu banii.Mai bine ii cumpar Evei ceva decat sa dau 50 ron pe niste chestii pe care sa le arunc?

 

Nici noi nu mancam reincalzit(pote doar ciorba de burta sau radauteana)....Eva nici atat dar prefer sa fac zilnic cate ceva de mancare si sa nu risipesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! [cit]

 

V-am citit si va citesc, mai greu cu scrisul de acum. Am intrat pe ultima suta de metri cu decoratiunile. M-a pus naiba sa ma inscriu pentru un Christmas Market la noi in cartier ce se tine numai cu produse loco si homemade/hrandcrafted si pana spre sfarsitul lunii nu o sa imi vad capul de treaba!  [fri]  [alcool]

 

Multumesc de raspunsurile la intrebarile adresate, foarte interesante si raspunsurile si amintirile din copilarie!  [il]  [flo2]

 

Stiu ca parca trebuia sa raspund cuiva ceva, dar cand o sa fac o pauza mai incolo o sa caut in urma sa vad cui si sa raspund.

 

La multi ani Laura!!! [s] Sa ti se implineasca tot ceea ce iti doresti si visezi!

 

Silvi, La multi ani sotului, viitor tatic de 2 fete cucuiete!  [balo]  

 

Viviana, multa sanatate copilei. [flo] Si eu sunt pentru scos amigdaleel afara. Si mie mi le-au scos cand eram mica, pentru ca mereu eram bolnava. De atunci e foarte bine. 

 

La noi ploua marunt si e intuneric rau... cica se opreste la amiaza. Sophia inca doarme. Profita de vacanta, cat mai e ... pana luni. 

 

 

Mai trec eu pe aici mai tarziu!!  [fum]

 

O zi frumoasa! 

 

[dra]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Mi-am adus cafeaua pe ghețar, sa se răcească. :) pun eu si lapte dar e placuta sa o beau in compania voastra.  [:)]

 

Laura la multi ani frumosi, fericiti si o zi superba iti doresc!  [flo2]

 

silvi cu scuze de intârziere, sa iti traiasca sotul multi multi ani.  [flo2]

 

rox da, a ajuns azi noapte Diana. Am scris cat era pe drum aseara cum a fost si ca ne vedem azi, probabil ai sărit postarea. 

Mi-a trimis azi noapte mesaj ca a ajuns. Si ca sa nu uit sa merg la ea, la 11.30 cum ne scrisesem cu cateva ore inainte :). 

 

Ma bucur cand citesc aici cum Rox si Monica ne tin la curent cu sportul romanesc. :)

 

Daniela cum esti cu gatul?

 

Viviana cum e Silvia azi? 

 

Ioana bine ca ati scăpat de vaccinuri cu P si ca J e ok. 

 

Altceva mai inteligent nu am ce scrie, sunt abia la cafea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Cam mohorat afara...

 

Mda, greu mai recuperez...de doua zile ma chinui sa fiu la zi cu cititul...ptiu si-am pierdut frapulleala-n grup... [:)]

 

Laura78nico, La multi ani cu sanatate si numai bine [flo2]! Distractie placuta!

 

So, am facut testele...nu beau decat cappuccino cu lapte irish, nu-mi place gustul amar si dupa cate am citit cat de concentrata preferati cafeaua...eu daca as bea asa cred ca mi s-ar intinde parul instantaneu si mi s-ar scula drept in tavan. Si sunt cu dureri de constiinta si pesimista...auzi io care-s optimismul intruchipat...si-am mai facut si altele...sunt printesa, mi-am "aflat" fricile, sunt "guardian of the gates", unicorn, river, black opal, independent and resourcefull...si mai fac... [:)]

 

Strumphitza, multam de intrebare [flo2] ! Frecventam in continuare cursurile de balet...anul acesta vor sta mai mult pe poante...cam nashpa pt. ca se vaita ca o dor degetelele.

Iti cam trebuie o bataita, lasa gandurile acelea...negre. Ai o familie frumoasa si trebuie sa te bucuri de ea pana la adanci batraneti. Ah ce invidioasa sunt...ce mi-ar place si mie la castel... [soricel]. Si socrii tai sunt deosebiti in toate privintele.

Nu, nu e in regula cu starile tale...dar ti s-a mai spus asta. Phiu, si eu vedeam stele verzi...in copilarie...eram anemica...

Saracia...e de mai multe feluri...grav e cand nu ai cu ce sa-ti hranesti copiii, am vazut un caz la tv...copilasii mancau doar laptele si cornul de la scoala si acasa...ceai si cartofi...

Sa ne fereasca DD de situatii din acestea. Nu spun ca sunt saraca, doar ca din cauza instabilitatii job-ului lui DH, bugetul nostrum lunar e foarte, foarte redus [alcool] .

Daca m-as intoarce in timp...hmmm....am si visat despre asta...as impiedica accidentul de tren al tatalui meu...de aici s-a produs declinul nostrum pe toate planurile.

 

Silvi8, La multi ani cu intarziere sotului, sa aiba grija de voi! Am admirat si felicitarile [il] ! Si eu am made-uit zilele astea...diplome si pop up cards pentru Halloween. Au astazi carnival...copila e vrajitoare [:)] ...si-a "scornit" o poveste ca s-o spuna la scoala...

 

 

Btw de "anulare rezervare" (pt. ca se foloseste din ce in ce mai des romgleza) se mai spune si "a cancela" [:-)))]. Am cancelat rezervarea.... [:-)))]

 

Viviana, multa sanatate...inseamna ca in curand va scapa de amigdale. Ce-am tras-o si eu, cand eram mica, cu amigdalita, aveama fundul ciur de la penicilina... [batcap]

 

Darkbendis, eram sigura...altfel cum [flo2]? Zic de casatorie...La multi ani fericiti!

 

Am admirat copii frumosi [il]!

Si nu mai stiu...scrieti cu o viteza.... [alcool]

Aaaa...si prajitura cimitir si briosa "ochioasa" marca Roxanaz, super idei...

 

Si mandruca intra in vacanta, o saptamana   [pk] .

post-108221-0-38465700-1446195275_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...