Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

Ioana, multumesc! [flo2]

 

Strumfy, am tot citit postarile tale si pari a avea asa o stare melancolica, poate usor chiar depresiva. Sper sa nu te superi ca iti spun asta. Faci atat de multe lucruri minunate si ai o familie atat de frumoasa dar te adancesti in ganduri atat de negre. Chiar m-am speriat la ce ganduri te macina. 

Poate ca si durerile de cap au o legatura cu starile astea, zic si eu. Dar ma bucur ca vorbesti cu noi, impartasesti gandurile astea, poate astfel scapi de ele.

 

La mine starile de lesin sunt strans legate de scaderea tensiunii. 

 

Pomana ptr tatal tau poate fi facuta si in post, si cica e mai bine inainte, decat dupa data la care se implineste anul.

 

Despre timpul petrecut cu familia/copilul: pentru ca job-ul sotului e f solicitant si fara program fix, am ales ca eu sa castig mai putin, mult mai putin dar sa am timp liber. Asa ca petrec destul timp cu fetita: mergemin parc, ne jucam dame, carti, jocuri diverse, margelim. Ma ajuta si la treburi...ii citesc in fiecare seara. 

Din pacate tati e prea putin prezent. Seara ajunge cand ea trebuie sa se culce. F rar mananca impreuna sau ii face el baie. De joaca nu mai e timp. Dumimica e singura zi cand suntem toti trei.

 

Dark, ziki, am vazut poze frumoase! Sa va fie de bine plimbarile!

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

MarianaPop, mihaela, strumphitza, multumesc ptr urari! O sa il sarbatorim si in week end la socri asa ca nu e tarziu.

 

Strumphytzo,  spor la lucru si sa ne arati ce mai mesteresti, ne mai inspiram si noi cei mai putin inspirati!

 

Eumada, eu chiar nu am cui sa dau mancarea. Ce sa fac, sa o pun in caserola si sa umblu pe strada sa gadesc un homeless sau copil sarman? Nu avem asociatii sau fundatii cum aud ca exista in alte orase care sa se ocupe de asa ceva. Am unde sa donez doar haine, rechizite- se fac colecte uneori si sunt anuntata. Haine si alte lucruri trimut si la mama la tara dar mancarea nu  am cum.

Stiu ca e pacat si risipa dar asta e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphitza, spor la mesterit [flo2] [flo2]  Nu stiu daca ti-am mai spus, sunt atat de frumoase pozele cu voi!

 

Mariana, multumesc! O sa vedem ce facem maine, poate reusim sa iesim la amiaza la un restaurant cica sa ne sarbatorim aniversarea casatoriei. Toti patru, ca nu avem cu cine lasa copiii. Daca se va putea, daca nu... alta data [batcap]

 

Am mai vazut poze tare faine din Irlanda. Si pe acolo trebuie sa ajung o data!
[flo2] [flo2] [flo2]

 

Gaelic-a vorbita in insule si prin Highlands seamana destul de mult cu gaelic-a irlandeza. Nu-s la fel, dar tare asemanatoare, cel putin in comparatie cu galeza, Cornish, bretona, si restul limbilor celte. In Scotia de asemenea se vorbeste si Scots in anumite zone, iar pentru cine vrea sa stie cum "suna" asta, ii recomand sa citeasca Rabbie Burns in original [batcap] [pk]

 

Timp liber petrecut cu familia si copilul... prea  putin, din pacate eu sunt cea cu venitul mai mare la noi in casa, dar asta inseamna umblat brambura si nopti si/sau weekenduri petrecute la sectia de politie, sau la spital. Eh... viata de liber-profesionist! Noroc ca sotul (care lucreaza program normal, de luni pana vineri, 9-5) e un tata foarte, foarte bun, si are bine grija de cei mici. Iar eu profit de toate clipele petrecute impreuna, si ma bucur de fiecare zi din weekend cand putem fi toti patru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...