Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

MarianaPop, mihaela, strumphitza, multumesc ptr urari! O sa il sarbatorim si in week end la socri asa ca nu e tarziu.

 

Strumphytzo,  spor la lucru si sa ne arati ce mai mesteresti, ne mai inspiram si noi cei mai putin inspirati!

 

Eumada, eu chiar nu am cui sa dau mancarea. Ce sa fac, sa o pun in caserola si sa umblu pe strada sa gadesc un homeless sau copil sarman? Nu avem asociatii sau fundatii cum aud ca exista in alte orase care sa se ocupe de asa ceva. Am unde sa donez doar haine, rechizite- se fac colecte uneori si sunt anuntata. Haine si alte lucruri trimut si la mama la tara dar mancarea nu  am cum.

Stiu ca e pacat si risipa dar asta e.

Doamne, cat cautam eu oameni ai strazii sa le dau pachetul de la scoala atunci cand nu il mancam!

De obicei era pe toate drumurile, dar taman cand nu imi mancam eu pachetul, atunci dispareau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu la fel.

 

"You are very artistic and you crave adventure. You strive to be a good natured person. You like to put others before yourself, but you have to remember it's always good to treat yourself also. You love nature and animals, and to be outside all the time. You have a fierce side as well, but only to the people that deserve it. You have trust issues, because you have been hurt so many times. You have a great sense of humor and there should be so many more people out there that are like you. You are one of a kind."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oau, mie mi-a iesit ceva dragut (cred / zic eu). in mare parte mi se potrivesc descrierile astea...

 

"You're a kind hearted, genuine human being. People look at you and see that you shine greatness. Your humble attitude makes everyone love you even more. You treat others the way you would want to be treated. You have love for all living things. You do for others as much as you can. You're friendly, and loyal. There needs to be more people like you in the cruel world."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la fel.

 

"You are very artistic and you crave adventure. You strive to be a good natured person. You like to put others before yourself, but you have to remember it's always good to treat yourself also. You love nature and animals, and to be outside all the time. You have a fierce side as well, but only to the people that deserve it. You have trust issues, because you have been hurt so many times. You have a great sense of humor and there should be so many more people out there that are like you. You are one of a kind."

 

..si eu! deci 3 of a kind! [:D] 

 

========

 

Ioana, reteta de banana cake e de la soacra, pun 3 banane mari la o portie, dar precum eu am avut 7 mai mici, am facut portie dubla, am pus si nuci multe ca am de la amma vreo 3 kile de miez de nuca ... si a iesit minunata! Mniam... mai am o tava, dar cred ca o tai in jumatate si o congelez, ca azi eu nu mananc ca-i vineri si pe maine mi-am propus a fac un scary cake, portocale si cioco! [pofticios] tot de la soacra reteta, ca am mancat la ea cand am fost si a fost pur si simplu demential!  [fri]  imi curg balele numa` cand ma gandesc!  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da si eva urmareste tot ce e desen animat cu scooby doo.mai mult ma uit si eu cu aeceasi placere.Eu. le-am vazut dupa revolutie ca stiti ca abia atunci am descoperit televiziunea prin cablu si eram in clasa a noua.

 

Eva nu intelege cum nu aveam televizor propriu si muuulte canale.

:)))))

Uneori eu insami nu mai stiu cum am trait pe vremea 'ailalta' fara desene la TV, fara diverse chestii de cumparat la liber, fara Pc-uri, fara mobile.... 

 

Prin 94 parca au aparut pe la noi prin cartier retelele astea TV prin cablu, mi se parea WOW cu atatea programe... O vreme in perioada aceea mancam TV pe paine... Foarte mare tentatie TV-ul la vremea aia... acum nu mai stiu cum sa-l ocolesc, ca nu mai am la ce sa ma uit  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, [:)]!

 

 

Eu am inceput "aprovizionarea" cu cadouri pentru sarbatori...pt. mandruca mea bineinteles...deocamdata am comandat pe librarie.net, ceva carti cu povesti, dictionare, stilouri, sunt la reducere...am si selectat cateva item-uri cu Violetta...asta ca sa nu fie copilu' dezamagit ca-i cumpar numai carti...si sunt in cautare de jocuri. Puzzle nu mai vrea, lego nici sa n-auda, i-au placut cand era la gradi...nu stiu ce sa-i cumpar [batcap] . Are diverse, cu pantomime cu cartonase cu animale...stiti cum descria camila? "E un animal care traieste in desert si are doua "cocoloashe"... [:-)))] Cu cartonase cu Violetta, remy, carti de joc...ea isi doreste o sfera "atmosphere"...cu parere de rau nu pot...http://www.noriel.ro/air-hogs-sfera-atmosphere-axis

Caut si alte variante mai avantajoase...si sa vedem ce mai vrea, deocamdata n-a inceput sa scrie scrisorelele catre moshi [:)].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, [:)]!

 

 

Eu am inceput "aprovizionarea" cu cadouri pentru sarbatori...pt. mandruca mea bineinteles...deocamdata am comandat pe librarie.net, ceva carti cu povesti, dictionare, stilouri, sunt la reducere...am si selectat cateva item-uri cu Violetta...asta ca sa nu fie copilu' dezamagit ca-i cumpar numai carti...si sunt in cautare de jocuri. Puzzle nu mai vrea, lego nici sa n-auda, i-au placut cand era la gradi...nu stiu ce sa-i cumpar [batcap] . Are diverse, cu pantomime cu cartonase cu animale...stiti cum descria camila? "E un animal care traieste in desert si are doua "cocoloashe"... [:-)))] Cu cartonase cu Violetta, remy, carti de joc...ea isi doreste o sfera "atmosphere"...cu parere de rau nu pot...http://www.noriel.ro/air-hogs-sfera-atmosphere-axis

Caut si alte variante mai avantajoase...si sa vedem ce mai vrea, deocamdata n-a inceput sa scrie scrisorelele catre moshi [:)].

 

in loc de sfera, n-ar vrea papusa / zana zburatoare ? functioneaza pe acelasi principiu si o poti gasi (ca replica) pe net la preturi convenabile 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac mie filmele horror si alte ciudatenii dar sa "traiesc" astfel de farse...ma ia cu transpiratii...

 

Si inca unu'... [:)]

 

Who Were You In Your Past Life According To Your Memories?

Inventor

You were an inventor! Your memories reveal a clever and innovative past life as a great inventor. Were you Leonardo da Vinci? Thomas Edison? Benjamin Franklin? Or maybe the first human to figure out how to start a fire? It's impossible to tell, but what's certain is that you were far ahead of your time and made great strides in your field. You were a true radical and changed the world! This time around, you're intelligent, practical, down to earth and relaxed. Try tapping into your inner inventor, the possibilities are endless!

 

Corinadani, multumesc [flo2] ! A vrut...acum vrea sfera aia...e cam la fel... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...