Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata !

Ma uit la stiri si nu-mi vine sa cred.Mi-au dat lacrimile uitandu-ma la ce nenorocire e acolo.

27 de morti din care 17 neidentificati si Arafat zice ca din cauza ranilor f grave se estimeaza ca vor mai fi decese.Doamne,ce o fi in sufletele parintilor  care au copiii studenti la Bucuresti  si ei sunt in cine stie ce oras si nu stiu daca au fost la nenorocitul ala de club!

Iar stirile despre parinti care isi cauta copiii care au fost la concert si nu dau de ei m-au  terminat psihic.Sunt persoane decedate care nu sunt identificati.

 

Ralualexandrei,Rufus,Viviana,Mianna,Yagmur,sper ca la voi totul e ok.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sinistru ce s-a întâmplat! Am înțeles că unele victime nu sunt încă identificate :(. Am văzut că au fost și spitale depășite de situație, au transferat răniți către alte spitale...

 

Clubul nu e în centrul vechi, e pe lângă maternitatea Bucur (zona intersecției dintre Splai și bd. Mărășești).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu citeste acum ziarele online si mi-a spus de tragedie..27 de morti si peste 150 raniti (multi dintre ei grav)...se pare ca un show de artificii nereusit e vinovat...trist  [:(]

Tin minte ca eram in Belgia in 91 intr-o discoteca si cineva a dat cu gaze lacrimogene...tare naspa a fost: nu puteai respira (simti ca te sufoci) si te usturau ochii de numai...au deschis insa repede usile si am iesit afara...imbulzeala insa tot a fost..si panica...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur,

 

spary-ul meu e pt gura https://www.dred.com/de/salbutamol-spray.html

 

 

in Ro am vazut ca e cunoscut sub denumirea de Ventolin.

 

mai, nu stiu de ce pediatra mea de atunci nu a vrut neam sa imi prescrie. mi-am luat singura inhalatorul de la Pariboy si ii facem cu solutie salina.

 

de obicei fara spary-ul asta ajung la antibiotic. Copii mei au fost niste tusitori si toate siropurile din lume si toate babismele nu i-a ajutat prea mult.

 

nr 2 al meu tusea non stop noaptea din sf de sept pana in sf de aprilie.

 

eram cu ochii ca pe butelie pe el, ca a tzac pac facea pneumonie.

si intr-un an am fost asa de atenta cu el, ca a facut nr 1 o pneumonie asa urata ca vroia sa ne interneze. a fost cu repauz si tot tacamul. asta cred ca in 2012 in ianuarie. Ca stiu ca a avut efort interzis.

 

apoi am schimbat pediatru si daca ii dau spray i se dilata bronhiile si il ajuta sa isi scoata muci astia din plamani.

 

Edit: mi s-a intamplat sa nu am spray-ul asta in toamna trecuta. Am fost la farmacia de langa scoala, si mi l-a dat pe  raspunderea ca luni ii aduc reteta. alta viata. si luni i-am spus pediatrului si mi-a prescris reteta. altfel nu obtii nimic. in plus pt copii toate sunt gratis.

 

altfel, mucii raman in plamani si se infecteaza. nah, explicatie de mama

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...