Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

da, in Suedia is bine pusi la punct, dar tot dupa o tragedie (când au murit peste 60 de oameni intr-un club din Goteborg in '98). cam peste tot pe lumea asta... trebuie sa aiba loc o asemenea nenorocire, ca sa se trezeasca lumea. poate s-or trezi si la noi....

 

la Constanta nu a fost decat o sperietura. asta dupa ce anul trecut a ars un club si au murit 3 fete. acolo putea fi si mai rau, prietenii nostri trebuiau sa cante acolo..... daca incepea incendiul cu ceva timp mai tarziu era ceva asemanator noptii de vineri. 80% din toate cluburile in care am fost, fie ele mici sau mari.. sunt organizate la fel. macar niste sprinklere daca ar fi fost in Colectiv cred ca ar fi fost putin mai bine.. doar putin....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Așa e Roxana, am si scris ieri in postarea in care scriam de tragedia de la Göteborg acest lucru. Cred ca peste tot așa s-a intamplat...adica e nevoie de ceva sa se întâmple ca sa se vada ce nu e ok si sa se meargă mai departe, sa se lucreze la siguranța oamenilor. 

Sper din tot sufletul sa se învețe ceva din tragedia asta din București. :((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte trist ca trebuie sa moara oameni ca sa înțelegem lucruri, foarte trist...

 

Diferenta intre incendiul din Buc si cel din Göteborg este ca ultimul a fost incendiu provocat. N-a fost un accident, nu era vorba de legalitate, autorizații...ci doar de lipsa măsurilor de securitate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parca ziceau totusi ca in club nu se fuma? in fine, nici nu mai conteaza.... :(

sunt tare data peste cap de toata nenorocirea.

stateam si am gândeam, si la Madrid am fost la concert intr-un loc similar.. tot o usa relativ ingusta, totul plin....avea si un balcon... mi s-a parut mai golas (adica nu izolare fonica - sau poate nu am vazut-o eu, probabil era, si nici paleti de lemn ca decoratie pe tavan....). nu mai zic de un concert din Budapesta, unde era pe o fosta barja dezafectata.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguini

 

Si pe mine m-a dat peste cap ceea ce s-a intamplat la Colectiv  [:(] aseara am stat doar  pe net si am citit, am vazut reportaje si am plans...nu am putut adormi, 2 ore cred ca m-am fatait in pat...iar dupa am visat numai incendii si alte prostii  [zirea]

 

Dumnezeu sa-i ierte pe cei care s-au dus, familiilor multa putere, iar pt cei din spitale sa se refaca si sa revina cat mai repede acasa...ma voi ruga pt ei  [ruga]

 

O zi frumoasa sa aveti! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici fumatul e interzis in restaurante, baruri, cluburi, discoteci, institutii, firme..asta inca din 2011...cine vrea sa fumeze, merge afara, unde sunt locurile special amenajate pt fumatori...ce bine e sa vii acasa de la restaurant si sa nu mai mirosi a fum...uram chestia asta, tb sa spalam mereu si hainele, pt ca miroseau ingrozitor..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... Trist, trist...

 

nenorociri se pot intampla in orice loc. Asta dupa ce am urmarit documentare despre parada in aer liber DIN Duisburg 2010: 18 morti. 

 

Orice masa de oameni, sub semnu panicii , produce vctime.

 

ma intreb cum e Bine Sa invatam copii?

 

le- am explicat La ai mei Sa stea culcati si nemiscati daca aud facuri de arma.

 

 

oricum sunt socata, de reactia pesimista a unora in internet: Ca de aia fost arsi Ca serbau HW :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...