Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gutui-amarui cu puf galben...de pinguin


Recommended Posts

In Alta ordine de ideei, mi- a venit raspuns de La asigurare, cum banuiam negativ. Ca nah sunt asigurari, si nu ies ele in pierdere.

 

cat despre Mama copilului, o las balta si o tratez cum nu s- ar fi intamplat nimic.

 

nu m- a rugat absolut nimeni Sa ii ajut copilul. Singura am decis, sungura imi asum dauna.

 

dar trebe Sa invat Ca nu e Bine Sa gandesc asa , 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 916
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Allinta,

 

si tonul tau ajuta?

 

io in afara de ghetar nu frecventez, dar si dreptate, Mai putin in tonalitate.

 

edit: adica trebe Sa precizezi cand ceva nu e in regulä , daca esti cu adevarat preten

am ton? scuze, nu mi-am dat seama.  eu cred ca adevarul deranjeaza dar asta e doar problema mea dupa cum observ.

 

edit: eu  nu sunt prieten pe acest forum, sunt un membru care isi da cu parerea iar eumada e in bazele de date ale administratorilor acestui forum de la inceputurile ei ca membru.  cei vechi ii cunosc "evolutia" si despre ei vorbeam . 

si nu cred ca trebuie sa fac subiect separat pentru aceasta discutie pentru ca  deranjez echilibrul unora.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as prefera sa iti manifesti rafuielile cu eumada separat.

 

Cat despre noi astia care 'avem aceeasi atitudine' as vrea sa imi zici cu cine mai exact avem aceeasi atitudine (eumada, statul roman, victimele din colectiv, vecina de la 2...?) sa pot lua o decizie daca te raportez sau te ignor. 

eu zic sa le faci pe amandoua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, imi pare rau sa aud ca asigurarea isi pune palma-n fund... Ce pacat ca o fapta buna ajunge sa te coste. Asa ajungi sa nu mai vrei sa ajuti pe nimeni. 

 

Ma mira insa mama cealalta- sincer, mi se pare foarte lipsita de bun simt in situatia asta. Ok, copilul ei nu s-a gandit ca se fura daca il lasa descuiat - adica a fost nestiinta - dar putea sa iti dea macar jumate ca sa compenseze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca va certati degeaba ,eu pun si muraturi(cam 100kg pe an)  ,ascult si muzica rock,basca mi-am serbat acum 2 ani ziua in club si as merge des sa ascult muzica si sa ma distrez cu prietenii dar n-am atata timp si energie.

Exact loc este pt toti sub soare , ma doare sufletul  ca tot rockerii sunt vinovati , adica niste oameni normali , care stau poatte mai mult sau mai putin inghesuiti la concerte . Eu am ripostat impotriva acuzelor ne-drepte , nu neg ca poate am gresit dar este un scenariu bine cunoscut asta cu ,, mortul ,, e de vina . Si la final nu se va schimba nimic pt ca Centrul vechi este plin de cladiri cu buliina rosie in care sunt n mari restaurante , si tot Bucurestiul dospeste de acceasi idee de  baza , o hala mare cu o amaraciune de iesire si cam atat . Si banii se fac carca . La Timisoara un club a donat incasarile dinre-o sg ziua celor arsi . Au donat 25.000 dde ron , atat au starns intr-o zi . Acum intelegeti de ce nu ii pasa nimanui de avize si alte hartooage si de ce se batea din pintieni ca un club sa functioneze mai repede , fiecare zi pierduta costa enorm !

 

Nici nu era nevoie de un incendiu , un cutremur , sau orice alta nenorocire ar fi fost la fel de distrugator pt oamenii aflati acolo .

 

Expirat se inkide , f tare , ma intreb cine s-ar mai fi dus in continuare in Expirat ? In Expirat in serile pline dura aproximativ 30/40 de minute ca sa iasa toata lumea respectiva afara in liniste si fara scandal , imagiinati-va cat ar fi durat intr-o busculada.Sau cati ar fi iesit de fapt ?

 

E adevarat spaga face victiem , sppaga omora oameni !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bag si eu un ochi pe fuga pe aici, si cand colo vad ca-i cu samanta de cearta.

In plus, observ ca au disparut o groaza de pinguini de aici, pe buflea de exemplu am vazut-o doar pe la cafele. Intreb si eu ca ala care intra din joi in paste, ce-i cu cafeaua (ca am citit doar ultimele 2-3 pagini de acolo), s-a scindat ghetarul in doua, si daca da, de ce??! Ca's oameni dragi mie si aici si acolo si cu greu reusesc sa urmaresc ghetarul. Daramite si cafeaua :(((

 

In alta ordine de idei sunt mandra de mine :). Am reusit sa-mi duc si sa-mi aduc copii la scoala si acasa in perfecta siguranta cu masina. Deja ma simt mult mai ok in trafic si intersectii si incep sa nu mai am stresul benzii gresite. Dar scoala e aproape, nici o mila distanta, adevaratul test de sofat va fi in oras, unde's multe intersectii, giratorii si multe masini, nu aici pe stradute aproape goale (merg doar vreo 2-300 m pe o strada principala si cat de cat aglomerata, restul doar strazi pustii).

Cred ca in 2-3 saptamani daca voi continua sa conduc o sa imi intre si banda stanga in reflex :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, buna seara,

 

LA toata dezbaterea voastra emotionta, emotionala as avea de adaugat ca poate-ar fi un moment bun sa ridicati problema exercitiilor de protectie in caz de incendiu in scoli. Imi dau seama ca la inceputurile canadeze cind zicea Radu ca au avut exercitiu, mi se parea asa o prostie sa le iei copiilor din timpul de scoala. 10 ani mai tirziu, cind mi-a zis Catinel, deja mi s-a parut normal. Chiar si la gradinita a venit un pompier, la grupa mare. Le-a adus carti, fiecare a luat o carte acasa, in care se explica simplu cum si ce. 

Saptamina trecuta am primit e-ziarul scolii, chiar ma uitam, exercitiul de evacuare facut in luna octombrie a fost extraordinar! Au evacuat complet un parter si doua etaje de copii intre 5 si 8 ani, cred ca sint 10-12 clase de 20 de copii, in 4 minute. Patru. SI puneau profii ca copiii sint ca sfintii, fac exact ce li se spune, cum si cind li se spune. Si ca asta salveaza multe vieti, obiceiul de a urma un procedeu prestabilit in caz de catastrofe. 

 

Nu-mi dau seama cita influenta (mai) au parintii in scolile din Romania, sau daca Inspectoratele Scolare ar trebui sa aibe initiativa, dar zic si eu, ca stiu ca sint doamne inimoase pe DC, care nu se lasa cind incep ceva.

 

O seara/dimineata buna sa aveti,

SImonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...