Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

Ora 00.20 suna telefonul in timp ce prajituresc pt echipa de rugby care are meci maine,e fii-miu cel mare si-i tremura vocea ,ma intreaba daca frate-su e acasa ,si nu e ,face pauza si ma-ntreaba gatuit daca e in club,ce club,nu e in club ,e acasa la prietena lui ,aseara a fost in club la balul bobocilor de la facultate.I se aude respiratia suierata ,rasufla usurat.

 

Eu am rasuflat usurata ,tragedia din aceasta seara pe mine si pe copiii mei nu ne-a lovit insa i-a lovit pe altii asa ca ce putem face va-ntreb pt acesti oameni?!Am lansat un apel pe FB pt donarea de sange ,dar mai mult nu stiu ce sa fac sa ajut.

 

Chiar in timp ce scriu aud la TV ca si Ministerul sanatatii a facut acelasi apel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am avut un soc dimineata cand m-am trezit si am auzit apelul pentru donarea de sange facut de o mama al carei baiat e internat in spital.

 

E ingrozitor!

 

O mama isi cauta fiica de aseara si nu o gaseste. Ranitii sunt dusi pe la 12 spitale.

 

Ralu vrei sa adaugi la titlu si donare de sange?

 

http://adevarul.ro/

 

Este vorba de Clubul Colectiv - in general acolo evolueaza formatii Rock.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu sot m-a informat, el citeste ziarele online..trist  [:(]

27 de morti si peste 150 de raniti (9 in stare ft grava); in jur de 400 persoane erau in club...motivul ar fi un show de artificii nereusit, care a dus la declansarea focului...in ziar mai scrie ca acum 10 zile politia a controlat clubul si le-a dat amenda, pt lipsa de personal calificat...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum s-a anuntat ca 10 persoane sunt in stare extrem de grava cu slabe sanse de supravietuire.

Este  ceva care pe mine m-a cutremurat.Londonezul mi-a spus ca a început sa intrebe pe fb despre fosti colegi de liceu  care sunt sudenti in Bucuresti si stie ca sunt rockeri inraiti.

E groaznic !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...