Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sotul meu a plans ca un copil aseara.A urmarit stirile si era ata de necajit..el nu se exprima.

Eu n-am putut sa ma uit.Mie mi s-au activat toate amintirile si trauma si dupa ce am facut cateva crize de nervi,blestemandu-i pe nonorocitii ahtiati dupa bani si atat,nenorociti a caror inconstienta omoara copii,am preferat sa ma uit si sama concentrez pe razboiul stelelor.a mia oara.Doar ca sa nu retraiesc groaza,durerea si socul.Parca fiecare din copiii aia era al meu.Am simtit înmiit ce am simtit cand....si a fost prea mult pentru mine.

Hotarat toti trebuie sa platesca.Scump.Stie cineva cum doare o arsura minora?o amarata de arsura la deget de vreo tigaie,ceva.Doare cumplit.Dar suferinta copiilor aia.

E cumplit,cumplit.Sarmanii parinti,sarmanii copii.....orice parinte ar vrea sa fie el in locul copilului.....

Sper doar sa functioneze doar cluburi cu autorizatii in regula,sa nu mai moara oameni.

Ar trebui ca macar acum sa se trezeasca spagarii din institutii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vineri noapte, de cand am deschis televizorul si am vazut ce s-a intamplat, sunt ca in transa. Prima data am vazut ca scria ca sunt 27 de morti si chiar ma intrebam in ce tara, apoi l-am vazut pe Arafat si am inmarmurit. M-am incarcat foarte mult emotional cu toate acele marturii ale celor de acolo, ale medicilor, ale asistentelor, reluate obsesiv pe fb. I-am vazut pe bietii oameni asteptand la IML, copii tineri. Cel mai cumplit sentiment, sa stai in usa Medicinei legale, sa astepti. Am trait de curand sentimentul asta, e ingrozitor. E drept ca nu se compara cu suferinta oamenilor aceia, dar tot suferinta este.

Aproape ca n-am putut sa ma manifest, parca nu-mi venea sa cred ca e adevarat. Si acum mi-e greu sa cred ca se poate intampla asa ceva. Toata lumea cauta vinovatii. Celor dusi nu le mai foloseste la nimic. Macar de nu s-ar mai intampla vreodata. Poate de acum vor fi mai atenti.

Ori de cate ori vad pe la tv sau pe fb marea aceea de lumanari simt un nod in gat si de abia ma stapanesc sa nu plang. Chiar si acum imi vine sa plang, desi sunt la serviciu si mai am si o gramada de treaba.

Mare tragedie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta sa il gasiti! E f aiurea sentimentul :(

 

A fost confirmat decedat, maine e inmormantarea.

Zarva din media, FB si forumuri va trece.. Drama reala e in familii si printre prieteni, pe termen scurt si lung.

 

Parintii prietenului nostru il astepteau sambata dimineata la tara, sa ii ajute sa le taie lemne pentru iarna. Sunt batrani si nu se descurca.. Nici nu imi imaginez cum au primit vestea asta.

 

Desi traia de multi ani in Bucuresti, au cerut sa fie inmormantat acolo, la sat, sa fie "langa ei" :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

A fost confirmat decedat, maine e inmormantarea.

Zarva din media, FB si forumuri va trece.. Drama reala e in familii si printre prieteni, pe termen scurt si lung.

 

Parintii prietenului nostru il astepteau sambata dimineata la tara, sa ii ajute sa le taie lemne pentru iarna. Sunt batrani si nu se descurca.. Nici nu imi imaginez cum au primit vestea asta.

 

Desi traia de multi ani in Bucuresti, au cerut sa fie inmormantat acolo, la sat, sa fie "langa ei" :(

condoleante!!! nu cred ca exista durere mai mare pe acest pamant decat sa iti pierzi copilul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall [flo2]  daca parin tii aceia au nevoie de ajutor sa spui.

 

===

Şefa Ştirilor TVR, Raluca Stroe Brumariu, şi-a dat demisia ca urmare a protestelor apărute după ce Televiziunea Română nu a difuzat imagini în regim de breaking news privind incediul izbucnit vineri seară în clubul Colectiv din Bucureşti.

 

Ma bucur ca a facut asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

===

Şefa Ştirilor TVR, Raluca Stroe Brumariu, şi-a dat demisia ca urmare a protestelor apărute după ce Televiziunea Română nu a difuzat imagini în regim de breaking news privind incediul izbucnit vineri seară în clubul Colectiv din Bucureşti.

 

Ma bucur ca a facut asta. 

corect. Chiar ma intrebam - cu ce se ocupa aceasta televiziune nationala - daca ignora asa o stire de breaking news. Daca e cutremur si e prapad - tot asa, sa ne asteptam sa fie muzica populara la TVR1?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...