Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

 

 

Că tavanul a luat foc repede. Eu așa am citit. (Buflea zicea că probabil a durat 15-20 de min până a luat foc tavanul). Edit: am editat și în mesajul meu inițial, că probabil nu se înțelegea ce am vrut să spun.

 

Nu, nu ...eu am banuit ca a durat 15-20 min pana a cazut tavanul cu flacari pe ei. De ars, sunt sigura ca a ars imediat ...de aia banuiesc ca 15-20 min erau numai intoxicati de fum. Cand a cazut insa tavanul in flacari, atunci au inceput sa apara arsii ...desi vad ca marturiile spun ca si inainte de a cadea tavanul, cadeau bucati de burete arzand din tavan. Dar peobabil ca una e sa cada o bucata de burete si alta sa cada un lemn in flacari pe tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vesti bune in seara asta :

 

Alex e constient si nu mai este intubat inca de ieri ,astazi chiar l-au mutat  de la A.T.I pe Reanimare

ceea ce e un progres imens iar Nicolle a fost supusa vreme de 4-5 ore unei operatie de reconstructie a bratului.

Alex e atat de alert si constient incat are nevoie sa fie ponderat de prieteni,Remus a intrat la el si s-a bucurat enorm sa-l vada si sa afle ca atatia oameni se gandesc si se roaga pt el si pt sora lui.Il doare ca nu poate fi alaturi de sora sa ,sper ca medicii sa le permita in functie de starea lor sa fie in acelasi salon.

Am aflat ca s-au deschis niste conturi pt ajutarea lor insa eu am preferat calea directa prin Remus.

 

 

Viv spuneam dimineata ca am obosit ,dar m-am gandit mai bine,nu-mi permit sa obosesc,nu mai vreau sa ascult pareri cu care nu sunt de acord fara sa-mi spun punctul de vedere ,nu-mi mai pot permite asta,nu mai vreau sa ma izolez in grupul meu mic si elitist de prieteni ,in mica mea Romanie perfecta ,sa ma ascund in lumea mea,nu mai vreau si nu o s-o mai fac.

Asa ca astazi mi-am scos de la naftalina  tricoul de "satanista" si m-am dus la antrenament cu Edy.

Asa ca azi am deschis gura si am vorbit pana cand toti au tacut,chiar cu riscul de a parea nebuna.

Toate astea pt ca vreau sa fac ceva ,vreau sa stie toti ca se poate face ceva ,ca daca fiecare facem ceva lucrurile se schimba.

De multe ori am actionat din umbra ,am trecut sub tacere actiunile mele,din dorinta de a nu parea nu stiu cum ,dar nu mai tac  pt ca vreau ca oamenii care ma intalnesc sa stie ca poti ajuta putin eu,putin tu ,te poti opune tu si  eu  si altul....pana la 25 000 si mai departe.

M-am saturat de blazare.

 

 
Habar n-ai A_alinta ,musai sa-ncerci muraturile mele  [:)]  [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Cristian Popescu, primarul sectorului 4: "De hartii nu am nimic sa-mi reprosez, am indeplinit toate formele legale ale acordului de functionare."

Declaratia primarului Piedone este socanta. El recunoaste, public, ca a incalcat legea. Asta pentru ca o serie de hotarari de guvern si de legi obliga pe de o parte primaria sa avizeze astfel de spatii publice si pe de alta parte pe pompieri sa se asigure ca un club, restaurant sau bar este sigur din punctul de vedere al riscurilor de incendiu.

Asadar, clubul trebuia sa obtina acordul de functionare de la primarie dupa ce erau prezentate avizele de la Directia Sanitar-Veterinara si de la pompieri. In mod normal, fara ele, primaria nu trebuia sa aprobe, iar clubul nu ar fi avut voie sa functioneze. Un fost viceprimar explica.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/incendiu-in-colectiv/ancheta-de-la-colectiv-dezvaluie-numeroase-nereguli-proprietarii-se-mai-confruntasera-in-trecut-cu-incendii-la-alte-cluburi.html

 

"

 

De asta trebuie sa-si dea demisia Piedone. Si nu ar trebui sa ramana doar aici, ar trebui judecat pentru ca nu si-a indeplinit obligatiile conform legii. Primariile nu verifica avizele date sau ignora lipsa lor pentru spaga cea de toate zilele. Nu se fac verificari dupa ce s-a avizat un local pe principiul ridicol "Nu putem verifica proprietate privata" pe care numai idiotii il pot crede, dar primarul l-a spus la TV. Primaria e responsabila de incident.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tragedia similara din SUA, 2003.

 

https://youtu.be/OOzfq9Egxeo

 

 

Nu am putut sa ma uit la mai mult de un minut si jumatate....Buflea, cred ca inregistrarea raspunde la multe dintre intrebarile tale.In mai putin de 2 minute ardea tot, nu se mai vedea nimic de fum si iesirea era complet blocata cu trupuri cazute unele peste altele.Bilantul din America a fost groaznic...100 de morti...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, acuma m-am intors! 

Nu va vine sa credeti cate zeci de mii de oameni. Zeci de mii. Tineri, tineri, de toate varstele. Oameni compacti intinsi pe cativa km.

Am plecat cu coloana din Piata Victoriei. Noi am mers doar pana la Parlament.

A fost liniste un mars al tacerii. din cand in cand se mai auzea o trompeta sau "iesiti din casa".

Probabil ca o data ajunsi la MI s-a strigat demisia. 

 

Impresionant. Pur si simplu impresionant.

 

Catevaa poze facute de  fii-mea.

 

post-3916-0-07363600-1446588056_thumb.jpg

 

post-3916-0-04790500-1446588081_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...