Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

Ramiris,esti agresiva.

 

Eu vorbesc din experienta mea.Multa putina,cat este.Tu ai?ai avut arsi in familie?cat sa stea in perfuzii si bandajati cu tine urland pe langa usa?

 

 

Voi contraziceti de dragul de a contrazice.

 

Daca nu exista aparatura,cum spunea xio,de ce nu i-au transportat mai repede in strainatate?

Acum tot xio vine si spune ca era acelasi lucru...pai,daca nu putem mentine constanta in ce afirmam,mai bine facem o ciorba....

Tocmai ce ti-am spus ca am prieteni medici specialiști în chirurgie reconstructiva și arsurI  care sunt direct implicați în aceasta tragedie. Am încredere în profesionalismul lor și în obiectivitatea cu care spun ca au avut absolut tot ce le trebuia ca sa le ofere maxim de șansă acestor oameni. Nu sunt neica nimeni care nu stie ce se întâmplă în lume. Sunt medici din familii de medici, medici care merg de minim 2 ori pe an la congrese internaționale de profil. 

Cu tot respectul pentru experienta ta, oparirea cu lichide clocotite și ce s-a intamplat la colectiv n-au nimic in comun.  La fel cum nu au spitalele de top din București de AZI cu cele cu care ai interacționat tu în zona ta acum stiva ani.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ramiris,esti agresiva.

 

Eu vorbesc din experienta mea.Multa putina,cat este.Tu ai?ai avut arsi in familie?cat sa stea in perfuzii si bandajati cu tine urland pe langa usa?

 

 

Voi contraziceti de dragul de a contrazice.

 

Daca nu exista aparatura,cum spunea xio,de ce nu i-au transportat mai repede in strainatate?

Acum tot xio vine si spune ca era acelasi lucru...pai,daca nu putem mentine constanta in ce afirmam,mai bine facem o ciorba....

 

 

vezi daca nu esti atenta? :)))

 

ia mai citeste o data

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

de ce nu i-au transportat mai repede in strainatațe? 

 

Pentru ca fi murit pe drum. n-a fost medic sa nu spună asta.  Dar probabil tu te pricepi mai bine.

 

Altfel, cum e cu puii de șmecheri?  Cine puiul cui e si de de?Tot nu vrei sa spui, era ok doar sa arunci cu noroi și atat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in teoria asta ca puteau trai mai multi daca... si cu parca...

Eu am inteles ca indiferent de guvernare, exista un protocol conform caruia sectiile de TI au asigurat TOT ce le trebuie, ORICAT le trebuie, ORICAND le trebuie. In acest context inteleg de ce au fost facute acele afirmatii cu "avem tot ce ne trebuie". 

Sunt foarte placut surprinsa de felul in care "spagarii astia de medici" s-au mobilizat in lupta pentru pastrarea a cat mai multe vieti.

Nu cred ca din dorinta de spaga s-au prezentat la spitale in noaptea tragediei ca sa astepte ranitii ce urmau sa vina, nu cred ca din dorinta de spaga au parasit spitalele respective dupa doua, sau trei zile de operat aproape in continuu, sunt patrunsa pana la lacrimi de devotamentul de care dau dovada. CINSTE LOR! La fel de impresionata sunt si de ajutorul extern pe care il primim, si ascult declaratiile strainilor, care in ciuda televiziunilor care vor sa transforme toata situatia intr-un mare scandal, spun ca nici una din tarile lor, pusa intr-o situatie similara, nu s-ar fi descurcat mai bine. Mi-a placut sa aflu de medicii turci care au venit si opereaza cot la cot cu ai nostri la Floreasca...

Mi-ar placea sa aud mai tare mesajul ONG-urilor care explica ce si cum cu donatul de sange, ca bulucul de acum de la centrele de transfuzii trebuie mentinut inca doua-trei luni de aici inainte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cei care au murit pana acum si care vor mai muri sunt cei aflati in stare grava, cu sanse minime de supravietuire din start. 2 dintre cei trimisi in strainatate au murit, unul in ambulanta, altul la spital. si ceilalti sunt de abia la inceput de drum, dupa ce vor trece peste perioada critica va veni cu adevarat greul.

 

nu stiu de unde a venit ideea asta aberanta ca nu mureau atatia daca era in sttrainatate accidentul. oricunde erau se intampla la fel.

Evident ca in strainatate sunt alte conditii, mai bune decat la noi, conditii la modul general, incepand de la camerele de izolare si terminand cu medicamentele. dar astea sunt pt cei care vor reusi sa suravetuiasca, nu pt saracii oameni care au ajuns la spital cu sanse nule....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...