Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Care este perioada critica la arsuri ?

 

Cu alte cuvinte, cam cate zile/luni trebuie sa treaca pentru a considera ca vor supravietui ?

 

In 10 zile cat a trecut de la accident, au murit 14 ...mi se pare enorm, enorm ...mai ales ca toti erau spitaluzati, sub supraveghere medicala. Nu dau vina pe nimeni, doar sunt socata de cat de periculoase sunt arsurile astea ...si cum nu prea se poate face nimic din punct de vedere medical ca sa ajute organismul.

 

Alta intrebare : copiii astia care se lupta acum intre viata si moarte, sunt in durere ? Sau exista macar ceva, pastile, injectii, coma ...ca sa treaca mai inconstient peste perioada asta ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles eu substantele inhalate au dat foarte mult de furca corpului uman, adica concentratia de toxine nu a fost cunoscuta. 

 

ce s-a intamplat s-a intamplat  , imi doresc ca toti cei care nu si-au facut treaba sa plateasca conform legii  dar ma gandeam daca dupa ce se trece acest hop, intr-adevar e posibil sa mai fie unii care nu vor putea continua lupta,  se vor face niste schimbari?

 

si cand spun asta ma gandesc oare  nu era obligatoriu sa se fi stiut  ce substante contine buretele ala antifonic ?  pentru ca in acest caz apare o alta vina , a celor  din spitale care nu aveau tot ce le trebuie in caz de urgenta de orice fel si a celor care dau  aprobari firmelor de acest fel fara a avea niste reguli.

 

si pana la urma imi spune cineva cine a inventat ISU si cu ce ar trebui sa se ocupe???

 

asa de revoltata sunt  traim in 2015 si avem o gramada de institutii care nu fac nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

din cate am inteles eu substantele inhalate au dat foarte mult de furca corpului uman, adica concentratia de toxine nu a fost cunoscuta. ce s-a intamplat s-a intamplat , imi doresc ca toti cei care nu si-au facut treaba sa plateasca conform legii dar ma gandeam daca dupa ce se trece acest hop, intr-adevar e posibil sa mai fie unii care nu vor putea continua lupta, se vor face niste schimbari? si cand spun asta ma gandesc oare nu era obligatoriu sa se fi stiut ce substante contine buretele ala antifonic ? pentru ca in acest caz apare o alta vina , a celor din spitale care nu aveau tot ce le trebuie in caz de urgenta de orice fel si a celor care dau aprobari firmelor de acest fel fara a avea niste reguli. si pana la urma imi spune cineva cine a inventat ISU si cu ce ar trebui sa se ocupe??? asa de revoltata sunt traim in 2015 si avem o gramada de institutii care nu fac nimic.

 

Ba eu cred ca se știe din ce e facut buretele, dar nu se stie cat a ars, cat a inhalat fiecare, ce cobsumasera inainte, daca sunt alergici la ceva, ce alte subatante de tip bauturi de exemplu au ars si cat, plastic, lemn....

Eu una vad multe variabile si inteleg dilema medicilor. ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca se știe din ce e facut buretele, dar nu se stie cat a ars, cat a inh

 

Ba eu cred ca se știe din ce e facut buretele, dar nu se stie cat a ars, cat a inhalat fiecare, ce cobsumasera inainte, daca sunt alergici la ceva, ce alte subatante de tip bauturi de exemplu au ars si cat, plastic, lemn....

Eu una vad multe variabile si inteleg dilema medicilor. ...

 

alat fiecare, ce cobsumasera inainte, daca sunt alergici la ceva, ce alte subatante de tip bauturi de exemplu au ars si cat, plastic, lemn....

Eu una vad multe variabile si inteleg dilema medicilor. ...

de ars a ars tot, pompierii cand au ajuns la fata locului nu mai era flacara. 

 

tratezi prima cauza pe loc, nu alergiile   daca se stia de la inceput ca sunt cianuri altfel faci planul de tratament. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ars a ars tot, pompierii cand au ajuns la fata locului nu mai era flacara. 

 

tratezi prima cauza pe loc, nu alergiile   daca se stia de la inceput ca sunt cianuri altfel faci planul de tratament. 

a_alinta, stii noi nu suntem medici...

Si s-a stiut de acid cianhidric chiar de a doua zi, adica de duminica.

 

Si da alergiile sunt foart importante intr-un tratament.

==

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...