Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Haideti sa nu facem din subiectul asta Romania versus America.

Departe de mine aceasta dorinta de a compara, mai ales ca stiu doar din filme cum sunt spitalele in america.Dar tocmai ce o vedeam pe Michelle plangandu se peste tot de sistemul sanitar de acolo si brusc m-a lovit patriotismul...

 

Marea sectie speciala are 5 locuri.CINCI.Au fost 90 de raniti in stare critica si grava.Probabil ca acei 5 alesi ar fi avut o sansa in plus...Dar per ansamblu situatia nu ar fi fost fundamental diferita. Prea multe discutii pe tema asta, fara sens...Nu e functionala si gata.Din ce motive, comteaza pentru viitor. PENTRU RANITII DE ACUM NU MAI ARE IMPORTANTA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, sincer nu m-am referit la o postare anume. Ar fi plans sufletul in mine sa deviem de la subiectul asta in care este vorba de o tragedie, de niste tineri care se lupta cu viata, parinti sfasiati, un subiect datorita caruia ne mai vine cate o idee cum sa ajutam mai bine. Un subiect in care fiecare vrea sa inteleaga mai bine cauzele si cum putem lupta sa nu mai apara astfel de tragedii.

===

Putem discuta separat. Eu personal abia m-am abtinut. Duminica am vorbit pe larg cu sora mea despre asta si as avea ceva de spus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, dar e o mica mare diferenta... nu compara calitatea servicilor unitatilor medicale din america cu cele din Romania (spun asta mai ales dupa ce am citit cele spuse de salcia).

 

trist e foarte trist ce se intimpla si mai ales ca e vorba de bucuresti la care am oarecum pretenti fata de alte orase din tara.

Nici nu s-a vrut linkul meu o dezbatere intre cele 2 sisteme medicale.

De fapt, nici nu e vorba de asta in articol, ci  despe un om, cu suferinte similare celor din Colectiv (arsuri atat externe, cat si interne), care, dupa operatii, tratamente a reusit sa se refaca si sa dupa o viata aproape de normal. Sotul a murit in incendiu, ea a fost salvata....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uoff...Deja devin usor paranoica, mor unul dupa altul cei transferati, desi criteriul principal dupa care au fost alesi era sa fie cu evolutie pozitiva si ascendenta...Incep sa cred din ce in ce mai mult ca nu sunt atat de proaste conditiile din sectiile de TI din Romania. In seara asta mai pleaca 2 fete, una din ele in pofida recomandarilor medicilor, la insistentele familieie.Doamne, numai in pielea lor sa nu fii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine ...

Pe mine ma tulbura mai tare copiii astia care mor acum, decat cei care au facut-o la data accidentului. Atatea sperante distruse ...

 

Cred ca despre Alexandru Pascu am citit ca fusese intubat, dez-intubat (sau cum se spune ?), a vorbit ceva cu familia si apoi a fost intubat iar ...

Din cauza asta am pus intrebarile alea cu intubarea ...

 

Oare fata asta de care spune caress, o fi aceea draguta cu ochelari, despre care am citit ca este intubata si respira artificial, dar stabila ? ...de unde iar intrebarile mele ...

 

Nimic nu ma necajeste mai tare, decat sperantele inselate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...