Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tragedia din club


ralualexandrei

Recommended Posts

foarte pertinent raspunsul!   

 

stiti cati ocupa un loc de spital pentru a-si face doar analizele ?

 

Nu știu Alinta ce să zic, dar nu prea cred, numai să nu fie analize complicate, specifice - cu anumite proceduri înainte, precum colonoscopie, cistoscopie, biopsii sau altele de genul acesta, știu că există.

 

Nu am mai văzut oameni internați în spitale pentru analize normale (sânge, urină, etc)

- din păcate, în ultimii 4 ani am tot fost cu diverse investigații prin spitale, am avut și eu ca mulți alți pacienți internări de 1 zi, numai că aceste internări de 1 zi constau doar în câteva ore de așteptare prin sălile spitalului așteptând să ți se facă analize.

 

Analize cu internare de cel puțin 1 noapte se mai fac celor care într-adevăr prezintă anumite simptome, se plâng de anumite probleme, sunt bolnavi și încă nu se știe ce au. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 588
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mie nu imi place sa spun la noi, pentru ca stiu ca nu pot compara tara in care traiesc cu tara in care m-am nascut.

 

dar imi place ceea ce vad si  anume ca oamenii sunt tinuti mult mai putin in spital si incurajati sa isi reia viata cat mai repede in sanul familei.  nu vorbesc de infectioase ci de cele care se intampla in general.  cat mai putin in spital ( adevarul e ca te si costa ) si cat mai repede in familie unde te simti ca acasa.

 

oricum nu este  cazul meu sa dau solutii,  imi dau si eu cu parerea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut ce a spus acest pastor:

"Marius Cimpoaie, pastorul de la Biserica Baptistă Germană, cea mai veche biserică baptistă din Timişoara, înfiinţă în anul 1884, a ţinut să facă un apel la decenţă în cazul tragediei petrecute în clubul Colectiv din Bucureşti. 


Marius Cimpoaie se adresează tuturor pastorilor, bisericilor şi a celor care vorbesc despre tragedia de la Bucureşti spunând că ce s-a întâmplat acolo este semnul judecăţii lui Dumnezeu pentru faptul că tinerii erau acolo la o petrecere de Halloween.

„Oameni buni, în loc să judecaţi: Faceţi-vă timp să vă rugaţi pentru familiile celor care şi-au pierdut viaţa! Gândiţi-vă la modalităţi concrete pentru a-i ajuta pe oamenii aceştia disperaţi! Gândiţi-vă dacă într-adevăr poziţia exprimată de voi aduce mângâiere sau face ca durerea să fie şi mai insuportabilă? Sunaţi la spitale; poate că este nevoie de ajutorul vostru pentru transfuzii sau altceva pentru a-i salva pe cei care încă mai au şansa aceasta. Nu vă folosiţi de o tragedie pentru a vă face publicitate! De ce nu folosiţi argumentul acesta şi atunci când arde o biserică? Singurul lucru pe care Dumnezeu ne-a dat dreptul să îl facem faţă de semenii noştri este să îi iubim! Judecata este a lui Dumnezeu!”.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu Dzeu pedepseste ca esti rocker,ca sarbatoresti Hallowenul ,ca porti fusta scurta sau mai stiu eu ce ma seaca la suflet si ma-nfurie.

In mintea mea Dzeu este iubire,iubire si atat,de restul suntem noi,oamenii,vinovati.

Asa cred eu o rockerita de 40 de ani care nu sarbatoreste Hallowenul ,nu poarta fuste scurte,nu merge la biserica  dar este donator onorific.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cateva pancarte cu Vrem spitale nu catedrale si 18.000 biserici 400 de spitale.

 

Apropo de asta.

In afara de acest mesaj:

"Cu multă tristeţe am aflat de tragedia provocată de un incendiu la Clubul Colectiv din București în noaptea de 30 spre 31 octombrie 2015, în urma căruia și-au pierdut viața 27 de persoane, peste 160 au fost rănite, dintre care 146 au fost internate în 12 spitale din capitală.

 

În aceste momente de mare durere pentru familiile, rudele, prietenii şi cunoscuţii celor decedaţi sau aflaţi în spitale, adresăm acestora cuvânt părintesc de compasiune şi de alinare sufletească.

 

Suntem alături de cei aflaţi în suferință pe patul de spital și ne rugăm lui Dumnezeu pentru alinarea durerilor și vindecarea lor.

 

De asemenea, ne rugăm Mântuitorului Iisus Hristos, Cel răstignit şi înviat, să odihnească în pacea şi iubirea Sa sufletele celor decedaţi din cauza incendiului şi să-i întărească sufleteşte pe cei îndoliaţi. 

 

Parohiile din Bucureşti cărora aparţin tinerii decedaţi sau cei afectaţi de arsuri sunt solicitate să ajute spiritual şi material familiile îndoliate şi familiile celor aflaţi în spitale. Reînnoim apelul nostru pentru donare de sânge spre salvarea vieţii celor din spitale.

 

Să unim rugăciunea cu fapta milostivă pentru toţi cei aflaţi în suferinţă!

 

† DANIEL

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române"

 

biserica a mai reactionat cu ceva, ajuta? Aveti stiinta de asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...