Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

Buna fetelor! si eu va citesc de foarte mult timp,dar azi mi-am facut cont in speranta ca de aici voi afla lucruri reale despre tot ce inseamna FIV-GRECIA.

Povestea mea pe scurt este ca pana la 31 ani cat am acum nu am ramas niciodata insarcinata,desi toate investigatiile facute de-a lungul timpului spuneau ca nu ar trebuisa fie nici o problema in a concepe,se pare ca nu s-a putut natural.

In februarie anul trecut am luat-o de la capat cu analize si investigatii,de data aceasta la vestita clinica Gynera,unde rezultatele analizelor noastre au fost bune si diagnosticul pus a fost infertilitate inexplicabila,dupa 2IA nereusite.

Apoi am aflat de Vythoulkas,la care am fost si mi-a dat de facut CA125,cariotip si HSG,analize pe care nu le mai facusem niciodata,bineinteles ca si aceste analize au avut valori,in limite normale si iarasi nu am un diagnostic concret.Cu toate acestea impreuna cu sotul meu am ales varianta FIV in Grecia,in februarie.Si mie ca si multora dintre voi Vy mi-a prescris diphereline0,1,gonal f 900 si menopur,nelamurirea mea este vis a vis de ce se intampla acolo?Daca vreuna dintre voi poate sa ma ajute cu lamuriri,v-as fi recunascatoare.Imi doresc sa putem lega prietenii frumoase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,

 

Eu o am pe minunata mea printesa,saptamana viitoare face 8 luni....am mers cu Vy de la inceput pana la sfarsit si as merge si a doua oara tot la fel.

Am nascut la Metropolitan,va recommad acest spital,conditii excelete,profesionalism pe masura...

Eu am achitat cam 7000 ron dar am o colega de la sv care a nscut acum in ianuarie si a platit cma 3500 ron,tot cezariana...

Deci curaj,incredere si perseverenta!

Nu toate mamele sunt pe forum,majoritatea nu stiu ...toata lumea din seria mea a reusit,din prima sau a doua incercare.Doar de o pereche nu stiu nimic,nu am tinut legatura.Toti au de la un copil pana la tripleti.Toti sanatosi si voiosi,daca pot zice asa.

Seara buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Haitza îți mulțumesc tare mult pentru raspuns!!Tot aud ca sarcinile gemelare sunt sensibile,delicate și am prins o teamA...la tine totiul a fost ok? Fetițele s au născut la termen? Ai făcut cerclaj? Te rog,din experiență ta,să mi spui și mie, dacă trebuie să fac ceva mai special.mi am dorit fff mult să ajung aici și nu as vrea să dau greș cu ceva.... Va mulțumesc tuturor și va doresc multă sănătate,este cel mai important lucru!!!

 

offf! Sarcina mea nu a fost usoara dar nu e o regula. Nu am facut cerclaj. Colul meu a stat inchis chiar daca e foarte foarte mic chiar fara sarcina. Am nascut la 37 saptamani si gagicile au avut 2800 si 2400. Am avut de toate in sarcina: dizgravidie, hematom, contractii din luna 5, prurit, hipertensiune... Dar le duci pe toate. Am avut un medic bun, foarte bun si ultimele 3 luni am stat la pat. Am fost extrem de optimista. Inconstienta la un moment dat dar sigura ca nu mi se intampla nimic rau. Moralul ajuta mult. Si un doctor bun si disponibil. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biadod, ce nelamuriri ai? Asa cum am mai scris si cu alta ocazie,  incearca sa citesti acest topic de la inceput, ai sa gasesti multe raspunsuri...

Asa cum a spus si Balaurul, e foarte foarte bine la Metropolitan. Noi am nascut in decrmbrie, cezariana ne-a costat 5800 + 750 cazarea sotului. Poate colega de a nascut in ianuarie a fost la alt medic? ca au tarife preferentiale...Oricum, pachetele ne nasteri e bine sa le luati de la targurile de profil,  ca au reduceri foarte mari...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna theo2014!

am citit cam tot ce se putea citi,si cred ca m-am lamurit,m-a ajutat sa ma lamuresc si anca111184.

 

eu am fost la vy pe 22 ianuarie,incep tratamentul de stimulare pe 1 si in jurul datei de 21 feb ar trebui sa plec in grecia.Mai e cineva care ar avea cam aceleasi planuri ca si mine  pe sfarsit de februarie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...