Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

QiaoBing,nu mi-a spus dimensiunile foliculilor si nici grosimea endometrului,a spus doar ca e foarte bine,la fel si despre valorile estradiolului si progesteronului,dar maine mai merg la o monitorizare si daca nu zice,intreb eu,si am sa scriu aici.

poate o fi bine,pentru ca mi-a spus ca vineri voi pleca in grecia si punctia va fi sambata sau duminica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si noua ni s-a solicitat efectuarea analizelor cu putin timp inainte de a pleca in Grecia, de fapt cu 2 zile inainte de deplsare, astfel ca unele analize le-am primit pe mail cand eram in Grecia. Trebuie sa obisnuiti si cu asta....sa va inarmati cu rabdare, chiar daca unele demersuri se fac pe ultima suta de metri.

Biadod, trebuia sa-l intrebi pe dr care sunt dimensiunile foliculilor si endometrului. Asta si pentru a face comparatie cu dimensiunile de la eco pe care o vei face in Grecia...sa stii cum se dezvolta.

Probabil o sa va puna sa faceti si estradiolul. Ce ma mira pe mine, este ca nu ne solicita analiza progesteronului inainte de punctie...inteleg ca este importanta din moment ce ideal este sa fie sub 1.

Bafta fetelor  !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

QiaoBing asa este, mi-au cerut iar HIV,  VDRL, Hepatite, Grup sangvin, RH, Electroforeza Hemoglobinei(pt ambii parteneri) si in plus pt mine Dry Test pt Fobroza Chistica .

 

biadod, le voi face ca nu am incotro.................daca tot am ajuns pana aici...................la mine ar fi a 3 a zi de stimulare. Vineri merg in cotroceni pt monitorizare.

De regula e bine sa iti testezi estradiolul si progesteronul dupa a7a zi? o fac din proprie initiativa, sau imi va spune Vy acest lucru?

 

Si inca ceva as vrea sa va intreb: trebuie sa imi iau Ovitrelle si Pregnyl din tara? Imi va spune Vy acest lucru, sau e bine sa le am oricum cu mine indifferent de ce spune el?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pt dry testul pt Fibroza chistica nu am gasit sa il fac in Campina, asa ca ma gandeam sa il fac vineri cand merg la monitorizare la Medsana, dar ma gandesc totusi ca nu voi avea rezultaul in timp util.................am inteles ca ar dura 2 saptamani pana primesc rezultatul la aceasta analiza. E adevarat? Stie cineva?

Bafta multa fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o intrebare.......................aveti cumva reactii adverse in urma tratamentului? Parca tot mi-se pare ca am o usoara senzatie de voma dupa ce mananc, senzatie pe care anterior nu o aveam, ma gandeam ca ar putea fi de la stimulare............

Multumesc mult!

Va pup pe toate si va doresc sa vi-se implineasca cea mai mare dorinta! ceea ce imi doresc si mie, evident! [:)]  [flo2] Cu voia Domnului vor fi toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

QiaoBing,nu mi-a spus dimensiunile foliculilor si nici grosimea endometrului,a spus doar ca e foarte bine,la fel si despre valorile estradiolului si progesteronului,dar maine mai merg la o monitorizare si daca nu zice,intreb eu,si am sa scriu aici. poate o fi bine,pentru ca mi-a spus ca vineri voi pleca in grecia si punctia va fi sambata sau duminica.

 

Biadod, urmareste si tu monitorul cand face masuratorile si ai sa vezi dimensiunile singurica. Si pune-i orice intrebare, oricat de prosteasca ti-ar parea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Din pacate pt dry testul pt Fibroza chistica nu am gasit sa il fac in Campina, asa ca ma gandeam sa il fac vineri cand merg la monitorizare la Medsana, dar ma gandesc totusi ca nu voi avea rezultaul in timp util.................am inteles ca ar dura 2 saptamani pana primesc rezultatul la aceasta analiza. E adevarat? Stie cineva? Bafta multa fetelor!

 

Asa e, dureaza cam 10-14 zile  . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camibebe,mie mi-a spus el in ziua 7 sa fac estardiol si progesteron si i-am trimis rezultatele prin sms.

la mine, fibroza chistica dry test l-a avut de facut sotul si da dureaza 15 zile lucratoare.eu sunt din provincie si l-am facut la sante.

hiv,vdrl,aghbs le-am facut in dimineata asta la spitalul din oras,RH si grupa nu le-am mai facut ca astea sunt la fel pe viata.

ovitrelul sigur ne va spune el cand sa il facem,si din trecut stiu ca trebuie tinut la rece.

eu l-am cumparat odata din bucuresti si l-am dus pe tren acasa intre doua tavite de ficatei congelati....exista si varianta sa fie facut in grecia,si atunci stiu ca trebuie laura anuntata si se va gasi la clinica.

eu am intrebat ieri de ovitrel si mi-a spus ca o sa-l fac aici.

dar,cum eu am un avans de vreo 4 zile o sa te tin la curent cu etapele ce vor urma.

sunt sanse sa ne vedem si in grecia!!!!!!!

 

theo,la eco de ieri a masurat doar 1 sau 2,mai degraba i-a numarat,dar maine il rog eu sa -i masoare si sa-mi dea si poza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biadod, daca e nevoie sa faceti Ovitrellul in Grecia plecati cu el de aici caci e mai ieftin. Il puneti langa o baterie de geanta frigorifica inghetata.

Camibebe, da, sunt reactii ciudate in urma tratamentului. Pe langa stari de greata, eu am mai fost si nervoasa cateodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sincer va spun: va urmaresc de mult timp si ma uimiti cata putere si rabdare aveti p fiv-ul grecesc.

 

Mi se pare super stresant, pe langa stresul adaugat al unui fiv, sa nu aveti un program, o schema de tratament scrisa, monitorizari programate.

 

Sunt pur si simplu uimita de stresul la care sunteti supuse si pe care il acceptati cu stoicism.

va doresc succes. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...