Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt constienta ca imi pierd vremea, dar sunt totusi curioasa: cu ce acuzatii am venit?

Sau Erika, nu esti capabila sa prelucrezi informatia?

Idol? Nu am spus asta, dar probabil nu stii tu semnificatia cuvantului daca l-ai folosit.

Cuvinte urate? Tare sunt curioasa care sunt. Multumesc totusi de grija, dar crede-ma, am ceva mai multa experienta pe forum, macar daca ne luam dupa numarul de mesaje, considerabil mai mare decat 32 ale tale (daca tot ne luam de membrii noi).

Si sincer, se pare ca nu esti ok sa se spuna pareri pro si contra. Cum apare ceva "pro" cum iei foc. Am vazut ca ti-ai facut contul in octombrie 2015. Daca ai fi citit atunci topicul, incepand cu capitolul 1, ai fi vazut ca toate aceste lucruri s-au mai discutat. Nu ai venit tu acum cu nimic nou sub soare, in afara de mizeria creata.

Si daca ai citit si ai considerat ca drumul asta nu e pentru tine, de ce ai ales sa mergi cu Vy si Genesis?

Iti doresc sincer sa iti gasesti acel medic potrivit tie care sa te ajute sa iti implinesti visul.

 

Daca stii atat de bine limba romana, mai bine decat mine - dupa cum pretinzi, ai inteles tu. O sa-ti dau totusi un exemplu: ne-ai acuzat ca ne contrazicem in legatura cu Laura si tocmai in paragraful anterior clarificasem asta.
Nu stiam ca "experienta" pe un forum se masoara in numarul de mesaje postate. Da, eu am putine postari, dar nu obisnuiesc sa scriu pe un forum doar ca sa-mi creasca rangul. Din respect pentru cei/cele care si-au rupt din timp sa-si povesteasca experienta, mai intai parcurg postarile si, numai daca nu gasesc raspunsuri pentru framantarile mele sau daca am vreun sfat util, scriu. Eu asa inteleg ca functioneaza orice forum de discutii, de orice tip. De aceea am putine postari, citesc mult si scriu doar cand e cazul.
Ce anume deja se spusese cand m-am inregistrat eu? Eu doar mi-am spus experienta si am recunoscut ca am gresit ca nu m-am informat suficient inainte de FIV, sfatuind fetele sa nu faca la fel. Se povestise deja asta? Scuze ca nu am stiut ca trebuie sa am acordul tau  sa-mi plang si eu suferinta, sa mai adaug la lista inca o experienta negativa, nu era voie asta? Scuze. In plus, data inregistrarii nu indica obligatoriu data FIV-ului, unele din noi nu avem puterea sa ne ridicam imediat dupa esec.
Eu iau foc la pareri pro? Parca spuneai ca abia am 32 mesaje. Cred ca ai incurcat lucrurile, practica asta e a ta, tu esti cea care sare imediat cand cineva povesteste o experienta negativa, sa-i pui pumnul in gura, tu esti cea care impune NUMAI varianta ei, nu exista alt adevar aici decat al tau. Eu nu am sustinut niciodata ca nu pot exista si alte variante decat a mea, in functie de modul de perceptie a fiecaruia.
Daca imi cunosti asa bine postarile, inseamna ca stii deja cum am ajuns la minunata Genesis.
Nu o sa continui aceasta discutie deloc constructiva pentru nimeni, nici nu am avut intentia sa "ne conversam", insa nu mi-ai dat de ales, daca  mi se aduc acuzatii nefondate n-o sa stau sa incasez.
Si, ca sa fie clar odata pentru totdeauna, nu am invinovatit medicul si clinica de nereusita mea, ci doar pentru manipulare si practici ilegale. Dovada faptul ca pentru medicul si echipa din Cehia, desi tot FIV nereusit, am toata consideratia.
Multumesc pentru urari si mult succes la urmatorul FIV!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Erika! Pana sa-i iau acasa mai am un mic hop de trecut, o histeroscopie marti. Sunt putin panicata pt ca o fac in Grecia si mi-am luat bilet de intoarcere in aceeasi zi, la 5 dupa masa. Stim cu toate cum se asteapta acolo si sper sa termin repede sa pot sa plec spre aeroport la 3. Credeti ca o sa fiu in stare sa merg pe picioarele mele? :)) dupa punctie am crezut ca mor de durere, mi-au recoltat 23 de oute si s-a lasat cu dureri mari :( sper sa nu fie asa si acum..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, i-ai spus Laurei de bilet, sa o rogi sa te programeze printre primii? Daca nu, sun-o luni si explica-i situatia, nu te baza ca o sa-i spui in dimineata respectiva, ca poate ajunge mai tarziu, cu grevele si blocajele astea. In plus, insista la asistentul sef in dimineata respectiva, ca sa fii sigura. Fii curajoasa si nu-ti fie teama sa discuti singura cu ei, stii ca toti vorbesc engleza (aa, cu exceptia unei cucoane de la receptia principala de la parter, cu care nu ne intelegeam nicicum :)), vorbea numai greaca).
Dar oricum, cred ca o sa termini pana la 15, sunt echipe diferite pentru punctie versus interventii (histero, laparo, etc.), sunt sali diferite, mai exact, deci fiecare cu timpul ei de asteptare. Iar interventiile sunt mai putine decat punctiile, din ce stiu. 
Eu am terminat aproximativ pe la 13-14, m-a durut rau cand m-am trezit din anestezie, mi-au extras un polip. Alte fete povesteau ca nu le-a gasit nimic si nu le-a durut deloc, deci este in functie de ce vor gasi si poate de toleranta fiecareia. Am mai stat in pat si mi-a trecut cam in 1/2 h (cred ca au pus calmantul in perfuzie la sfarsitul interventiei si a durat pana si-a facut efectul), m-am ridicat pe picioarele mele si am patrulat pe-acolo. Am plecat din clinica la 19, eu am avut avionul la 21.
E un pic cam la limita timpul la tine, dar sper sa mearga totul bine, sa te poti incadra si sa te intorci cu bine! 
Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere.
Curaj si multa bafta!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara cand ai zis ca ai histero sa ma uit pe site ul cu greve nu au in limba engleza sa postez aici  dar cred ca cel mai indicat ar fi sa iei un taxi ajunge foarte repede din Xalandri la aeroport  merge pe autostrada si te costa in jur de 25-30 de euro mai ales dupa interventie cu anestezie 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Clara, i-ai spus Laurei de bilet, sa o rogi sa te programeze printre primii? Daca nu, sun-o luni si explica-i situatia, nu te baza ca o sa-i spui in dimineata respectiva, ca poate ajunge mai tarziu, cu grevele si blocajele astea. In plus, insista la asistentul sef in dimineata respectiva, ca sa fii sigura. Fii curajoasa si nu-ti fie teama sa discuti singura cu ei, stii ca toti vorbesc engleza (aa, cu exceptia unei cucoane de la receptia principala de la parter, cu care nu ne intelegeam nicicum :)), vorbea numai greaca). Dar oricum, cred ca o sa termini pana la 15, sunt echipe diferite pentru punctie versus interventii (histero, laparo, etc.), sunt sali diferite, mai exact, deci fiecare cu timpul ei de asteptare. Iar interventiile sunt mai putine decat punctiile, din ce stiu. Eu am terminat aproximativ pe la 13-14, m-a durut rau cand m-am trezit din anestezie, mi-au extras un polip. Alte fete povesteau ca nu le-a gasit nimic si nu le-a durut deloc, deci este in functie de ce vor gasi si poate de toleranta fiecareia. Am mai stat in pat si mi-a trecut cam in 1/2 h (cred ca au pus calmantul in perfuzie la sfarsitul interventiei si a durat pana si-a facut efectul), m-am ridicat pe picioarele mele si am patrulat pe-acolo. Am plecat din clinica la 19, eu am avut avionul la 21. E un pic cam la limita timpul la tine, dar sper sa mearga totul bine, sa te poti incadra si sa te intorci cu bine! Daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere. Curaj si multa bafta!

 

O sa o sun pe Laura luni, multumesc de sugestie! Am inteles ca nu dureaza mult oricum, in jur de jumatate de ora? Intr-un fel imi doresc sa gaseasca ceva, macar sa stiu ca am pierdut sarcina dintr-un motiv anume.. Dar in acelasi timp sper sa nu fie nimic si sa termin repede! Multumesc pt mesaj, o sa revin cu vesti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...