Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pt link theo.Am plâns si m-am bucurat in același timp,am realizat ca sunt poate sute de cupluri care nu își permit sa încerce FIV nici măcar odata si asta e îngrozitor de dureros.

Mulțumesc lui Dumnezeu ca ne-a ajutat sa încercam măcar odata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Donez 2 cutii MENOPUR 600 UI,  fiecare cutie contine 1 flac. cu pulbere pentru sol. inj., 1 seringa pre-umpluta cu solv. pentru reconstituire, 1 ac pentru reconstituire, 9 tampoane cu alcool medicinal si 9 seringi de unica folosinta pentru admin., gradate în unitati FSH/LH cu ace pre-fixate. Cutiile sunt sigilate, tinute in conditii corespunzatoare (adica la frigider), dar expira in 07.2016 asadar trebuie utilizate foarte repede. Eu le-am cumparat din Slovacia pt a le folosi la un FIV, dar din diverse motive nu am mai putut face FIV-ul, a trecut timpul si cum nu pot face FIV pana in iulie, as fericita daca as putea ajuta pe cineva, avand in vedere ca aceste medicamente costa destul si ar fi pacat sa le arunc la gunoi. Cine este interesat va rog PM! Si sunt din Bucuresti! O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara cand ai transferul?! Si eu abia astept sa ajung acolo.

Dana, daca totul merge bine prin 20-21 iulie. Acum astept sa apara menstruatia si sa incep tratamentul pt FET. Mai am cateva analize de facut, recomandate de fetele de pe aici si sper sa iasa totul ok, sa nu amanam transferul. Clinica Genesis e inchisa in august, asa ca fac tot posibilul sa-l facem luna viitoare! [:)]  tu cand il ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara Doamne ajuta sa meargă totul cum ai plănuit.

Eu deocamdată mai am 2injectii de Bemfola si Cetrotide,joi ma duc la eco si analize,doc meu zc ca poate sâmbăta facem recoltarea si transferul nu stiu deocamdată pt ca am cam 20-24 de foliculi si probabil o sa fac o forma ușoară de hiperstimulare iar daca se întâmpla asta el vrea sa fac FET următorul ciclu adică cam la începutul lui August dar problema mea este ca clinica este închisă in August.Eu fac la Iakentro dar din cate stiu cam majoritatea sunt închise in luna August.Oricum eu sunt pregătită pt hiperstimulare,am băut cate 2L de apa zilnic,proteina cat mai multă,banane.Ma rog la Dumnezeu sa fie bn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Dana, sa fie! Deci e moda la greci sa-si ia concediu toata luna august :)) e bine! eu am avut recoltarea in decembrie si eram in pericol sa fac hiperstimulare. Au recoltat 23 din care s-au fertilizat 19 si in ziua 5 ramasesera 9. Am transferat atunci 2, s-au implantat dar din pacate sarcina s-a oprit din evolutie pe la 5 saptamani. Sincera sa fiu, daca ar fi sa o iau de la capat, nu as mai face transferul. Eu am suferit f mult in acea perioada. Eram si plina de hormoni de la stimulare, apoi chestia cu hiperstimularea, mi-au dat si un regim foarte strict: multa proteina (eu nu mai mancasem carne de mai mult de 10 ani si a trebuit sa mananc piept de pui si peste-am reusit doar o data si mi s-a facut rau si apoi am incercat sa-mi iau proteinele din diverse bauturi si legume), fara sare deloc - ceea ce m-a deprimat cel mai mult [batcap] , foarte multe lichide, inclusiv bauturi ca gatorade care hidrateaza foarte bine. Acum uitandu-ma inapoi s-ar putea ca acea usoara hiperstimulare sa fi fost cauza pierderii sarcinii, dar nu mai conteaza acum. Foarte bine ca doctorul tau vrea sa mai astepti un ciclu, mai bine mai tarziu si mai sigur. Eu sper sa nu fie cazul si sa fii bine, sa-l poti face in iulie! Oricum, tine-ne la curent! Mult succes, tinem pumnii sa fie bine! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla ohhh daa grecii trebuie neaparat aibă concediu. Imi pare rau pt sarcina pierdută :( eu sper sa pot sa fac transferul acum pt ca nu stam f bn la capitolul finanțe si nu as vrea sa plătim pt transfer.Am început de ieri cu pui si legume azi oua si Gatorade.Am citit f mult despre hiperstimulare mai ales hiperstimulare si sarcina si sincer sunt cam speriata acum sa vedem cum ma simt zilele acelea dupa recoltare.Multumesc mult sper sa fie de bn.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...