Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

A da, uitasem de oua! Mi-au zis sa mananc 4-5 albusuri pe zi, pt albumina. Imi facusera si perfuzie cu albumina dupa recoltare, dar sper sa nu ajungi in situatia asta. Eu asa m-am obisnuit de atunci, acum mananc doar albusuri fierte dimineata. Si cu sarea a iesit bine pana la urma, pt ca am redus-o considerabil de atunci.

 

Din curiozitate te intreb- daca nu faci acum transferul, platesti oricum suma intreaga? La mine iesea aceeasi suma, cred ca era 1500 punctia si 1500 transferul, indiferent de cand il faceam. Acum mai platesc 1500 pt transfer, dar asta e pe langa ce am platit in decembrie.

 

Oricum, stai linistita ca o sa fie bine! Eu sper din tot sufletul sa iasa din prima unul, 2 sau 3, cati vrei tu! [:)]  mi s-a parut adorabil cuplul din reportajul trimis de Theo, cu tripletii in caruciorul vagon [il]  mult succes, Dana! Sa ne auzim cu vesti bune [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Clara același lucru ma intreb si eu,oare plătim prețul întreg chiar daca nu fac ET acum?!O sa intreb joi deși nu cred ca ar trb sa plătim.Eu am plătit 900e medicamentele si FIV costa 2800 iar FET costa 1300.Mie groaza cand ma gândesc la bani pt ca nu vreau si nu ne permitem 2800+1300 euro total 4100euro.Sarea am eliminato de cand am început Prednison,la început a fost greu dar acum sunt ok.De câteva luni am început un fel de dieta improvizata de mn si sunt obișnuita cu ouăle fierte,pui fiert,etc si oricum nu eram pofticioasa de fel asa ca nu cred ca o sa am probleme cu regimul pt hiperstimulare.Imi doresc sa am o familie cat mai numeroasa si chiar imi doresc gemeni.vaaaai cat mi-a placut căruciorul acela si cat de adorabili erau ei.Visez ziua in care o sa imi plimb copiii cu căruciorul .....e o durere pe care decat noi care ne luptam cu infertilitatea știm ce înseamnă,din fericire am un soț extraordinar si ma încurajat tot timpul deși eu stiu cat sufera si el..Mulțumesc la fel si sper sa auzim numai de bn aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, va dau dreptate ca a fost un reportaj dragut, dar in realitate s-a vrut altceva. spun acest lucru pt ca am filmat mai multe peroane pt. Antena in idea ca v-om mobiliza un pic si sistemul de sanatate din Romania si Statul Roman. Cele care nu au reusit si cele care nu au beneficiat de ajutor din partea statului Roman si-au expus fiecare povestea. Din pacate, totul a luat o alta intorsatura si a aparut ca o reclama a clinicii Genesis, iar din cazurile care nu au reusit a fost expus doar unul (practic Monica nu a mai avut bani sa mai incerce, dupa ce a cheltuit o gramada pe diverse operatii si analize). In privinta clinicii, cand nu ai reusit si nu ti-se dau explicatii, incepi sa iti pui tu diverse semene de intrebare.

Ideea e ca daca am primi ajutor din partea statului (inclusiv Bulgaria sustine pana la 3 sau 4 procedure gratuite), am avea mai multe sanse de reusite si nu ne-am mai imprumuta la banci ca sa facem FIV in Grecia,Turcia, etc.......... 

 

Va doresc din suflet sa reusiti si sper ca in curand sa pot relua si eu procedurile, iar apoi sa imi pot tine propriul copil in brate!  Dumnezeu sa ne ajute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camibebe chiar ma gândeam in timp ce priveam reportajul de ce nu au aratat mai multe cazuri cu persoane care nu au bani pt FIV?!Poate in curând se trezește si Romania si ne oferă sprijin,măcar 2 încercări gratuite sa beneficiem.

Doamne ajuta sa poti relua cat mai curând procedurile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara același lucru ma intreb si eu,oare plătim prețul întreg chiar daca nu fac ET acum?!O sa intreb joi deși nu cred ca ar trb sa plătim.Eu am plătit 900e medicamentele si FIV costa 2800 iar FET costa 1300.Mie groaza cand ma gândesc la bani pt ca nu vreau si nu ne permitem 2800+1300 euro total 4100euro.Sarea am eliminato de cand am început Prednison,la început a fost greu dar acum sunt ok.De câteva luni am început un fel de dieta improvizata de mn si sunt obișnuita cu ouăle fierte,pui fiert,etc si oricum nu eram pofticioasa de fel asa ca nu cred ca o sa am probleme cu regimul pt hiperstimulare.Imi doresc sa am o familie cat mai numeroasa si chiar imi doresc gemeni.vaaaai cat mi-a placut căruciorul acela si cat de adorabili erau ei.Visez ziua in care o sa imi plimb copiii cu căruciorul .....e o durere pe care decat noi care ne luptam cu infertilitatea știm ce înseamnă,din fericire am un soț extraordinar si ma încurajat tot timpul deși eu stiu cat sufera si el..Mulțumesc la fel si sper sa auzim numai de bn aici.

Nu esti asigurata in Grecia?Daca esti asigurata la casa de sanatate IKA iei medicamentele gratis asa am luat si eu am platit doar procedura la clinica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...