Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Clara84, 1200 mg este doza destul de mare. Dar poti verifica daca este ok, dozand progesteronul. Cred ca ai 7 zile de la transfer...poti verifica maine sau poimaine care este nivelul progesteronului si in functie de asta, te decizi. Ar trebui totusi repartizat la 8 ore....

Succes in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Clara as vrea sa te pot ajuta dar nu am nici un fel de experiența.Sper sa te poate ajuta cineva.Ce faci?!Cum te simți?!Pe cand beta sau pipitest?!

 

Ma simt bine, Dana, multumesc de intrebare! Mai am crampe usoare, intepaturi la ovare, ca la celalalt FIV. Singura diferenta e ca acum mi-a fost greata in weekend.. Sper sa fie semn bun :) test as putea sa fac joi, la 9 zile de la transfer dar mi-e cam teama :)) cred ca astept beta pe 2 august. Oricum dupa ultima experienta, nu ma bucur pana la eco, vreau sa aud o inimioara (sau 2!) inainte sa sarbatoresc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Clara84, 1200 mg este doza destul de mare. Dar poti verifica daca este ok, dozand progesteronul. Cred ca ai 7 zile de la transfer...poti verifica maine sau poimaine care este nivelul progesteronului si in functie de asta, te decizi. Ar trebui totusi repartizat la 8 ore.... Succes in continuare!

 

Multumesc mult, Nikos! Asa mi-a dat Vy si data trecuta, am mai citit si am inteles ca nu are ce sa-ti faca rau in primul trimestru de sarcina. Azi se fac 7 zile intr-adevar. In cazul asta, o sa schimb orele si iau 2 ovule la munca.. Am ameteli de la ele dar asta e, ma descurc. Dar oare e ok sa-l introduc si apoi sa stau pe scaun la birou? Nu prea am unde sa ma intind aici..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara eu am avut la FIV-urile din Ro 3/zi, cu recomandarea ca daca se scurge prea mult sa pun 4. Unul il "plantam" la servici si pe urma stateam "scursa" pe scaun, de tot se amuza un coleg ca mai am putin si adorm [soricel] Ma batuse inclusvi gandul sa ma duc sa stau in masina, dar era mult de mers si imi era sa nu il pierd pe drum, iar in masina nu aveam cum sa fac manevra, fiind parcata pe strada. Dar pana la urma m-am descurcat asa, cu statul cat mai tolanit, avand avantajul ca nu lucrez cu publicul sau vreo activitate care sa impuna ridicarea in picioare destul de des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe net clinici in Atena sau Salonic, as vrea sa merg la un FIV+PDG in Grecia. Am gasit clinica IVF & Genetics si clinica Iakentro. Va rog daca stiti cate ceva despre ele sau daca puteti sa imi recomandati alta clinica (nu Genesis). Multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura cred ca ti-am răspuns si la grupul celălat dar o sa încerc sa iti răpund si aici cu cat mai multe detalii.

Pe site-ul FertilityFriends am găsit f multe informații despre FIV in Grecia si dupa multe "cercetări" am ales 2 clinici cu care am discutat înainte sa aleg,clinicile se numesc Iakentro si Serum,într-un final am ales Iakentro si deocamdată ma declar mulțumită,clinica este micuța,personalul amabil iar doctorul un drăguț,calm,cald,foarte răbdător,iti raspunde la o mie de întrebări si nu te grăbește si vorbește si limba romană la fel si anestezistul.O poveste de succes deocamdată nu am pt ca eu fac FET in Septembrie,asta e unul dintre criterii dupa care am ales clinica,șanse de reușită destul de mari cu FET.

Daca vrei eu iti pot da datele de contact pt ambele clinici si poti cere un consult telefonic sau Skype.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Clara eu am avut la FIV-urile din Ro 3/zi, cu recomandarea ca daca se scurge prea mult sa pun 4. Unul il "plantam" la servici si pe urma stateam "scursa" pe scaun, de tot se amuza un coleg ca mai am putin si adorm [soricel] Ma batuse inclusvi gandul sa ma duc sa stau in masina, dar era mult de mers si imi era sa nu il pierd pe drum, iar in masina nu aveam cum sa fac manevra, fiind parcata pe strada. Dar pana la urma m-am descurcat asa, cu statul cat mai tolanit, avand avantajul ca nu lucrez cu publicul sau vreo activitate care sa impuna ridicarea in picioare destul de des.

 

Multumesc, Qiao! M-a amuzat mesajul tau, te si vedeam scursa toata pe scaun sau alergand spre masina cu picioarele apropiate :))) ce nu facem noi doar sa fie bine. Pai asa o sa fac si eu atunci, daca toata lumea recomanda repartizarea la 8 ore, o sa fac cumva sa iau 2 la munca, unul oral si unul vaginal. Le iau cu vreo 2 ore inainte sa termin programul, sa nu ma ia ametelea prea rau pe acolo :)) Zi frumoasa, fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt intr-o mare dilema si sper sa ma ajutati.Dupa multi ani de incercari pe cale naturala si 3 inseminari  la noi in tara m -am hotarat sa apelez la Fiv bineinteles in strainatate.Este o decizie grea pentru ca este foarte scump si sunt constienta ca o a doua sansa nu o sa mai existe si as vrea sa profit la maxim de ea.Vreau sa plec cu inima impacata la drum, ca am ales un dr si  un embriolog bun care sa ma faca sa ma simt in siguranta iar in cazul unui esec sa nu stau sa ma gandesc ca am ales dr gresit. De ce spun asta...pentru ca nu stiu incotro sa o iau...spre turci(dr tafun) sau spre greci(dr pantos)sau nici unul dintre ei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cptelena, indreapta-ti atentia si catre cehi. Poate feedback-urile de pe forumuri si info prezentate pe site-urile clinicilor cehesti te vor ajuta sa iei hotararea cea mai buna,

Poti trimite mailuri la mai multe clinici, poti discuta la tel cu ei, ca sa te ajuti sa-ti faci macar o parere.

Sfat: de evitat Genesis!!!! ...dezamagire totala!....

Despre turci, am inteles ca sunt ok, insa avand in vedere turbulentele de-acolo, mie mi-ar fi teama. Vrem o sarcina, dar nu cu orice riscuri! Este suficient ca ne asumam riscul atator stimulari (ba uneori nu ne asumam pentru ca suntem oarecum fortati, atrasi in nebunia asta...ma refer la faptul ca, nu ti se spune de la inceput ca se doreste colectarea mai multor embrioni, ci se precizeaza ca se transfera ceea ce se obtine in urma unei stimulari, dar lucrurile stau cu totul altfel si te trezesti ca ai pierdut timp indelungat).

 

Bafta in alegerea pe care o vei face!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...