Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

cptelena, intra pe site-urile clinicilor, citeste forumurile unde se discuta despre ele. vezi care sunt parerile celor care au fost acolo. Nu una-doua, mai multe. Eu nu am decat cuvinte de lauda despre Genesis, dar decizia trebuie sa o iei tu. Pentru Genesis, poti merge la o consultatie la Vythoulkas aici, in Bucuresti. Ai avantajul ca poti vedea, dupa o discutie, ce impresie iti face. Si apoi te poti decide, inclusiv in functie de asta. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cptelena, ai informatiile chiar pe acest forum, exista topic (subiect) pentru fiecare din principalele clinici FIV din strainatate. 

Daca spui de dr. Tayfun, presupun ca ai citit topicul FIV Turcia. Dr. Tayfun e o alegere foarte buna, dar datorita situatiei tensionate din tara, eu am renuntat (cu multa parere de rau).
O alegere la fel de buna este Cehia - pentru info ai topicul FIV cu ovocite donate, insa acolo se face si cu ovocite proprii, iar pe acel topic se discuta despre ambele.

Pentru Pantos si Genesis, ai acest topic, eu am scris deja in postarile anterioare despre experienta negativa cu ei.
Mai este topicul de babute (clubul babelor FIV-oase), unde se discuta despre toate clinicile.
Daca citesti ultimele capitole ale fiecarui topic, vei avea o baza de date din care poti face o selectie optima, in functie de criteriile urmarite de tine.
Pe website-ul unora din clinici gasesti detalii despre proceduri si preturi (transparenta totala), in timp ce altele prefera sa le comunice prin email sau viu grai.
Foloseste toate aceste informatii spre binele tau si alege cat mai intelept.

Mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Clara :( Este posibil ca beta sa iasă pozitivă,am mai citit cazuri pe net.Testele nu au avut a doua linie chiar deloc?nici măcar fffff slab vizibil?Vreau sa te încurajez dar nu stiu cum:((((daca eram eu in locul tău era sigura ca sa terminat totul.Sper din tot sufletul ca beta sa iasă pozitiv.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor. Erika, asa o sa fac. Dana, crede-ma ca nici eu nu mai am mari sperante. Nu era nicio linie, am vazut destule teste negative la viata mea.. Data trecuta a iesit pozitiv la 9 zile de la transfer. Nici nu pot sa ma gandesc la ce urmeaza.. Fac beta si mai vedem. Ma rog sa fie bine dar parca acum am si crampe ca la menstruatie..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Dana, sunt mai ok acum. Am facut azi beta, valoare sub 1.2. Am sperat pana in ultimul moment ca va fi bine.. Am plans, am fost furioasa, am dat vina pe dr, pe toata lumea, si acum incerc sa ma adun. E dureros pt ca mai avem doar 2 puiuti acolo si sansele sa reziste decongelarii sunt destul de mici. Din 7, au rezistat 4, iar cei 2 transferati nu s-au implantat. Cel mai probabil ca va trebui sa o iau de la capat cu toata stimularea, tratamente, analize si nu pot sa ma gandesc la asta.. Din pacate si economiile noastre s-au dus, aproape 10,000 de euro si niciun rezultat. E dureros cand iti spune toata lumea ca esti sanatoasa tun, ai produs embrioni de calitate, sansele de reusita sunt foarte mari si totusi 2 esecuri mai tarziu stai sa te intrebi cu ce ai gresit.. Oricum, nu vreau sa te descurajez, fii optimista, asta e doar povestea mea si sper din tot sufletul ca tu sa reusesti din prima! Noi ne luam o pauza acum sa ne refacem si sa ne concentram pe noi 2. Iti doresc mult succes si sper sa citesc vesti bune aici in curand! Va imbratisez pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff Clara imi pare tare rau,as vrea sa găsesc cuvintele magice care sa te faca sa te simți mai bn dar stiu ca in momentele astea nimic nu ar ajuta.Ma bucur ca ai decis sa iei o pauza.Nu tu sau eșecurile tale ma descurajează ci tot procesul asta,stiu ca șansele mele sunt reduse cu toate ca doc ne-a dat șanse maxime.Nu e ușor sa treci prin toate astea si mai ales sa nu ai un răspuns in privința eșecurilor,o pauza o sa te ajute sa iti revii si sa te regrupezi.Eu mai mult de doua încercări nu vreau si nici soțul meu.Te îmbrățișez tare daca simți nevoia sa vb eu sunt mai tot timpul pe aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...