Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

Clara, îți mulțumesc tare mult pentru răspuns,  mă ajuta foarte tare. Eu probabil ca o sa-mi fac curaj sa merg la el în octombrie, aștept sa treacă un ciclu după operație.  La fel ca tine, vreau sa fiu proactive,  sa am cât mai multe elemente necunoscute eliminate. Despre spermograma al meu a zis ca nu-i problema, însă când e vorba de analize de sânge,  e vraiște, îi e rau o zi înainte și o zi după,  numai când se gândește.  De ăsta vreau sa i le fac pe toate la o singura înțepături. Cat suferim noi, nu e nevoie sa spui, așa sunt ei mai se sensibilosi :) dry testul unde se face, uite ca ăsta mi-a scăpat,  bine ca ai răspuns ca sapt care vine era programat pt înțepat :)

 

Multă bafta în septembrie, sper sa ne ții la curent.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna tuturor!urmaresc de ceva timp acest forum,văd ca in ultimul timp nu s-a mai postat...ma lupt cu infertilitatea de aproape 2 ani,am schimbat deja un medic deoarece aveam impresia ca bat pasul pe loc si mi-am făcut programare la Dr vy.insa citind ultimele postări parca nu m-as mai duce,m-ați speriat...nici nu știu ce sa mai fac...aparent nu am probleme mari nici eu,nici soțul.ajutati-ma cu un sfat ceva!!imi puteți recomanda ceva?va mulțumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

orava, cu mare placere! Noi dry testul tot la Medsana l-am facut. Avem abonament prin firma acolo si au fost incluse multe analize, iar cele care au trebuit platite, am avut reducere la ele. Asta a fost de fapt unul dintre motivele pt care am mers la Vythoulkas de la inceput. Sa-l faceti din timp (unul dintre voi trebuie doar) pt ca dureaza 2,3 sapt pana aveti rezultatul.

 

Bia, bine ai venit si sedere cat mai scurta! Noi scriem aici propriile experiente, dar eu ma abtin de la a te sfatui sa mergi sau sa nu mergi la Vythoulkas. Sunt multe fete care au reusit cu el din prima, din pacate eu nu sunt printre ele. Nu vreau sa te influentez, eu zic sa mergi la programare oricum cu sotul tau si sa va faceti singuri o parere. Intrebati-l tot ce vreti, mergeti cu lista daca e nevoie si vedeti cum va simtiti cand iesiti de acolo. In ciuda celor intamplate, eu nu regret ca l-am ales pe el. A fost o experienta, am invatat multe lucruri si ne-am schimbat ca oameni. Normal ca mi-ar fi placut sa reusim din prima, dar ma gandesc ca asa a fost sa fie, ne-au apropiat foarte mult esecurile astea. Sper din tot sufletul sa nu fie cazul la voi, sa reusiti din prima si sa-l laudati pe aici pe Vy :)) adevarul e ca nu am auzit nicio fata care are bebe sa-l faca cu ou si otet pe forum [:)]  nu stiu cat te-a ajutat raspunsul meu, dar iti doresc mult succes si tine-ne la curent! Mai are nevoie forumul acesta si de povesti fericite [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara,mulțumesc pentru răspuns.am văzut si fete care n-au fost mulțumite de el,chiar dacă au reușit.eu nu comentez,e părerea lor si dreptul lor sa-si exprime opiniile...am fost la Vy,deocamdata nu se pune problema FIV-ului,pentru ca in urma analizelor suntem prefecți amândoi(știu ca suna ciudat,dar e al doilea doctor care o spune,cu toate ca încercam de doi ani).nu ne rămâne decât sa avem încredere in Dumnezeu,in domnul doctor si in tratamentul pe care mi l-a dat.va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Eu intru acum din ce in ce mai rar pe forum si pe net,in general.

As vrea ca prin mesajul meu sa incurajez pe toata lumea care face fiv sau care a esuat prima oara.

Eu am o fetita de 1,3 luni,este bine ,sanatoasa...merge la cresa...iar eu sunt la sv.

Sa stiti ca drumul meu nu a fost usor...am facut asa inseminare-fiv-histeroscopie-fiv.

A durat totul spre 2 ani.

Costul tutror analizelor+procedurile efectuate= 16500 euro.Am facut 2 credite pentru a face fata cheltuielilor.

De fiecare data am stat la Atena cam 2 saptamani iar apoi eu am stat acasa in concediu medical sau concediu de odihna cele 2 saptamani pana am fact testul.

Dupa confimrarea  sarcinii,am facut fff multe analize,inclusiv amniocenteza.Sa nu mai zic de Clexane zilnic...

Va spun ca veti reusi,toata lumea reuseste cu Vy.Trebuie sa aveti rabdare,perseverenta si bani.

Toate fetetele cunoscute de mine au reusit...de la un copil pana la tripleti.

 

Curaj si succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Eu intru acum din ce in ce mai rar pe forum si pe net,in general.

As vrea ca prin mesajul meu sa incurajez pe toata lumea care face fiv sau care a esuat prima oara.

Eu am o fetita de 1,3 luni,este bine ,sanatoasa...merge la cresa...iar eu sunt la sv.

Sa stiti ca drumul meu nu a fost usor...am facut asa inseminare-fiv-histeroscopie-fiv.

A durat totul spre 2 ani.

Costul tutror analizelor+procedurile efectuate= 16500 euro.Am facut 2 credite pentru a face fata cheltuielilor.

De fiecare data am stat la Atena cam 2 saptamani iar apoi eu am stat acasa in concediu medical sau concediu de odihna cele 2 saptamani pana am fact testul.

Dupa confimrarea  sarcinii,am facut fff multe analize,inclusiv amniocenteza.Sa nu mai zic de Clexane zilnic...

Va spun ca veti reusi,toata lumea reuseste cu Vy.Trebuie sa aveti rabdare,perseverenta si bani.

Toate fetetele cunoscute de mine au reusit...de la un copil pana la tripleti.

 

Curaj si succes!

 

Multumim pt incurajari! Dupa cum spuneam mai devreme, nu prea sunt povesti frumoase pe topicul acesta. Daca vrei (si ai timp!) sa ne dai niste detalii, sunt sigura ca toate fetele ar aprecia [:)]  Felicitari pt cea mica si sanatate multa!

 

 

Buna !

 

As vrea sa va intreb daca ati facut vre-una dintre voi Fiv la clinica Medimall din Atena.

 

Multumesc,

 Eu nu stiu pe nimeni, dar parca a mai mentionat cineva numele acesta in paginile anterioare. Citeste cateva pagini in urma, poate gasesti ceva! Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ziua, Eu intru acum din ce in ce mai rar pe forum si pe net,in general. As vrea ca prin mesajul meu sa incurajez pe toata lumea care face fiv sau care a esuat prima oara. Eu am o fetita de 1,3 luni,este bine ,sanatoasa...merge la cresa...iar eu sunt la sv. Sa stiti ca drumul meu nu a fost usor...am facut asa inseminare-fiv-histeroscopie-fiv. A durat totul spre 2 ani. Costul tutror analizelor+procedurile efectuate= 16500 euro.Am facut 2 credite pentru a face fata cheltuielilor. De fiecare data am stat la Atena cam 2 saptamani iar apoi eu am stat acasa in concediu medical sau concediu de odihna cele 2 saptamani pana am fact testul. Dupa confimrarea sarcinii,am facut fff multe analize,inclusiv amniocenteza.Sa nu mai zic de Clexane zilnic... Va spun ca veti reusi,toata lumea reuseste cu Vy.Trebuie sa aveti rabdare,perseverenta si bani. Toate fetetele cunoscute de mine au reusit...de la un copil pana la tripleti. Curaj si succes!

Cu toate ca eu nu fac FIV cu Vy m-ar bucura foarte tare daca ne-ai da mai multe detalii.Felicitarii pt fetița.Sa iti traiasca si sa crească sănătoasa!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...