Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

Clara cum esti?!

Dana, sunt mai bine, multumesc de intrebare! M-am afundat in munca de la beta negativ, muncesc mult si incerc sa fac ceva macar pe partea de cariera. Nu ma mai gandesc la copii acum, dar aveam programare vineri la Vy si m-au sunat de la Medsana sa o mute pe 30 sept [smulgpar] am luat-o putin razna cu sarmana fata la telefon! Eu nu am mai apucat sa vb cu dr de la test, a fost in concediu toata luna august, mi-am facut programarea la el pe la mijlocul lui august, pt 16 sept si acum imi zic ca va fi plecat din oras! Nici nu stiu de ce m-am enervat asa, nu e nicio urgenta dar ma termina nepasarea asta a lor. Vad eu cum fac.

Tu cum esti? Ai inceput tratamentul? Te imbratisez cu drag! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da Clara am început tratamentul ieri si sunt ok,putin suparata ca data transferului este pe 1octombrie dar ce sa fac,vroiam sa fie undeva pe la sf lunii Septembrie,ziua soțului este pe 6 Octombrie si vroiam sa ii dau o veste buna de ziua lui,asta e,mai bn mai tarziu decat niciodată.

Offf Vy asta chiar ma supăra :))) nu il cunosc si ma supăra.Nu sh ce sa iti zic,poate nici nu merita timpul si banii tai.Sper sa primesti rasp cand te vezi cu el.

Munca,munca si iar munca nu e bn,fuga la shopping:)))sau la salon.

Te pup si îmbrățișez!!O sa te tin la curent cu evoluția mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Eu am facut acolo.Da-mi PM cu ce detalii te intereseaza.

Buna. Parerea mea este ca discutiile sa le tratati public, poate aflam si noi celelalte cate ceva interesant sau util. Chiar daca majoritatea nici nu am auzit de aceasta clinica, eu una as vrea sa imi pastrez opțiunile deschise, iar in cazul in care va fi nevoie de o noua incercare sa am in vedere (sau nu) si aceasta clinica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va dati seama ca nu se amana consultatiile fara un motiv serios. Asta sa fie cea mai mare problema... Fiti calme si aveti incredere in voi si in doctor, o sa reusiti.

 

Intrebati orice prostie va trece prin cap , la noi nu s-a intamplat o data sa ne grabeasca. Poate de aici si decalarea programarilor, pentru ca sta sa explice si sa raspunda. Repet, asa a fost in cazul nostru.

 

Fetita mea in curand implineste 9 luni, e copilul perfect, tot ce  si-ar putea dori un parinte. De cand s-a nascut a facut febra o singura data ca reactie la vaccin, si nu a fost bolnava niciodata. Usor usor vrem si noi sa revenim la Vy, ca sa facem un fratior sau o surioara, cel mai probabil sa ne apucam de tratament daca va fi cazul dupa ce face cea mica un an, caci inca o alaptez.

 

Sunt multe povesti fericite..dar foarte putine paciente/mamici au descoperit acest topic. Nu va descurajati. Pe fetele noi eu le sfatuiesc sa decida incotro se indreapta dupa o prima discutie cu Vy, si nu doar pe baza celor discutate aici.

 

 

Va imbratisez si va urez sa reusiti cat mai curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo eu nu am nici o experiența personală cu doctorul Vy dar am destula experiența cu doctorii si pot sa spun ca daca Vy pt tine a fost o experiența pozitivă si consultațiile au fost asa cum ai vrut asta nu înseamnă ca altcineva nu a avut experiențe negative cu el.

Încredere ai in doctor pana într-un anumit punct zic eu.

Sunt sigura ca sunt multe paciente care au avut un rezultat pozitiv dar la fel de sigura sunt ca sunt la fel de multe care au avut rezultate negative.

Cand ai cate 10-20paciente pe luna e aproape imposibil ca toate sa fie mulțumite si sa te implici destul de mult in fiecare caz.

La fel ca si pana acum încurajez pe toată lumea sa meargă personal la consultație cu orice doctor sa poată sa își formeze singuri/singure o părere.

Laura sunt de acord cu tine.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Clara am început tratamentul ieri si sunt ok,putin suparata ca data transferului este pe 1octombrie dar ce sa fac,vroiam sa fie undeva pe la sf lunii Septembrie,ziua soțului este pe 6 Octombrie si vroiam sa ii dau o veste buna de ziua lui,asta e,mai bn mai tarziu decat niciodată.Offf Vy asta chiar ma supăra :))) nu il cunosc si ma supăra.Nu sh ce sa iti zic,poate nici nu merita timpul si banii tai.Sper sa primesti rasp cand te vezi cu el.Munca,munca si iar munca nu e bn,fuga la shopping:)))sau la salon.Te pup si îmbrățișez!!O sa te tin la curent cu evoluția mea.

 

Mai ai putin si-ti iei acasa puiutii! Ce bine! Cred ca esti super emotionata! Ii faci un cadou tarziu sotului tau, asta e! Sfatul meu este sa nu faci teste de sarcina acasa, inainte de beta. Pana la urma tu decizi, dar eu la urmatorul clar astept beta. Numai rau mi-am facut cu pipi testele! Vy asa e, cum am mai zis, nu regret ca l-am ales pe el, dar daca nu iese nici cu ultimii 2 embrioni, nu ma mai duc la el. Sa vad daca reusesc sa-l vad sapt viitoare, daca nu pe 30, asta e, nu ma mai grabesc. Tu cred ca numeri zilele pana pe 1! Nu mai tin minte daca ai zis, cati transferi? Tinem pumnii sa fie totul bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Clara am început tratamentul ieri si sunt ok,putin suparata ca data transferului este pe 1octombrie dar ce sa fac,vroiam sa fie undeva pe la sf lunii Septembrie,ziua soțului este pe 6 Octombrie si vroiam sa ii dau o veste buna de ziua lui,asta e,mai bn mai tarziu decat niciodată.Offf Vy asta chiar ma supăra :))) nu il cunosc si ma supăra.Nu sh ce sa iti zic,poate nici nu merita timpul si banii tai.Sper sa primesti rasp cand te vezi cu el.Munca,munca si iar munca nu e bn,fuga la shopping:)))sau la salon.Te pup si îmbrățișez!!O sa te tin la curent cu evoluția mea.

 

Mai ai putin si-ti iei acasa puiutii! Ce bine! Cred ca esti super emotionata! Ii faci un cadou tarziu sotului tau, asta e! Sfatul meu este sa nu faci teste de sarcina acasa, inainte de beta. Pana la urma tu decizi, dar eu la urmatorul clar astept beta. Numai rau mi-am facut cu pipi testele! Vy asa e, cum am mai zis, nu regret ca l-am ales pe el, dar daca nu iese nici cu ultimii 2 embrioni, nu ma mai duc la el. Sa vad daca reusesc sa-l vad sapt viitoare, daca nu pe 30, asta e, nu ma mai grabesc. Tu cred ca numeri zilele pana pe 1! Nu mai tin minte daca ai zis, cati transferi? Tinem pumnii sa fie totul bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da Clara am început tratamentul ieri si sunt ok,putin suparata ca data transferului este pe 1octombrie dar ce sa fac,vroiam sa fie undeva pe la sf lunii Septembrie,ziua soțului este pe 6 Octombrie si vroiam sa ii dau o veste buna de ziua lui,asta e,mai bn mai tarziu decat niciodată.Offf Vy asta chiar ma supăra :))) nu il cunosc si ma supăra.Nu sh ce sa iti zic,poate nici nu merita timpul si banii tai.Sper sa primesti rasp cand te vezi cu el.Munca,munca si iar munca nu e bn,fuga la shopping:)))sau la salon.Te pup si îmbrățișez!!O sa te tin la curent cu evoluția mea.

 

Mai ai putin si-ti iei acasa puiutii! Ce bine! Cred ca esti super emotionata! Ii faci un cadou tarziu sotului tau, asta e! Sfatul meu este sa nu faci teste de sarcina acasa, inainte de beta. Pana la urma tu decizi, dar eu la urmatorul clar astept beta. Numai rau mi-am facut cu pipi testele! Vy asa e, cum am mai zis, nu regret ca l-am ales pe el, dar daca nu iese nici cu ultimii 2 embrioni, nu ma mai duc la el. Sa vad daca reusesc sa-l vad sapt viitoare, daca nu pe 30, asta e, nu ma mai grabesc. Tu cred ca numeri zilele pana pe 1! Nu mai tin minte daca ai zis, cati transferi? Tinem pumnii sa fie totul bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Transferam 2 embrioni,atat ne permite doc:))eu as transfera si 4:))nu cred ca pot sa ma abțin sa nu fac vreun pipi test,am o groaza rămase si vreau sa le folosesc.

Sunt f stresată,numai la transfer ma gândesc si la rezultat.

Imi doresc asa mult sa reușim!!

Mult noroc cu Vy si imi doresc did tot sufletul sa ai un rezultat pozitiv!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Theo eu nu am nici o experiența personală cu doctorul Vy dar am destula experiența cu doctorii si pot sa spun ca daca Vy pt tine a fost o experiența pozitivă si consultațiile au fost asa cum ai vrut asta nu înseamnă ca altcineva nu a avut experiențe negative cu el.Încredere ai in doctor pana într-un anumit punct zic eu.Sunt sigura ca sunt multe paciente care au avut un rezultat pozitiv dar la fel de sigura sunt ca sunt la fel de multe care au avut rezultate negative.Cand ai cate 10-20paciente pe luna e aproape imposibil ca toate sa fie mulțumite si sa te implici destul de mult in fiecare caz.La fel ca si pana acum încurajez pe toată lumea sa meargă personal la consultație cu orice doctor sa poată sa își formeze singuri/singure o părere.Laura sunt de acord cu tine.

 

Asa este. Si nu are 10-20 paciente intr-o luna...am avut control cand a avut si 40 de consultatii intr-o zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...