Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

[batcap] 

 

Dana, am vrut sa-ti scriu sa mananci zilnic avocado, sa pregatesti endometrul pt transfer. Dar mi-am dat seama ca maine ai transferul! Cred ca esti super entuziasmata!! Iti trimit ganduri bune si tin pumnii sa fie totul bine! Te imbratisez cu drag!

Multumesc mult!!Sunt f putin entuziasmata,nu sh de ce.Ceva nu ma lasa sa ma bucur prea tare,poate maine cand ajung acolo si o sa vad ca totul a decurs bn o sa ma pot bucura.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

[batcap] Multumesc mult!!Sunt f putin entuziasmata,nu sh de ce.Ceva nu ma lasa sa ma bucur prea tare,poate maine cand ajung acolo si o sa vad ca totul a decurs bn o sa ma pot bucura.

E normal, Dana! Sunt emotiile de vina si toate esecurile de care ai auzit! Dar azi o sa te intorci acasa cu puiutii in burtica si nimic nu va mai fi la fel! Stai linistita, fii relaxata si zen, gandeste-te la cei mici  si inconjoara-te de energie pozitiva! Mult succes!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Doamne ajuta,Dana0! Sper sa fie totul bine.spuneti-mi si mie,fetelor,ceva natural pentru ingrosarea endometrului.sunt pe stimulare cu cotilbegyt dar am endometrul subtire,ati avut rezultate cu medicamentul asta?

Bia, dupa cum ii scriam si Danei, eu am mancat avocado in fiecare zi pana la transfer. Din pacate la mine nu s-a prins de data asta, dar pot sa-ti zic ca endometrul era perfect! Altceva nu stiu, poate iti zic fetele de acel medicament. Multa bafta! Haideti cu povestile de succes, fetelor, sa mai inveselim atmosfera aici! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Clara pt tot cuv tale frumoase si gânduri pozitive,apreciez f mult!!

Azi am avut transferul care a fost fff simplu si ușor,ma așteptam la crampe si nu sh cv mai dificil si sincer daca nu vedeam pe monitorul ecografului toată procedura eram un pic in dubii :)))ca poate nu au transferat nimic:))Momentul acela cand au adus bebeii mei si i-am vz "plasați "in uter am simțit cv magic,emoții care provoacă dependentă:))

Asistenta a fost f drăguța mi-a urat de bn iar doc f drăguț,mi-a strâns mana asa calm si cald si ma impresionat pt ca nu ma așteptam.

Ce sa zic pt mn clinica a fost o experiența pozitivă,nu am ce sa le reproșez dar desigur e primul meu FIV deci nu am cu ce sa compar.

Bia mulțumesc mult!Din păcate nu sh mare lucru despre endometru dar am citit undeva parca rodia ajuta la îngroșarea endometrului si parca nuci braziliene nu sh sigur.

Doamne ajuta si sa auzim numai de bine aici!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc mult Clara pt tot cuv tale frumoase si gânduri pozitive,apreciez f mult!!Azi am avut transferul care a fost fff simplu si ușor,ma așteptam la crampe si nu sh cv mai dificil si sincer daca nu vedeam pe monitorul ecografului toată procedura eram un pic in dubii :)))ca poate nu au transferat nimic:))Momentul acela cand au adus bebeii mei si i-am vz "plasați "in uter am simțit cv magic,emoții care provoacă dependentă:))Asistenta a fost f drăguța mi-a urat de bn iar doc f drăguț,mi-a strâns mana asa calm si cald si ma impresionat pt ca nu ma așteptam.Ce sa zic pt mn clinica a fost o experiența pozitivă,nu am ce sa le reproșez dar desigur e primul meu FIV deci nu am cu ce sa compar.Bia mulțumesc mult!Din păcate nu sh mare lucru despre endometru dar am citit undeva parca rodia ajuta la îngroșarea endometrului si parca nuci braziliene nu sh sigur.Doamne ajuta si sa auzim numai de bine aici!!

yaaay!! Ce ma bucur ca a mers totul bine! Da, e o senzatie speciala sa-i stii acolo in burtica! Nu vreau sa zic felicitari prea devreme, mai asteptam un pic :)) oricum acum eati in clubul PUPO (pregnant until proven otherwise)! :)) relaxeaza-te, fa lucruri care iti plac, fara energii negative, fara efort fizic bineinteles! Ti-a spus dr tau cu siguranta. Dar nici nu te stresa prea tare ca ai ridicat un pahar cu apa sau ceva de gen! Itu doresc sa stea mititeii 9 luni acolo in burtica si sa iasa cand sunt pregatiti sa va cunoasca! Te pup si te imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa sunt PUPO!!!Abia astept sa fac primul test!!Da doc mi-a zis 3 zile sa nu fac nimic si am respectat cat am putut dar ieri am gătit si am făcut un pic de curățenie,asta e,am încercat sa nu fac nimic dar nu am putut:))azi o sa fiu cuminte.multumesc mult Clara!!!Tu ce faci?Ai vb cu doc?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu, a fost mai ok decat ma asteptam. Omul e bun la vanzari si asta nu e neaparat un lucru rau. Am intrat suparata acolo si am iesit destul de multumita :) am facut un plan pt urmatoarea procedura. Mai am 2 embrioni la ei, nu ma duc sa fac altundeva inca, nu renunt la ei. Oricum asta se va intampla undeva prin toamna anului viitor, acum nu vreau sa ma gandesc la o procedura. E bine totusi ca avem un plan :) cand te gandesti sa faci un test? :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bn ca nu renunți la ei.Am tot citit pe aici ca Vy asta e bun de gura:))e si asta cv.Pai eu vroiam sa fac teste in fiecare zi începând cu 4 sau a 5 zi daaaar sunt cam speriata pt ca nu am nici un fel de simptom,ma așteptam la o durere mica acolo cv sau stiu eu cv sa ma anunțe ca se implantează bebeii mei dar se pare ca nu vor si sunt in dubii cu testul,astept.

Eu întotdeauna m-am simțit mai bn cand am avut un plan,stii ca ai cv pt care aștepți sa treacă timpul.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...