Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

 

 

Multumesc, Dana! Cum te mai simti? Incep simptomele? Cand ai beta?

Maine am beta.Simptome hmmmm:foame,fff putina greață si de azi au început sa ma doară sânii in rest nimic altceva.Ma simt normal doar ca ma sperii singura de cat mananc:)) maine dau o fuga la supermarket sa imi cumpăr fructe multe si legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Foarte bine, nu e momentul sa tii dieta acum :)) tin pumnii sa fie beta mare mare!!

din păcate nu am ajuns azi dim la clinica pt beta,nu sa simțit soțul bn.Maine.Eu in Ianuarie am început un regim de viața mai sănătos care ma ajutat sa slăbesc 16kg si as vrea sa continui cu el daca pot dar e putin cam greu pt ca simt nevoia de Carbo si ciocolata :))o sa încerc sa fac in asa fel sa nu ma îngraș 30kg pe durata sarcinii:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, ai fost? Ai rezultatul? :D

Din păcate nu!Sotul a fost cam ocupat si cum clinica e cam departe de noi nu am vrut sa risc sa merg cu autobuzele 2-3ore dus întors,a rămas sa ne ducem pe 14 in ziua in care eram inițial programați.

Eu ma simt bn,sânii au început sa ma doară,pofta de ciocolata e mare asa ca deocamdată sunt ok.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Foarte bine :)) atunci asteptam vesti bune maine. Ai grija de tine si de puiuti!

Din pacate nu am vesti bune,am fost azi la beta,ma sunat asistenta si mi-a Sp ca Nr mele sunt f mici,a mai zis ca cu asa numere mici nu ar fi trb sa apăra la un pipi test,i-am explicat ca am facut vreo 10 teste si toate erau pozitive,ne ducem luni sa repetam,nu întrerup tratamentul deocamdată.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi pare atat de rau, Dana, dar nu-ti pierde speranta! Cat a fost nivelul beta? Au fost destule cazuri in care beta s-a reglat mai tarziu. Mai ales ca ti-au iesit atat de multe teste pozitive! Fii puternica, te imbratisez cu mare drag!

cu o beta de 9 nu cred ca mai pot spera.

Sper sa trec cu bn peste asta si sa am curaj sa o iau de la început.

In cazul unui eșec ce analize sunt recomandate sa fac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau, Dana.. din pacate stiu exact cum te simti. E greu dar veti trece peste. Dupa primul esec, eu am facut o histerocopie, trombofiliile, testul de toleranta la glucoza (asta a fost degeaba dupa parerea mea). Dupa al doilea esec am renuntat sa ma mai gandesc la analize, dar Mai sunt cateva pe care vreau sa le fac inainte de urmatorul FIV, in vreun an probabil. Am mai citit aici de NK, ceva analize de imunitate, dar nu pot sa-ti dau detalii. Vb cu dr tau si faceti un plan pt urmatorul transfer. Sunt sigura ca iti va da mai multe analize, sa fiti mai pregatiti data viitoare. Eu ma gandesc la tine si sunt aici daca vrei sa vb. Imi pare rau ca treci prin asta.. :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...