Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

 

 

Imi pare sincer rau, Dana.. din pacate stiu exact cum te simti. E greu dar veti trece peste. Dupa primul esec, eu am facut o histerocopie, trombofiliile, testul de toleranta la glucoza (asta a fost degeaba dupa parerea mea). Dupa al doilea esec am renuntat sa ma mai gandesc la analize, dar Mai sunt cateva pe care vreau sa le fac inainte de urmatorul FIV, in vreun an probabil. Am mai citit aici de NK, ceva analize de imunitate, dar nu pot sa-ti dau detalii. Vb cu dr tau si faceti un plan pt urmatorul transfer. Sunt sigura ca iti va da mai multe analize, sa fiti mai pregatiti data viitoare. Eu ma gandesc la tine si sunt aici daca vrei sa vb. Imi pare rau ca treci prin asta.. :(

O sa vb sa vedem ce zc.Nu sh daca sunt pregătită sa o iau de la început.Deocamdata sunt ok,am plâns putin si mi-a trecut,probabil cand o sa înceapă sângerarea o sa fie mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana, nu iti pierde speranta! Cu un beta de 9 in a12-13-a zi post transfer eu nu m-as grabi sa bocesc, pana la urma. E greu sa ai rabdare, stiu, insa nu te mai lua dupa asistentele era sa zic eu ale cui!! Repeti beta si vezi atunci cum stai; hai, curaj! Si daca e sa nu fie, o iei de la capat, ca n-avem incotro.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, nu iti pierde speranta! Cu un beta de 9 in a12-13-a zi post transfer eu nu m-as grabi sa bocesc, pana la urma. E greu sa ai rabdare, stiu, insa nu te mai lua dupa asistentele era sa zic eu ale cui!! Repeti beta si vezi atunci cum stai; hai, curaj! Si daca e sa nu fie, o iei de la capat, ca n-avem incotro.

multumesc mult pt cuvintele frumoase,daca nu făceam testele devreme si vedeam ca sunt foarte pozitive adică la ultimul test linia de test era la fel se intensa ca cea de control nu ma așteptam la ce e mai rau dar cand stiu ca acum câteva zilele testele meu arătau f bn iar aseara abia daca se mai vedea cea de a doua linie e greu sa mai speri.

Intradevar trb sa o luam de la capăt,cand si cum deocamdată nu stiu,sper doar sa am putere sa o iau de la capăt.

Tot înainte !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat, vreau sa iti spun ca si eu am patit la fel, in z6 am facut primul pipitest care a iesit slab pozitiv, in z7 al doilea pipitest a iesit mai clar pozitiv si ca sa fiu sigura am facut si beta care a fost 23,9, z9 beta 67, iar in z12 beta 33. A trecut o luna de atunci si iti spun sincer ca ma gandesc non stop cum sa fac sa treaca mai repede sa pot incepe o noua procedura. Nu e usor, dar trebuie sa fii puternica si sa o iei de la capat, intr-o zi Dumnezeu ne va ajuta pe toate sa ne implinim acest vis.

In ceea ce priveste analizele, eu pe langa cele generale pt fiv, am facut nk-urile si trombofiliile si am primit pt ele aspenter, clexane 0,6 si medrol 16mg/zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat, vreau sa iti spun ca si eu am patit la fel, in z6 am facut primul pipitest care a iesit slab pozitiv, in z7 al doilea pipitest a iesit mai clar pozitiv si ca sa fiu sigura am facut si beta care a fost 23,9, z9 beta 67, iar in z12 beta 33. A trecut o luna de atunci si iti spun sincer ca ma gandesc non stop cum sa fac sa treaca mai repede sa pot incepe o noua procedura. Nu e usor, dar trebuie sa fii puternica si sa o iei de la capat, intr-o zi Dumnezeu ne va ajuta pe toate sa ne implinim acest vis. In ceea ce priveste analizele, eu pe langa cele generale pt fiv, am facut nk-urile si trombofiliile si am primit pt ele aspenter, clexane 0,6 si medrol 16mg/zi.

imi pare rau Ana pt pierderea suferită,nu e ușor sa iti revii dupa asa ceva dar in timp totul se vindeca.

O sa vb cu doc si o sa vedem ce ne recomanda.

Deocamdata nu sunt pregătită sa o iau de la început nici psihic dar nici financiar.

Ce sa mai zic tot înainte fetelor.Trb aa fim puternice dar si optimiste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg fetelor ce ni se intampla. Si eu am pățit acelasi lucru...pentru a 2a oara. Beta pozitiv 94, dupa 4 zile - 121 (crestere f mica, ceea ce ne-a pus ceva intrebari) iar peste alte 2 zile 45...deci scădere spre 0. Nu gasesc explicație,  mai ales ca deja vedem un tipar. Suntem foarte curiosi doctorul ce ne va spune, tinand cont ca dupa primul esec (in Grecia) nu ni s-a dat decat foarte vaga explicație ca "e posibil sa fi intervenit un proces inflamator"...aceeasi pe care am auzit-o si la alte fete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, imi pare rau, sa sti ca nici eu nu am primit absolut nici o explicatie, de fapt cred ca nici medicii nu au vreo explicatie pt asta asa ca unii prefera sa nu zica nimic, iar altii incearca sa de-a cate o vaga explicatie poate doar ca sa ne fie mai usor sa trecem peste. Eu cred ca e vorba de calitatea embrionilor, probabil nu sunt sanatosi din punct de vedere genetic si din aceasta cauza nu rezista.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura imi pare f rau!Nu e ușor deloc mai ales cand nu ai o explicație dar cum a zis si Ana câteodată nici ei nu stiu ce se întâmpla.

Eu nu am facut cu Vy,eu sunt f mulțumită de doc meu si de clinica in general,deocamdată nu am discutat despre ce sa întâmplat cu el dar probabil o sa ne ducem sapt asta.

Este foarte probabil ca embrionii nostrii sa fii avut vreo problema genetica cel putin eu asa încerc sa ma consolez,mai bn acum decat mai tarziu cand apucat sa-i vad la eco.

O sa fie bn fetelor,trb sa trecem peste,stiu ca nu e ușor,stiu f bn ca nu e ușor dar trb sa luptam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, este greu,  si numai noi care am trecut prin asa ceva ne putem imagina suferinta, tumultul si chinurile prin care trecem (fizic si psihic). Deocamdată nu renunțăm la luptă.  Mai incercam pana la ultima picatura...Mi-ar fi placut ,si sigur m-ar fi ajutat, sa aud personal de cazuri cu succes. Pana acum nimic, si tare mi-as fi dorit pt ca m-am atasat de fetele din Grecia cu care am luat contact. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fel si mie tare mi-ar place sa citesc povesti de succes aici!!Ne-ar ridica putin moralul.

Ma gândesc cu groaza ca o sa ajung la 5-6 FIV-URI si nu o sa am nici o sarcina.

Ce sa zic,este groaznic cand ma gândesc daca acum la 28 de ani cu embrioni ffff buni nu sa obținut nici o sarcina pe viitor la ce sa ma astept?!Eu mai am 7 embrioni,4 f buni si 3 mai putini buni,daca as putea eu le-as da la toți o șansa dar din păcate nu stam f bn financiar si psihic nu sh daca pot sa trec prin toate astea de atâtea ori.Este f greu!!

Asta e cu curaj o luam de la capăt.O sa aibă Dumnezeu mila de noi si o sa ne trimită bebei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...