Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Grecia (4)


Recommended Posts

Dana îți mulțumesc că ești alături de mine,ca te pui in locul meu...va mulțumesc tuturor!!!Dacă și la tine s a prins sarcina,cu embrioni congelati,asta nu face decât să mi dea speranță că se poate!Cât despre Vy...ce sa mai zic..îl ridică în slăvi lumea care ,până acum nu a avut parte de dificultăți în sarcină,cred eu,cele care au avut o sarcină ușoară,unde el s a descurcat cu brio.Eu stiu mai multe povesti despre el,unde au fost situații dificile,sarcini cu probleme,unde el a preferat să dispară decât să le înfrunte,ca un medic responsabil.Dar eu cred că marketingul este cuvântul lui de ordine...M a rugat să vin, împreună cu alte cupluri,sa filmeze un reportaj despre noua clinica ce s a deschis în România...asta în timpul sarcinii( prin martie,aprilie) ,am acceptat,pentru ca bucuria mea era imensă!!! Acum ,au început să deruleze acel filmulet,in care eu sunt gravidă,cu burtică...Putea măcar să taie momentul cu mine...pentru că de câte ori văd ,îmi vine să mor!!! Și el știe clar ce am pățit eu,stie ca am.pierdut sarcina,desi nu a venit la spital.Dar repet,marketingul este pe primul loc!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 910
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Criss unul din motivele pt care eu am ales clinica unde sunt a fost ratele de succes destul de mari cu FET.

Ce sa zic,eu cand am început căutarea pt o clinica in Grecia si am citit pe net despre acest doc m-am speriat si cutremurat,nu am experiența personală cu el si cu clinica dar nici nu imi doresc.

Ai mare dreptate,marketingul este pe primul loc si nu pacienții.

La început eram îngrijorată ca unde merg eu este o clinica mai mica si nu vad zeci de paciente in sala de asteptare dar imi dau seama acum ca e mai bn asa,doc are timp sa te cunoască sa vb cu tn sa se ocupe altfel de tn ca pacienta,ce sa mai zic.

Tu fii tare si eu imi susțin idea ca ar trb sa iei contact direct cu clinica de aici si sa nu mai mergi la Vy.

Cred eu daca Pantos ar stii cat de multe paciente sunt nemulțumite de doc Vy s-ar schimba putin lucrurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss, cu placere pentru linkuri. Fiecare dintre noi are o anumita limita de toleranta pentru durere, majoritatea plangem esecul si dezamagirea, apoi incet-incet ne ridicam si incercam sa mergem mai departe, incercam sa facem tot ce tine de noi sa ne implinim visul. Daca doar stam si plangem la nesfarsit, nu rezolvam nimic, lacrimile nu-l vor implini in niciun caz. Foarte bine ca ti-ai adunat toate fortele si continui lupta.

Fara cuvinte pentru ce ai mai povestit... Am crezut ca a intervenit ceva si Vythoulkas n-a mai putut veni, nici nu concepeam ca nu a anuntat, e inadmisibil asa ceva, e strigator la cer. Mai ales ca nu esti un caz singular, e de neconceput! Si mai ales ca in astfel de situatii, timpul este vital pentru pacient. Desi pacientul si-a pus toata increderea in medicul lui, se mai intampla sa apara ceva neprevazut, dar acesta anunta si pacientul e preluat in timp util de altcineva, fara sa se piarda timpul cu asteptat degeaba. Dumnezeule, e vorba de vieti omenesti, nu de colete de la emag!

Cat despre filmulet, nu l-am vazut si nici nu intentionez, dar deja a depasit toate limitele cu faptul ca nu a cerut sa fie taiata secventa cu tine, un medic dedicat tine cont de cazul fiecarui pacient, nu doar de situatia lui de la un anumit moment.

Din pacate, cunosc sentimentul de deceptie generat de o persoana despre care initial ai avut o parere buna si in care ai avut incredere totala, de aceea e cu atat mai dureros.

Doamne ajuta in continuare, sa-ti iei pinguineii cu bine acasa! Din ce am inteles, mai multe statistici dau procent de reusita mai mare pentru FET, explicatia fiind probabil ca atunci corpul nu mai este dopat cu hormonii din cadrul tratamentului de stimulare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!in urma cu cateva luni va povesteam cum am mers eu la el si m a dezamagit profund.Aveam mare incredere in el..cunostinte care au reusit cu el..totul ok..am mers pt prima data la el si cand l am intrebat ce sanse de reușită avem,ne a spus 80%.L am crezut!atata putere de convingere a avut incat am plecat de la Medsana convinsi ca reusim..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

criss [grup] multa putere...n am cuvinte ... ce n-am inteles eu niciodata-cum de un agent de vanzari s-a transformat intr-un medic atat de cautat de reproducere asistata care ar trebui sa creeze vieti,nu invers?explicati-mi si mie ca nu inteleg chiar deloc [alcool]

foarte buna întrebare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Va urmaresc de cateva zile dar acum m-am hotarat sa va scriu. Am fost si eu la dr Vy saptamana aceasta pt prima data, dupa 1 ora si 30 de min de asteptare peste ora programata.... mi-a spus ca FIV-urile de vor face la clinica noua care s-a deschis in Str Justinian si ca e dotata la fel ca cea din Grecia, ca dl Pantos vine odata pe saptamana aici... nu stiu ce sa zic  [fal] . exista cineva care a facut deja aici ET care sa ne poata impartasi experienta sa?

Va doresc sa va impliniti visul fiecare si muulta sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...