Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ana are un stil de a fura jucariile lui Robi-i le ia din mana/fata/masa cu o viteza uimitoare si fuge si rade.Clar constienta de ce face.

Deci se cearta pe jucarii.Ana se joaca mai mult cu creioane si hartie,se plumba cu masinuta si motoreta,si vine sa ne uitam pe carti.

Papusile nu prea o intereseaza.

Fete sa.mi dat va rog idei pt cadouri pt copii.Pt amandoi.Sa.mi spuneti va rog ce ati luat de Mos Nicolae.Tb sa.i iau Anei neaparat,nepoatei si celui mai bun prieten a lui Robi la a carei zi de nastere mergem pe 19.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, la fel e si la noi cu jucariile: Maria le ia si fuge (desigur ca o intereseaza fix ce are Mihai in mana in acel moment), iar Mihai fuga dupa ea si o altoieste/ii smulge jucaria/urla.

Nici ea nu e interesata de papusi, doar de un bebe pe care-l hraneste (e plin de iaurt, trebuie sa-i facem baie curand :))), il culca pe picioare, il pupa samd.

In rest cu brm brm toata ziua, cu niste carti, mai ales cele cartonate, cu ferestre, ii place si calutul, orga, vioara, de fapt tot ce e muzical.

 

Ii plac la nebunie clementinele, cred ca mananca mai multe decat mine [batcap]

Pana acum astepta cuminte sa i le curat eu de coaja si sa le desfac feliute, dar de cateva zile vrea sa le curete ea (la fel si oul fiert [smulgpar] ) si le mananca intregi [ascuns]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idem și la noi cu jucăriile,  vreau amândoi fix același lucru fix în același moment.  Andrei plesnește, Ana Maria îl împinge să cadă. Andrei se joacă și cu păpuși :) Probabil pentru că o vede pe Ana Maria. 

De Moş Nicolae au primit dulciuri și fructe plus un aquadoodle pentru Andrei și un 3d pen și o mini baghetăștia magică /pix cu Tinkerbell pentru Ana Maria. 

Pt Moş Crăciun am luat o mașină de pompieri și o motocicletă, ambele cu tot felul de sunete, pentru Andrei. Aș mai lua un covoraș muzical cu Pepa-Marta dacă găsesc.  Pentru Ana Maria o bucătărie nouă și mai pe măsura ei, că cea veche e minusculă și mai trebuie să iau Ella styling head. Lista scrisă de ea e enormă dar i-am explicat că Moșul aduce ce crede el de cuviință de pe listă  :) Altfel nu îmi ajungeau  £500 :))))

Azi am împodobit bradul.  Nu cred că rezistă până la Crăciun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, acum fac si eu bradul. nu stiu cum/cat o sa imi reziste.

Matza nu sare in el e ok, dar Emmi??? voi vedea, ca ea e tare nazdravana.

Ei isi spune Emmi, Emma, Mimi sau Mima, depinde cum o strigam. Oanei ii zice Oana, Oani. lui Buni ii zice Muna/Muni, daca are chef o striga Steli, iar pe bunicul il striga cu-cu [:-)))]

mie imi zice mami, mama, sotului: tati, tata. daca o intreb cum ma cheama pe mine zice Aca [:)]  si daca o intreb cum il cheama pe tati zice Taui [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut ema, bine ai revenit! [flo2]

ce tratament homeopat si pentru ce? (daca nu te deranjeza sa raspunzi).

sunt in era homeopata si ma intereseaza tot ce e legat de homeopatie.

balerina are la fundulet ceva. inca nu m-am dumirit ce: prolaps rectal, hemoroizi sau...(nu vreau sa ma gandesc la altceva). luni mergem sa cerem o alta parere. i-a aparut pe la 1 an. am mers la o pediatra si mi-a spus sa-i dau cu crema de galbenele. problema stagnase, dar de o luna, aproape, s-a marit brusc de volum, plus ca mai aparuse inca o formatiune. sunt curioasa ce-mi va zice luni doctorita. intre timp am inceput sa-i dau si tratament homeopat, dar inca nu vad nici o imbunatatire (am inceput numai de 3-4 zile)

multu.

pt rinichi cica.

sper sa fie bine balerina.

oricum, pe bumi (bunica) a lasat-o azi fara bani de un lego duplo. avem primul nostru lego! [pk] [pk] [pk] 

am intrat in magazinul de lego si aveau o masuta pentru copii, unde se pot juca cu piesele lego puse la dispozitia lor. am stat jumatate de ora acolo si tot nu reuseam sa o iau...era super incantata de piesele lego. sa vedem cat succes va avea cel cumparat, insa...

ghioceii cum/cu ce se mai joaca?

intreb pentru ca balerina este intr-o faza in care ia toate jucariile la rand si le imprastie, la acest comportament rezumandu-se joaca cu ele. imprastie absolut tot si....ATAT! nu se joaca, nu le pune la loc. sau, daca le pune la loc, o face pentru a le putea imprastia din nou, intr-un final ramanand imprastiate toate. si nu inteleg de ce/ de unde acest comportament. cand era mai mica se juca foarte frumos si corect. acum, nu e interesata decat de imprastierea tuturor jucariilor.

cu cartile mai are rabdare. inca...

sa stapaniti sanatoase lego? de ce varsta e?

ma faci sa rad cu jucatul corect [:)] ei se joaca cum au chef. o sa te inveti tu [flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Crezi ca o sa lesine? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifindex.jpg

Andrei incearca in toate felurile posibile sa il lesine :) Ma bate gandul (marsav, recunosc) sa pun sub brad un trenulet zgomotos de care ii e tare frica [}:)]

In alta ordine de idei, Ana Maria vrea Christmas pudding din asta englezesc, pare tare complicat de facut [buca] A facut cineva vreodata? Desigur, exista si varianta gata facuta din magazin [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...