Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Andrei incearca in toate felurile posibile sa il lesine :) Ma bate gandul (marsav, recunosc) sa pun sub brad un trenulet zgomotos de care ii e tare frica [}:)]

In alta ordine de idei, Ana Maria vrea Christmas pudding din asta englezesc, pare tare complicat de facut [buca] A facut cineva vreodata? Desigur, exista si varianta gata facuta din magazin [:D]

Agata-l de... tavan :)))

Lasand gluma la o parte, ma gandesc.......... oare nu l-ai putea imprejmui cu un gardulet, dar unul bine ancorat, sa nu-l darame Andrei?

http://foodstory.stirileprotv.ro/bucatarie-internationala/in-jurul-lumii-in-cautarea-experientelor-culinare-budinca-de-craciun-anglia

 

 Asta este puddingul? Cica se poate pastra.... luni??? Pai, eu zic sa te apuci deja de facut :)

iti iese bun (sunt convinsa ca asa va fi), il mancati rapid, ca nu o sa rezistati, iar pana la Craciun mai faci [:)]

 

Si pe mine [:-)))] Ce e aia joaca corecta? [:-)))]

Chiar asa? Joaca corecta? Un pleonasm, cand e vorba de un copil sub 2 ani [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nici nu ma gandesc sa-l pun in casa, si din motive de spatiu, dar mai ales din cauza stim noi cui.

L-ar lesina imediat [fri]

Isi cara un scaunel peste tot pe unde vrea si nu poate sa ajunga. Ieri mi-a adus in pat un cutitas si curatatorul de cartofi, ca mandra pusese scaunul langa chiuveta si le luase din scurgator [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am emotii mari cu cataratoarea sefa.

Legat de jucatul corect era la locul de joaca un tata care striga la copil:hai la tobogan,lasa aia,da.i mingea,nu aringe,nu.. Saracul copil! Si era maricel-peste 3 ani.Ce ma mananca limba!! I.am zis ceva dar delicat.Si alta mamica oriunde punea fisu gura zicea caca.Cred ca i.a zis de 10 ori.Eu am zis ca sa ma auda ca mumai oamenii needucati zic caca.Cica vorbeam cu Ana.Retardati.Saracii copii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, nu promit nimic :) Tare mă bate gândul să cumpăr, să văd de unde :)

Monica, am fost odată la o zi de naștere, Ana Maria avea vreo 4 ani, la fel ca și sărbătoritul.  Deci mama băiatului nu i-a slăbit 5 min pe bieții copii: concurs de desenat pe baloane, dans, cântece, etc, totul fotografiat și documentat. Practic a ruinat distracția copiilor...De altfel de câte ori am fost în preajma lor făcea la fel, îi spunea copilului unde cum și cu ce să se joace,  nu conta ce vroia el :( Și se plângea mereu că copilul nu ascultă. Mda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Crezi ca o sa lesine? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_images/master/attachicon.gifindex.jpg

 

pai s-ar putea sa lesine bradul. de la caldura [:-)))]  [:-)))] [:-)))]  

Andrei incearca in toate felurile posibile sa il lesine :) Ma bate gandul (marsav, recunosc) sa pun sub brad un trenulet zgomotos de care ii e tare frica [}:)]

In alta ordine de idei, Ana Maria vrea Christmas pudding din asta englezesc, pare tare complicat de facut [buca] A facut cineva vreodata? Desigur, exista si varianta gata facuta din magazin [:D]

stai ca am facut si eu bradul ieri. Emmi a furat globuri din el, le-a tot insirat prin casa. apoi i-a trecut. nu ii pune trenuletul.

Noi avem un brad mic de plus care se invarte, canta si isi ridica ramurile, Emmei ii e frica de el. si Oanei ii era frica de el.

eu nu am facut Xmas pudding, am tot gustat pe la parties, am si cumparat, mi se pare prea amar si yuckyyy.

 

Si pe mine [:-)))] Ce e aia joaca corecta? [:-)))]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  I donno [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa stapaniti sanatoase lego? de ce varsta e?

ma faci sa rad cu jucatul corect [:)] ei se joaca cum au chef. o sa te inveti tu [flo2]  

lego duplo, pentru 2-5 ani.

jucatul "corect" se referea la a se juca, pur si simplu, cu jucaria respectiva in orice mod gaseste de cuviinta. jucatul "incorect" pe care il practica in prezent, se refera la faptul ca se rezuma la a imprasita pe covor piesele, sau a le rasturna din recipientul in care se afla si....atat! [ups] ma rog, o fi si asta o forma de joaca, dar ma indoiesc. cred, vorba ginei, ca stie fiecare ce face si e plictisita si cauta noi provocari. si negasindu-le, ia alta jucarie la rand, poate, poate...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...