Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buna dimineața , Mes , 4 saptamâni stam , dar autorecuzat deja doua :((( Multa bafta la slăbit fetelor si eu m-a apuc de sport din Ianuarie , am slăbit 12 kg si de acolo numai coboară deloc :( Sambata vine soțul si ne mutam la socri .

Ei, dar astea 2 sapt care vin sunt mai frumoase.

12 kg??!! Pai esti campioana. Eu abia ma zbat cu 6...si, de fapt, as fi multumita si cu 3 daca reusesc sa le dau jos. Bravo, Sim! Cu asa hotarare sigur mai dai jos cateva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi,

 

eu m-am saturat de virusii de gradinita...Vlad ii aduce si eu sunt prima care ii ia...in week-end mi-a trecut viroza veche si acum iar am inceput...de ieri...

 

Si eu trebuie sa fac meniul de sarbatori, o sa fac turta dulce cu copiii si ca si prajitura kinder pinguin...in rest ma mai gandesc, cred ca pe 25 mergem in vizita la bunici, iar de revelion o sa avem musafiri.

 

Poca, sanatate multa micutilor!

 

Maddutz, cum e la cresa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Sim, 12 kg? Bravo! Si nu zici nimic :)

Suzie, mersi, acum sunt mai bine, doar putini muci. Sa-i dea D-zeu sanatate doctoritei de la centrul de pediatrie care mi-a aratat cum sa le fac lavaj nazal asta vara, fara ea sigur iar faceau otita [pk]By the way, si eu prind toti virusii, nu stiu ce am patit, eu eram mai "tare" de obicei  [fri] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! 

 

Gina, am intrat special sa vad cand vine Emil :))

 

Sim, 12 kg?! Eu nu am slabit deloc, ba chiar cred ca am mai pus :((( desi acum stiu ca se poate. Dar de stress si singuratate ( probabil si depresie) mai pun cate o ciocolata la bataie :(((. 

 

Dar acum stiu ca vreau sa fiu sanatoasa. Deci vreau sa fiu puternica ( si ceva mai fit).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai sunteti cu gradinita? De fapt, de sarbatori cred ca luati pauza, ca toata lumea

pai, cum sa fim?! nu prea bine...ieri a urlat de mama focului...fiindca voia sa mai stea!!!! [pk] [pk] [pk] [dan] [batetoba] [dan] [batetoba]  si nu e prima oara!

ii place, tare mult. sau asa lasa impresia. dimineata e incantata sa mearga, la pranz ar vrea sa mai stea. pana nu de mult ma gandeam ca abia din februarie sa o las sa si doarma acolo, dar, daca tot asa entuziasm va arata si dupa sarbatori, probabil ca voi trece la programul de pana la 4 dupamasa din ianuarie.

pe mine ce ma incanta la gradinita este meniul care mi se pare a fi super sanatos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi,

 

eu m-am saturat de virusii de gradinita...Vlad ii aduce si eu sunt prima care ii ia...in week-end mi-a trecut viroza veche si acum iar am inceput...de ieri...

 

Maddutz, cum e la cresa?

si eu m-am cam saturat de virusii de la cresa. acum suntem raciti toti trei: eu, tati si bumi (bunica), toti luand raceala de la balerina. 

a inceput cresa din 2 noiembrie. asta, daca bine imi aduc aminte, e a treia raceala. dar le-a dus pe picioare, pe toate trei, fara sa lipseasca nici o zi de la cresa.

cat despre cresa, asa cum am spus si mai sus, ea pare tare incantata. ma rog, primele 4 saptamani plangea de fiecare data cand o lasam. acum, mai nou, il trimit pe tati cu ea si nu mai are nici o treaba. dar, cred, ar fi la fel si cu mine. azi era disperata sa nu plece tati si sa nu o ia si pe ea, sa o duca la cresa! [:-)))]

la cresa ii incurajeaza sa manance singuri. si, iata, asa a invatat si a mea sa manance singurica. acum este in etapa in care invata sa se imbrace singura. dar avem de lucru, serios! [biz]

sunt incantata din toate punctele de vedere: au hrana sanatoasa, ii incurajeaza sa devina independenti, ii scoate cate o ora afara, indiferent de vreme si, cel mai important balerinei ii place.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz e ok daca esti multumita.

Eu am nemultumiri legat de gradinita lui Robi:sala lui e mica,mancarea e de cantina,e ok dar le dau gustarea de amiaza care nu-mi place:strudel,chocapic,iaurt dulce etc

Ne-am hotarat sa o ducem si pe Ana din toamna.

Sa vedem unde.In principiu tot acolo unde e Robi dar clar la alta sala cu alta educatoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monic, le da hrana supersanatoasa. mie, sincer, mi-ar fi cam lene sa-i gatesc zilnic alta supa si alt felul 2.

dimineata le da fie tartine cu magiun de prune, fie cereale cu lapte de migdale, fie iaurt de capra. la ora 10 le dau fructe sau legume (am vazut ca le dau, in general, mere, banane, portocale, clementine). cu ocazia asta a inceput si balerina sa manance fructe. nu era foarte mare amatoare. manca banana si atat.

azi la pranz au avut supă cremă de ţelină cu crutoane, iar felul 2, file de peşte cu legume sote. daca ar fi ramas si dupamasa, pe la 4 ar fi mancat pâine neagră cu cremă de conopidă şi chivas.

ieri au avut felul 1, supă de chimen cu crutoane, iar felul 2, cartofi franţuzeşti cu murături asortate, iar dupamasa tartine cu hummus.

marti au avut: felul 1, supă cremă de cartofi, felul 2, piept de pui la grătar cu salată de crudităţi, iar la gustarea de dupamasa, pâine neagră cu unt, caşcaval ras si roşii.

 

mie mi se pare super sanatos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...