Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem f bine.Ana e f autoritara si impunatoare,toti tb sa facem ce vrea ea ca altfel se enerveaza.Vb din ce in ce mai bine.Zice"ana mana".E cea mai.apropiata constructie de propozitie! :-)

Dar se face inteleasa aproape in totalitate.Cere la wc,nu la olita.Dar nu mereu.O inscriem la gradi ca sa mearga din toamna incolo.E f sociabila,nu se joaca cu papusi,ecam baietzoass si danseaza.Aici seamana cu mine.In rest seamana cu tasu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare [flo2]

yoyo, bine ai venit [flo2]  ce ai? fetita? baietel? pe cat s-a nascut?

balerina repeta aproape toate cuvintele dupa mine. ma rog, ea intelege ce spune [:)]  de obicei, cuvintele din mai multe silabe le poceste. cele scurte le reda corect, in mare parte. face propozitii din 3 , 4 cuvinte. devine din ce in ce mai independenta. vrea sa execute ea multe din activitatile pe care inainte le faceam eu pentru ea. dar sunt si activitati pe care, desi le initiaza (vrea sa manance ea, vrea sa se imbrace ea), pe urma..."mami, mami, mami"...sa termin eu ce incepuse. cred ca isi da seama ca e mai confortabil sa le fac eu pentru ea...

in rest....devine din ce in ce mai incapatanata si....tiranica. sper sa fie numai o faza caracteristica varstei [batcap]

ieri mi-a spart ecranul de la iphone!!!!! [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]  sper sa se poate repara [ups]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Nadia e incapatanata. Vrea sa faca singura tot mai multe lucruri. De olita nici nu vrea sa auda, nu se pune pe ea decat ff rar imbracata, pt cateva secunde.  Pe wc nu vrea . Mai incercam, suntem la capitolul "observam cum face mami."

     

         Azi am fost cu ea la biserica, m-a surprins ca a acceptat impartasania,  ultima data nu a vrut, asta fiind acum vreo 5 luni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...