Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Puiul meu imi pare cam mititel. Nu stiu ce inaltime are acum, oricum nu cred ca are mult peste 80 cm si 11500gr. Ce mai mananca ghioceii vostrii? Cam ce  greutate si inaltime mai au? Cam cate mese au pe zi?

 

 Tudor are  kg si 10 kg si vreo 84 de cm, nu vorbeste si nici non verbal nu prea comunica...Pediatra zice ca e ok, atat ca ritumul lui de creste e mai lent. II dau sa manance orice doar sa manance.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Andi e mai obosit cand merge la cresa. Seara doarme pe la 20.30. In weekend si in concedii merge la culcare mult mai tarziu si dupa indelungi negocieri.

Ma bucur mult ca a reinceput sa manance bine (slabise mult cat a fost bolnav) si chiar a mai pus pe el si nu i se mai vad coastele [:)] .

A inceput de o aproximativ o luna sa lege propozitii simple. Cea mai lunga de pana acum (si care m-a lasat masca) a fost "Tata, hai sa vezi cate baloanele avem aici!". Mai stie vreo 4 poezii scurte invatate de la bunica-sa, pe care le zice singur cand are chef si pe care le inteleg in totalitate numai cunoscatorii. In rest ne distram de perlele pe care le scoate [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana mananca aproape orice.Md la 10-11 dar ciuguleli-cereale,lapte,cascaval etc.Gustare mar/banane,pranz ce avem-ciorba,friptura.La trezire altceva si in rest ciuguleli.Rar mananca 1 masa ca lumea.Are 90 cm sigur(anul trecut avea 88 dar sigur a crescut ca nu.imai vin hainele) si vreo 12 kg. E slabuta totusi dar e fff vioaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yoyo a fost f greu cu Intarcarea dar eu nu mai rezistam psihic.Era numai calare pe mine la tzatza.Refuza mancarea.Nu I.am mai dat ,a facut scandal de cateva ori,dup.aia din ce in ce mai rar cerea.Dar I.am zis de buba,ca tztzi a plecat la alt copil sa creasca mare.E intarcata de pe 29 dec si inca nu a uitat.Mai cere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...