Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fete [:)]

Bun venit pe forum, Yoyo [flo2]

 

Noi suntem bine, cu "luptele" din fiecare zi: Mihai e certat cu mancarea, Maria e certata cu disciplina [smulgpar] , mai nou si cu somnul. sa faca doar ce vrea ea, cum vrea ea, seara adoarme aproape invariabil pe la 11.30-12.00 [alcool] [alcool] [alcool]

Si daca dam stingerea la 10, ea atat se foieste, se invarte (inclusiv pe burta mea), vrea la bucatarie, vrea una, alta, ca tot tarziu adoarme. Si neaparat sa fie orice stimul inlaturat (inclusiv televizor, calculatoare s.a.), adica sa dam stingerea si pentru noi, cei mari, ca sa poata adormi pupaza.

Daca ea era primul copil............ ramanea singura, nu mai aveam energie pentru inca unul [ascuns]

 

Mihai a fost (si este) un cumintel. Bine, el este alta fire, se simte bine singur, iar faptul ca are si camera lui ii convine de minune. Pana si la locul de joaca a zis ca el merge cand nu sunt copii. L-am dus intr-o zi de sarbatoare, cand erau mai multi copii acolo si nu i-a placut deloc, in 10 minute a sunat dupa mine, sa vin sa-l iau.

 

Maria, in schimb, este plina de viata, lipicioasa si pupacioasa.......... Sa nu auda pe cineva ca are buba, ca nu se mai opreste din pupat. Cred ca si strainii de pe strada ar fi in stare sa-i pupe sa le treaca buba [alcool]

 

Monica, sotul mai are de stat acasa, cam 4 luni sta intre doua contracte.

Acum ar vrea sa schimbe compania si nu stie sigur cand l-or chema.

 

Luni am fst la control, se pare ca merge spre bine, dar tot cu sprijin trebuie sa merg [smulgpar]

Abia m-ia dat voie sa conduc masina.

Noroc ca am ajutoare: bona 5 ore pe zi, 5 zile pe saptamana, vecinul e soferul lui Mihai, il duce/aduce de la gradinita, iar cat e sotul acasa mai avem un baiat la treaba prin curte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa vad ca ne cresc ghioceii sanatosi si (cei mai) frumosi! [il]

 

Fetelor, voi ati vandut ceva de la bebei? As avea si eu cate ceva de vandut si ma intreb unde ar fi mai bine sa incerc.

Ce am avut de dat degeaba am pus in sac si am dus la biserica de la noi, stie preotul mai bine cui sa le dea si-s mai bine primite de la biserica.

Am avut experiente neplacute in trecut in privinta asta si am decis ca e mai bine asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, cum se comporta Maria cu bona? Am si eu o fata saptamana asta, mie imi place mult dar Tudor o rspinge...la V nu am avut problemele astea...La fel de diferiti sunt si ai mei, clar daca Tudor era primul nu stiu daca ma mai bagam la al doilea....

 

Eu am vandut destul de multe lucruri..lucrurile mari pe olx (scaunde masa, steamer, patut etc) si lucrusoare mai mici pe tot felul de grupuri de vanzari de pe Facebook.

 

 

Ma bucur sa vad ca ne cresc ghioceii sanatosi si (cei mai) frumosi! [il]

 

Fetelor, voi ati vandut ceva de la bebei? As avea si eu cate ceva de vandut si ma intreb unde ar fi mai bine sa incerc.

Ce am avut de dat degeaba am pus in sac si am dus la biserica de la noi, stie preotul mai bine cui sa le dea si-s mai bine primite de la biserica.

Am avut experiente neplacute in trecut in privinta asta si am decis ca e mai bine asa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina asa e si Ana.Exact ca tine am zis si eu;Daca as fi avut-o pe ea prima ramanea singura fata.Dar si Ana e fffff lipicioasa si pupacioasa.E fenomenala!!!

Ana adoarme tot f greu de cca 1 luna:se foieste,se suceste,vrea pipi,vrea apa,vrea joaca,vrea tati-orice numai somn nu.Adoarme f greu seara si tarziu.Adorm eu inaintea ei

Eu am vandut pe olx-desi am pus carutul si cantarul de cateva luni bune si inca nu le-am dat.

Am pus pe fb manduca si protectia si am vandut-o ff repede.

Eu am donat multe-patul de bb si multe haine.Si eu vreau sa vand cateva haine noi si scumpe si nu stiu unde.

Gina atunci va urez sa fie cum vreti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Va rog, spuneți-mi că faza asta cu "mor de somn,,dar nu vreau să adorm" e trecătoare [smulgpar]

La noi a fost :) acu vreo 3 - 4 luni, eram gata sa renunt la somnul de zi, dar am citit ca trece,  si am insistat. Greu a fost, dar acum inca doarme o ora, chiar si 2 la pranz. Si la gradi.

 

Altfel, I este (inca ) cu o noua bronsita, iar eu cu sinuzita. O placere, ce mai...Dar asa-i iarna...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...